Hello There, Guest! Login Register

Upgrade răsnita manuala pentru Lelit PL41Tem

Salut,

Momentan dețin o răsnita Kinu M47 care îmi satisface nevoile de a bea espresso,impreuna cu un espressor Lelit PL41TEM, însă simt nevoia sa trec la o răsnita electrica.

Bugetul pentru răsnita este de 1500-2000 RON,ce îmi recomandati?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Lelit PL41TEM,Kinu M47,tamper,portafiltru bottomless,sita Ascaso competition,OCD 3D print.

Reply
Sette 270, Eureka Mignon Specialita, Macap M42...
factory g106, baby+pid+dimmer+bpm+opv, m47, ims, fluid bed roaster

Reply
Ce diferenta e intre Macap M42M si MC42? Din specificatii nu imi dau seama, iar diferenta de pret e consistenta. Mai mare decat cea de la MC42 la M2M, la care vad clar diferente (cutite, motor...).
Scuze daca a mai fost atins subiectul undeva. Incerc sa gasesc un candidat pentru upgrade de la Ascaso i1.
Lelit PL41TEM, Kinu M47, Ascaso i-mini i1, Cafflano Kompresso, tamper+nivelator Motta, Bialetti Moka /w IMS.

Reply
mc42 e cheală doar rasnește nu are dozare și suport portfiltru

la 2000 mai intra in horă lelit pl72
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita  kinu M 47, WDT tool, BWT filter

Reply
In plus fata de ce a scris colegul orwo, mc42 are un cioc de evacuare mare cu o clema pt prinderea pungii in care se rasneste, e cea "de pravalie". Neavand timer, va fi ceva mai dificil sa rasnesti mereu aceeasi cantitate de boabe. Nu pica cerul ca nu are timer, dar dc poti sa ai si timer, de ce nu... Ok, e mai scumpa, dar si nervii costa bani...

Reply
http://www.macap.it/download/Macap-Depli...18017).pdf

MC42 e varianta de aprozar, buton on/off si atat.

Celelalte au si nitica electronica in ele si permit macinarea dupa un timp prestabilit.
factory g106, baby+pid+dimmer+bpm+opv, m47, ims, fluid bed roaster

Reply
Consider ca Eureka Mignon Specialita ii cel mai bun compromis, dintre cele mai sus menționate

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Lelit PL41TEM,Kinu M47,tamper,portafiltru bottomless,sita Ascaso competition,OCD 3D print.

Reply
Mai asteapta putin, se pare ca barshaker va fi expozant la festivalul de Aeropress si vorbea de niste surprize tip black friday, pe langa reducerile pe care deja le acorda comunitatii. Nu stiu daca va fi si Eureka pe lista, desi ei sunt importatori Eureka, pentru ca trebuie un acord cu organizatorii. Poate un coleg forumist te va putea ajuta in acest sens, caci va fi vorba de un stand fizic nu de ceva online.
Lelit Bianca, Honne Espressoman Edition, Tamper autonivelare, Vacanta: Kinu M47 + Kompresso
Past: Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30 (in vanzare)

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)