Hello There, Guest! Login Register

The Cofee Shop

Salutare,
As dori sa stiu parerea voastra despre cafeaua de la The Cofee Shop. Nu am gasit nimic aici pe forum / site.

Thx all,
Dan.

Reply
O cautare iti va da cateva referinte, chiar ai cautat ?

Reply
(22-05-2018, 17:17)renatoa Wrote: O cautare iti va da cateva referinte, chiar ai cautat ?
Da, am cautat inainte.
Nu am gasit nimic despre cafeaua vanduta de ei.
Dar ma poti auta tu cu cateva thread-uri la obiect

Thx,
Dan

Reply
Vorbesti de a lor proprie, adica...
https://www.caffea.ro/cafea/cafea-boabe.html?cat=217
...ca de abia o gasesti in gramada aia de cafele comerciale Smile

Reply
(23-05-2018, 12:38)renatoa Wrote: Vorbesti de a lor proprie, adica...

Exact asta am spus..." cafeaua de la The Cofee Shop".. a lor
Si as fi vrut sa stiu daca chiar o prajesc ei sau o aduc... Daca e OK... daca a incercat-o cineva... etc

Reply
O prajesc ei, chiar mi-a soptit pe chat cineva care a prajit ca guest pe masina lor.
Acum, daca nu se inchesuie nimeni sa posteze... s-a invatat lumea prost de la FB, numai cu like-uri Smile

Reply
eu em incercat de la ei toate sortimentele.
mi-a placut in mod special guatemala.
etiophia si rwanda mi sau parut acceptabile.
restul nu le-as mia cumpara

acum ei isi promoveaza boabele ca fiind signle origin dar nu gasesti niciunde pe ambalaj info de identificare
cum gasesti la yume sau alte prajitorii, deci am dubii asupra acestui aspect

pretul pe espressocafe.ro este foarte bun
la 90 ron/ kg e greu sa gasesci ceva decent deci cred merita luata in considerare
Lelit PL92T Elizabeth, Eureka Mignon Specialita, naked portafilter, IMS, Motta tamping

Reply
(23-05-2018, 14:06)manead Wrote:
(23-05-2018, 12:38)renatoa Wrote: Vorbesti de a lor proprie, adica...

Exact asta am spus..." cafeaua de la The Cofee Shop".. a lor
Si as fi vrut sa stiu daca chiar o prajesc ei sau o aduc... Daca e OK... daca a incercat-o cineva... etc 
Daca vrei sa-ti faci o idee si esti din Bucuresti, iti pot imprumuta eu cateva grame, sa-ti faci o idee.
Gaggia Classic 2014 & Ascaso i2 mini

Reply
Smile 
Despre cafelele lor nu stiu multe. Am baut la ei o singura data o burundi si asta inainte sa imi cumpar espressor, dar am avut  o experienta neplacuta. Pe la sfarsitul anului trecut, daca imi aduc bine aminte, am comandat un set de cesti. Am fost sunat sa mi se spuna ca nu il mai au, dar mi-au sugerat sa iau un set (ultimul) de la cafe Richard. Am primit si surpriza...pe langa faptul ca unele erau murdare, in tancul de farfurii, una de la mijloc era sparta. Dintre celelalte 5, 3 erau de la cafe Richard, 2 de la alta marca, nu am putut distinge ce scria. 3 le-am facut cadou si urmeaza sa scap si de celelalte (am comandat la o firma "un pic" mai serioasa, Gambrinus Smile).
Poate trebuia sa scriu atunci sau sa tac pentru totdeauna...
ECM Classika PID si dispozitiv ECM profilare, Eureka Atom 60E
Lelit PL81T (ex), Eureka Specialita 15BL (ex)

Reply
E bine ca te-ai gandit sa spui ceva dupa 1 an Smile.

Eu am baut in Constanta. Pentru mine nu a meritat. Am incercat de 2 ori 2 origini diferite. Cea pe care am luat-o in pahar de carton am aruncat-o pentru ca la 100 de metri mai jos aveam alta cafenea unde stiam ca imi place ce fac.

Personalul foarte ok dar cafeaua nu a fost pe placul meu.

Reply
Mai jos de The Coffeeshop este doar un Take5. Robusta 70%, arabica 30%. Nu știu ce origini. Esti sigur ca era mai OK decât la The Coffee Shop?
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)