Hello There, Guest! Login Register


Vand Cafflano Kompresso

#1
Vand un Cafflano folosit doar in vacanta din vara trecuta plus vreo zece extractii acasa.
Motivul vanzarii- vine Flair Pro!!
Pret: 250 RON. Transport gratuit.


Attached Files Thumbnail(s)
   
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
#2
[Image: IeFz6kp.jpg]
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
#3
230 RON.  Transport gratuit.
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
#4
200 RON.
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
#5
Salut,
200 Lei cu tot cu transport?
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
#6
Preferabil cu predare pe Bulevardul Iuliu Maniu 160, Bucuresti. Sau prin curierat daca-i mai comod.
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
#7
Produsul a ajuns la mine. Am făcut o proba și merge. Sunt mulțumit de rezultat dar sunt sigur ca pot scoate și mai bine. Eu nu am reușit sa pun 14g de cafea, cred ca au intrat vreo 13g cu puțin ajutor.

In fine. Preț vânzare 180RON.
Mulțumesc
Espressor: Lelit Bianca / Gaggia Classic 2017 | Past: Lelit Mara / Nuova Simonelli Oscar II / Lelit PL41TEM
Rasnita:  Kopi Deva / Lelit PL72 William / Kinu M47 / Arco 2 in 1
 
#8
Salut,

Ca off-topic: I-am propus vanzatorului suma de 200 Lei si nu a acceptat, inclusiv prin discutii in privat. Nu inteleg cum de s-a vandut cu 180 lei. E chiar aiurea!
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
#9
Pai trebuia sa-i dai 150  ca ti-l dadea Smile
 
#10
kimi_ro, salut!!  Din 26.05.19 produsul se vindea deja cu 200 Lei. Pe 28.05.19 iti descriu metoda de a intra in posesie, dar nu am primit nici o veste de la tine, nici o propunere!!
Unica propunere a ta de 200 Lei a fost pe 07.05.19 cand am zis ca accept cu conditia sa platesti transportul. Si ai ramas sa te gindesti.
Colegul vlaicu a fost mai indraznet , a venit chiar el dupa produs cu oferta propusa.
Asa ca, nu vad nici o aiureala aici, dar recunoaste, ca nu ti-ai dorit, la moment, atat de mult acest produs!
Sa ne auzim de bine!!!!
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
#11
Daca il dadeai gratis sigur scapai de el in prima clipa. Am avut si eu unul la vanzare, dar mi se pare total aiurea sa vinzi un produs cu jumatate din pretul cu care l-ai cumparat dupa numai cateva folosiri. Asa ca m-am enervat si l-am facut cadou unui prieten. Acum nici nu mai gasesti sa cumperi din Romania, dar cand se putea cumpara de aici, costa 340 de ron (parca atat tin minte ca am platit pe el) + transport. Il mai poti cumpara de pe amazon ( £65.00 plus transport).

Romanul cand vrea sa cumpere nu este dispus sa dea mai mult de jumatate din pretul produsului (dar sa fie ca nou)... cand insa vrea sa-si vanda ceva, cere 90% din pret (ca e ca nou boss). Sunt satul de aceasta ipocrizie, asa ca eu daca mai am cate ceva de care vreau sa scap fie vand pe ebay sau forumuri externe, fie fac cadou prietenilor.
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
#12
Ideea a fost in felul urmator: la un moment dat, pretul solicitat de tine era de 230 lei, cu tot cu transport. Ti-am spus ca iti ofer 200 Lei, inclusiv transport. Ai spus ca mi-l dai cu 200 Lei dar sa platesc transportul (28 Lei). Haios, ce sa zic.

Apoi, pe 27.05 te-am intrebat, din nou, daca 200 Lei e tot cu transport si ai spus "Preferabil cu predare pe Bulevardul Iuliu Maniu 160, Bucuresti. Sau prin curierat daca-i mai comod. " Din nou, nu ai fost clar daca prin curier se plateste sau nu transportul (adica aia 28 lei). Eu am intrebat cat se poate de clar.

Nu pot sa te intreb zilnic care e pretul. Cred ca te-am intrebat de nenumarate ori si ti-am facut oferta ferma, 200 Lei, pret final.

Asa ca da, e aiurea cum ai procedat. Nu se fac lucruri de genul asta pe aici iar un eveniment de genul asta m-a decis ca, cel putin pt o perioada, sa nu mai folosesc Marketplace-ul de aici.
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
#13
Cred ca e o decizie inteleapta. Poti sa-l cumperi direct de pe amazon (65 lire plus transport).
Acasa: Lelit PL41TEM/Mazzer SJ//--//Expobar Brewtus IV/Niche Zero
Deplasare: Kinu M47/Flair Signature PRO
 
#14
Si eu care ma gandeam ca nu o sa imi cumpere cineva Cafflano daca il vand..., insa aducerea intelepciunii in discutie incepe sa aprinda beculete. Kimi_ro, ai avut o experienta neplacuta si ai pierdut un produs pe care ti l doreai, in realitate intregul incident afecteaza imaginea vanzatorului, indiferent a cui a fost vina, a gestionat prost vanzarea si utilizatorii isi for reaminti atunci cand el va incerca sa vanda sau sa cumpere produse de pe forum. A nu mai folosi Marketplace ul iti face un deserviciu tie, iar atunci cand nu iti vei primi produsele de pe Amazon sau Ebay vei renunta si la ele pentru a dovedi.... . Intelept ar fi sa treci repede peste incident si sa ramai aici in piata de vanzari, sa pastrezi un standard in care tu crezi, principii, valori morale, chiar daca uneori lucrurile nu ies asa cum iti doresti.
ECM Puristika | Eureka Atom 75E | Elektra Microcasa Leva | La Pavoni | Cafelat Robot | | Sette 270 Wi | Kinu Titanium | Hario |  Aeropress |
 
#15
Oameni buni!!!! In cazul dat a functionat strict legea pietii: cererea-oferta!!! Atat!
Toate celelalte sunt fantezii, frustrari si reavointa!!
CristianMD, asa de simplu scrii ca am gestionat prost vanzarea!!! De unde asa certitudine??? 
Da-mi in privat emailul si-ti pun la dispozitie privatele cu kimi_ro , sa vezi cat de "ferm " a fost si cite "nenumarate" ori  m-a intrebat ( asta din spusele lui de mai sus)
Si dupa , poate vii cu-n alt articol-lectie pe forum !!!
Daca cineva mai doreste sa scrie pe subiectul dat, va rog, n-o faceti inainte de a primi mesajele private aferente vanzarii acestui produs!!
CREM ONE Profiler; Compak E8; Sculptor 078S; Kinu M47; VST18-20gr.
Ex: LELIT PL62S(kit profilare CS), Mazzer SJ
 
#16
Chiar ma enerveaza treaba asta! "fantezii, frustrari si reavointa" sunt niste termeni ce nu ar trebui folositi aici!

Hai ca iti fac eu un rezumat al discutiilor pe privat:
In 07.05.2019 ti-am dat mesaj si am spus ca iti pot oferi 200 Lei. La momentul respective, pretul era 230 Lei
In aceeasi zi ai spus ca accepti 200 Lei dar sa platesc transportul.
In aceeasi zi te-am intrebat cat costa transportul.
In 08.05.2019 ai spus ca transportul e 28 Lei.
Ti-am spus ca transportul este scump si ca ma mai gandesc. Nu am zis nimic de faptul ca m-ai luat "la misto" cu asa zisa reducere de exact 2 Lei

In 26.05.2019 ai mentionat pretul de 200 Lei. In 27.05.2019 te-am intrebat daca pretul include si transportul, avand in vedere raspunsurile tale din privat, respective, cele de mai sus.
Ai raspuns ca preferi cu predare in Iuliu Maniu 160, Bucuresti. Sau prin curierat daca-i mai comod.

NU mi-ai raspuns la intrebarea cu transportul.

Pe 02.06.2019 vinzi produsul cu 180 Lei.

Despre ce lege a pietei vorbesti? Despre ce reavointa vorbesti? Iar sus mai raspunzi si in 2 peri!
Gaggia Classic + PID Espressuino + steam rancillio V3 + preaheating coil + sita dus IMS + manometru + OPV Bezzerra / Ascaso I-mini i1 / tamper ESPRO 58,4 mm
 
#17
Inchidem topicul caci e furtuna intr-un pahar cu apa
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)