Hello There, Guest! Login Register

Vand Eureka Specialita 15BL

Vand Eureka Specialita 15BL achizitionata de la Barshaker in data de 09.11.2018. A fost folosita pentru a macina in medie 50 g cafea/zi.
Pe una din muchiile din spate are zone cu vopseaua sarita. Capacul hopperului are o ciobitura pe partea laterala de cca 3 x 8 mm.
Pret vanzare 1350 lei.
Pozele le voi posta asta seara sau maine dimineata.
ECM Classika PID si dispozitiv ECM profilare, Eureka Atom 60E
Lelit PL81T (ex), Eureka Specialita 15BL (ex)

(30-07-2019, 08:35)BogdanDN Wrote: Vand Eureka Specialita 15BL achizitionata de la Barshaker in data de 09.11.2018. A fost folosita pentru a macina in medie 50 g cafea/zi.
Pe una din muchiile din spate are zone cu vopseaua sarita. Capacul hopperului are o ciobitura pe partea laterala de cca 3 x 8 mm.
Pret vanzare 1350 lei.
Cu ce o inlocuiesti?
ECM Classika PID / Eureka Mignon Specialita / Kribli-Grabli / Motta tools & Gaggia Classic 2015 / MDF 

(30-07-2019, 09:04)Cip Wrote:
(30-07-2019, 08:35)BogdanDN Wrote: Vand Eureka Specialita 15BL achizitionata de la Barshaker in data de 09.11.2018. A fost folosita pentru a macina in medie 50 g cafea/zi.
Pret vanzare 1350 lei.
Cu ce o inlocuiesti?

Grea intrebareSmile). Ma gandesc la un Atom sau un Rocket.

super rasnita la super pret, ai un up de la mine!
Lelit PL41LEM cu PID si dimmer, Eureka Mignon Specialita 15BL

Salut!
Poti sa imi spui, te rog, de ce o vinzi? As fi interesat si eu de o rasnita identica si as vrea sa stiu ce te-a nemultumit la ea.
Multumesc.

Nu am o bemultumire anume, poate doar faptul ca trebuie curatat nasul dupa fie are rasnire, dar stii cum e....vrei o schi bare. So daca am schimbat espressorul ...schimb si rasnitaSmile).
Se curata foarte usor, se regleaza relativ uaor ( totusi pe mine m- a ajutat un coleg espressoman foarte priceput, Gorexxx)

Am inteles, merci frumos.

As fi eu interesat dar pot sa discut mai multe abia de maine, azi sunt mega ocupat cu serviciul.
Multumesc,
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm

[Image: gHK7ts6.jpg][Image: 3mSfUVX.jpg]

[Image: NIEc7HK.jpg]

Vanduta in afara forumului.

Se poate inchide.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)