Hello There, Guest! Login Register

Vând râșniță Fiorenzato F64E V1, cuțite plate 64mm

A venit noua achiziție, o râșniță Niche Zero, de aceea vreau să vând râșnița pe care o aveam anterior acasă:
Fiorenzato F64E primul model, cuțite plate de 64 mm schimbate de mine (am râșnit 23 kg de cafea cu ele în aprox 18 luni, durata de viață a cuțitelor este undeva la 400 kg cred), putere 350W, turație 1350RPM, viteză de măcinare 3 grame/secundă, reglaj micrometric stepless, timer, touch-screen, dimensiuni 230x270x615 mm cu hopper de boabe de 1.5 kg. Fără hopper are 38 cm înălțime. Greutate: 14 kg.

Am cumpărat râșnița de pe OLX din Baia Mare, a venit cu zgârieturile care se văd în poze. Am folosit râșnița permanent fără hopper, în regim single-dosing, cântărind boabele. Macină direct în portafiltru. Nu am avut nicio problemă cu ea, a mers întotdeauna fără probleme. Cuțitele se demontează și se curăță foarte ușor, reglajul nu se pierde după curățare. Râșnița este deosebit de solidă, fiabilă, robustă. Pentru a diminua retenția de la o râșnire la alta am folosit o sârmă în spirală cu care curățam canalul de curgere.

Mai multe informații despre cum am utilizat-o sunt aici.
Preț: 850 lei.

[Image: Fiorenzato1.jpg]
[Image: Fiorenzato2.jpg]
[Image: Fiorenzato3.jpg]
[Image: Fiorenzato4.jpg]
Lelit PL81T, Fiorenzato F64E

Salut. Ai pm.

Salut, Mesageria privată îți este dezactivata, nu pot trimite PM.

Salut. Nu stiu cum sa o activez. Ti-am lasat un pm cu nr de tel daca poti sa dai un semn. Ms.

Spor.

Râșnița este rezervată.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)