Hello There, Guest! Login Register


Sita dus Gaggia Baby Dose.

#1
Va salut. N-am gasit informatia de care am nevoie pe nicaieri si am fost nevoit sa deschid un topic nou.

Deci: as vrea sa schimb sita de dus originala de pe espressorul meu (Gaggia Baby Dose) cu una IMS competition (sper sa ajute). Din cate am inteles modelul acesta de espressor este compatibil ca piese cu Gaggia Clasic. Sitele pentru GC pe care le gasesc sunt ori de 51,5mm ori de 55mm. Masurata cu sublerul, sita mea are 54,5 mm. Exista asa ceva? Ca sa stiu daca mai caut. Sau poate fi pusa cea de 55mm?
 
Reply
#2
Merge cea de 55mm. 

Eu as schimba prima data placuta de aluminiu pe care sta sita cu una de alama.
 
Reply
#3
Multumesc. Am impresia ca placuta mea e de alama. O sa verific si daca nu e o sa ma uit dupa una ..
 
Reply
#4
(07-09-2018, 23:00)florind67 Wrote: Multumesc. Am impresia ca placuta mea e de alama. O sa verific si daca nu e o sa ma uit dupa una ..

... o sa ma uit dupa una!
 
Reply
#5
(07-09-2018, 22:28)dev Wrote: Merge cea de 55mm. 

Eu as schimba prima data placuta de aluminiu pe care sta sita cu una de alama.

Merita? Ca pana acum n-am gasit placa de alama decat "afara" pe la 18 GBP fara transport si una pe olx care pare un pic diferita ca forma de ce am au pe espresor si e 90 lei. In conditiile astea, avand in vedere ca sunt incepator, crezi ca merita investitia? O sa percep vreo diferenta?
 
Reply
#6
Alama se curata mai usor decat aluminiul si poti folosi produse de genul Pully caff pentru backflush. Umbla vorba ca ar imbunatati si stabilitatea termica.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)