Hello There, Guest! Login Register


Site pentru Lelit PL41, Precision Competition Filter 57mm

#1
Dupa cum stiti din topicul dedicat, am gasit in sfarsit o solutie viabila pentru site performante de 18-19g compatibile Lelit (57mm). Fotografiile sunt aici.

UPDATE 2019 -  Sitele Ascaso pentru Lelit sunt aduse din nou in Romania, de catre barshaker.ro, cu reducere pentru espressomani bineinteles, detalii pe topicul dedicat
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#2
Multumim Lyvyoo pentru ajutor! Eu vreau una sigur. Ai idee daca sunt rezultate sigure mai bune cu aceasta sita? Pentru Braila cum facem cu expedierea?
Lelit PL41e with PID & shower screen IMS Competition, Kinu M 38, Anfim Best, Bialetti Venus, V 60
 
#3
Doresc si eu 1.
Sita nu face minuni, prin simplu fapt ca intra 1 g de cafea in plus, modifica usor coordonatele. Finisajele sunt de asemenea superior calitative fata de sita dubla originala.
La Pavoni, Mazzer
 
#4
Poate in saptamana ce urmeaza se mai aduna si braileni... Beantec va interveni cu restul detaliilor de acest tip.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#5
Una vreau si eu, in Pitesti.Multumesc!
 
#6
Ptr Timișoara una bucata, va multumesc anticipat cu stima......

moderator edit: nu pune date personale pe forum.
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#7
Vreau si eu una in Bucuresti.Multumesc.
Profitec Pro 700, K30 Vario, Kinu M47, diverse accesorii. 
 
#8
Una in Hunedoara. Multumesc.
Lelit PL043MMI, Knok Feldgrind ,Lelit PL 92 Elisabeth, Baratza sette 270
 
#9
Si inca una la Timisoara
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
#10
Și încă una la Timișoara, conducem detașat Smile
ECM Classika | Sette 270 | Past: Lelit PL41TEM, Ascaso Mini i2
 
#11
Si inca una pentru Bucuresti, multumesc!
 
#12
Salut, vreau si eu o sita pentru Bucuresti. Multumesc.
lelit pl41tem, ceado e37s, mahlkönig vario, aeropress, v60, Kinu M47
 
#13
+1 pentru Bucuresti

Multumesc
Lelit PL41TEM / Kinu M47 / Minimoka GR 0203
 
#14
Salut + 1 Iași
Lelit41TEM,OE Lido E .
 
#15
Uite asa mai cunoastem si noi colegi cu 1-5 postari  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#16
Pentru că mă simt, încerc si o justificare [Image: smile.gif] Până acu' n-am avut nimic de zis, doar de citit [Image: smile.gif] Papilele mele vă mulțumesc că existați, bugetul meu în schimb... [Image: 2.png]  [Image: smile.gif]
ECM Classika | Sette 270 | Past: Lelit PL41TEM, Ascaso Mini i2
 
#17
le dublam productia la ascaso Smile
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#18
Salutare,  1 in Alba Iulia.
Multumesc.
 
#19
1 bucată la Cluj. Mulțumesc.
Lelit PL41 E, Eureka Mignon Specialita, Kinu M38, Lelit PL100
 
#20
+1 Iasi.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
#21
+1 Suceava (iasi in ultima instanta)
Lelit PL81T + Kinu 47 + Eureka Mignon Specialita 17NX - Black
 
#22
Buna! Una la Tg-Mures
 
#23
Fiti atenti ce de Lelit-uri avem pe forum! Cred ca Gaggia Classic si Lelit sunt campioni pe aiciWink
Lelit PL41e with PID & shower screen IMS Competition, Kinu M 38, Anfim Best, Bialetti Venus, V 60
 
#24
pai sunt cele mai ieftine....Sad
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#25
+1 Timisoara
 Lelit PL41TEM, Ascaso I-mini I1, Kinu Phoenix
 
#26
+ 1 Timisoara. Merci!
Lelit PL41TEm / rasnita Lelit PL043MMI / tamper Lelit
 
#27
ptr TIMISOARA pana acum aveti comanda ferma de 5 bucati
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#28
Salut,

Doresc si eu una pentru BUCURESTI.

Multumesc,
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario
 
#29
vreau si eu doua pt bucuresti
 
#30
(09-09-2016, 21:32)Kosta David Wrote: Fiti atenti ce de Lelit-uri avem pe forum! Cred ca Gaggia Classic si Lelit sunt campioni pe aici[Image: wink.gif]

pai sunt cam cele mai ieftine jucarii cu care faci treaba buna. cred ca procentul este si mai mare in favoarea lor la cei care numai citesc forumul dar nu intervin in discutii.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)