Hello There, Guest! Login Register


Solutie mai silentioasa pentru pompa vibratoare - groupbuy

Perna respectiva fiind comprimata in mod repetat de presiunea mare din circuit, va ceda din volumul de aer prin carbogazificare, adica va trece in apa. Sper ca m-am exprimat corect Smile.

In cat timp se va intampla asta... nu stiu insa cred ca depinde de presiune si suprafata, diametrul cilindrului.
Cam asa arata un vas de expansiune home-made montat in locul unuia clasic cu membrana https://instalatoruldeiasi.wordpress.com...utoi-bere/ Smile.
Cel despre care vorbim noi probabil va avea 30mm diametru, 60-80mm lungime si va trebui montat in pozitie verticala.
 
Esti mult prea tehnic pentru nivelul meu de intelegere
Nu e mai eficienta ca timp/efort o piesa din ce ai zis tu? Saeco, jura?
 
mai au 10 la piese-espressor, parca la 100 lei / buc
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Eventual mai au 9 azi am comandat eu o buc
 
(17-01-2019, 09:17)razclud Wrote: Nu e mai eficienta ca timp/efort o piesa din ce ai zis tu? Saeco, jura?

Ba da Big Grin
Off: ce espressor ocupa locul GS3-ului?
 
(17-01-2019, 16:33)RaresM Wrote: Eventual mai au 9 azi am comandat eu o buc


Ce cod/nume are? Eu nu l-am gasit pe site

(17-01-2019, 16:53)vdub Wrote:
(17-01-2019, 09:17)razclud Wrote: Nu e mai eficienta ca timp/efort o piesa din ce ai zis tu? Saeco, jura?

Ba da Big Grin
Off: ce espressor ocupa locul GS3-ului?


Am luat una pt Saeco, azi ajunge. O vreau si pe cea de la Quick mill ca sa compar efectul.

Un Vbm Junior DB, o iau de la 0 iar
 
Et voila, sper sa ma descurc cu montajul
 
(18-01-2019, 13:36)RaresM Wrote: Et voila, sper sa ma descurc cu montajul


Ai vrut sa pui poza? Nu s-a incarcat

Ce cod/nume are, te rog? De 15 min caut prin toate valvele...
 
Nu s a incarcat si nu scrie nimic pw el da daca suni la service la piese espressor si ceri pulsor de la Quick mill stie baiatu de acolo de ce ai nevoie
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)