Hello There, Guest! Login Register


Timișoara

#1
Mai exista espressomani inTimișoara?daca da hai sa vedem câți ai de ce....
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#2
Arad se pune?
 
Reply
#3
Arad și TM
Bianca V2, DF64 SSP cast, Comandate, Zp6 special, Kinu m47p, cafelat robot, wilfa, april brewer, b75, v60
 
Reply
#4
Dar cei noi (in ale cafelei proaspat prajite) din arad ce prefera ibricul... se pun? ?
Lelit PL81t, Ibric email, Ibric turcesc, Aeropress, V60. Rasnite Kinu Phoenix, Sozen, prajitor cafea Rostmeister, Cafflano Kompresso, Xeolo ghost burr 10 step.
 
Reply
#5
La cat de multi suntem ....
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#6
Salut orwo
Daca numeri pasionatii de cafea buna mai poti sa adaugi unul pe lista?
Bezzera Unica;  Kinu M47; accesorii Motta; French Press; V60; cold brew Mizudashi
 
Reply
#7
Nu prea mai am loc pe lista dar hai ,fac un favor.
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#8
Prezent
Dau din coate și mă înghesui și eu
Lelit PL81T; Kinu M47
 
Reply
#9
Si eu, si eu!  Smile
Acasa: Lelit PL92T Elizabeth, Niche Zero
Birou: Lelit PL91T Victoria, Mahlkönig VARIO Home
 
Reply
#10
cine se mai inscrie pe lista primeste 1 kg de cafa la alegere Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#11
(21-11-2019, 18:03)orwo Wrote: cine se mai inscrie pe lista primeste 1 kg de cafa la alegere Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

In acest caz, ma mai inscriu odata!  Big Grin
Acasa: Lelit PL92T Elizabeth, Niche Zero
Birou: Lelit PL91T Victoria, Mahlkönig VARIO Home
 
Reply
#12
Nou in arta espresso-ului dar prezent!
Lelit PL042EM,Eureka Mignon Specialita,Nivelator Motta 57.5mm,ADJ tamper dinamometric 57.5mm,Suport tampare Motta,Sita IMS 12/18G 57MM.
 
Reply
#13
Salut,
sunt din Timișoara și eu. De curând am inceput sa frecventeze acest forum . Cafea beau demult,și multă. Doar de curând am inceput să mă documentez mai mult despre procesul de preparare al cafelei . Săptămâna trecută am cumpărat un Gaggia Clasic,am înțeles că ar fi ok pt inceput. Acum sunt in căutarea unei râșnițe decente. Ce recomandări ați avea ? Lelit 43mmi ar fi suficient pt ce espressor am ? Și încă o întrebare. In Timișoara,unde as putea găsii sa cumpăr un picurător metalic ? Mă enervează cel din plastic cu care a venit portafiltrul Smile
Gaggia Classic, Lelit PL043MMI
 
Reply
#14
Sari peste, mai bine cauta un mazzer super jolly, o rasnita tanc, bună ptr început dacă ai buget limitat. 
Sfat ca să nu arunci banii aiurea cumpără o rasnita cât mai buna, o folosești pe 3, 4 aparate pana mai faci upgrade. 
Cam ce cumperi acum ai sa vinzi în pierdere după un timp.

Timișoara is dead.
Putini pasionați. Mult prea puțini.
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)