Hello There, Guest! Login Register


Sfat rapid pt cumarare La Pavoni

#31
[Image: e3882f2790c171ca3e7b341e9d58bd76.jpg][Image: cafb77d004021032fe78eff72a2f996c.jpg]
Aici se văd clar diferențele între grupuri.
La Pavoni Professional (Pre-Millenium), Macap M5 and Dienes Moka
 
Reply
#32
Da, 50/60 stiam si eu, dar nu sunt capabil sa ochesc din poza cat de gros este.
 
Reply
#33
Ehi .., cam asta insemna pt mine "  sa vii cu argumente " Smile). Jos palaria, Hordeagabriel !!! Smile

Quote:Da, cred ca e greseala pe undeva, 120 ar fi in ton cu ce se da pe ebay-ul italian...
Nu urmaresc ebay-ul . Pentru mine nu mai este rentabil de mult timp Sad.  Site-urile pe care ma uit sunt de anunturi private si este mai usor sa gaseti chilipiruri Smile.
 
Reply
#34
Si la noi pe OLX mai e cate ceva, dar departe de ebay...
Iar sa ai acces la piata de anunturi locale din alta tara e cam greu Sad
 
Reply
#35
Incearca si kijiji, uneori mai sunt si altele decat cele de pe subito Wink
Moccamaster Cup One^^Ascaso i*Steel 1
 
Reply
#36
(19-03-2016, 20:04)Tito Wrote:  Ok , o sa pun anunturi din Italia, pe forum, daca imi este permis de admin , dar n-as vrea sa fiu considerat responsabil daca e vorba de vreo teapa Sad.

Cum sa nu, fara probleme. Ai si un topic special in acest sens.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#37
Quote:Iar sa ai acces la piata de anunturi locale din alta tara e cam greu [Image: sad.gif]

De ce e greu ??? Uite cele mai renumite din Italia : http://www.kijiji.it/    si  : http://www.subito.it/  .  Daca o sa fie ceva greu.. sa-i convingi pe vanzatori sa faca speditii in Romania Smile
 
Reply
#38
Mai e si problema protectiei ... care la ebay/paypal este rezolvata beton.
Ce faci daca iti vine o cutie cu caramizi din Italia ?
 
Reply
#39
Aici iti dau dreptate . Oricum eu folosesc DOAR paypal si pe site-urile astea. In plus asa poti testa vanzatorul : daca nu acepta paypal ..imi miroase "urat" .
 
Reply
#40
Imi place la nebunie modelul asta . Pe Amazon il vad numit Professional PLH.  Are ceva in plus fata de un professional normal? Sau " doar " robinetele si menerele in lemn.  Desi ziceam de maxim 150 ..pt asta as da 200 ca e prea frumoasa Smile[Image: x0y4nk.jpg]
 
Reply
#41
Doar mânerele sunt diferite Smile
La Pavoni Professional (Pre-Millenium), Macap M5 and Dienes Moka
 
Reply
#42
Dar ce manere... Big Grin
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#43
Un ELH este cu 50 eur mai scump decat una standard, de noi. 439 vs 489
La Pro diferenta este si mai mica, 40 Euro.

In schimb daca le iei separat ca sa iti modezi un model vechi... Big Grin fiecare maner este 40 Euro Big Grin si sunt 3...
 
Reply
#44
Sau iei doar dopul si mânerele le faci la strung Wink
La Pavoni Professional (Pre-Millenium), Macap M5 and Dienes Moka
 
Reply
#45
Eram hotarat pt un La Pavoni..dar acum tare ma bate gandul pt un prajitor ?. O parte di colegi deja stiu , ca i-am stresat cu pm-uri pt sfaturi. Asa ca varianta cu La Pavoni o "parchez" deocamdata ?. Multumesc tuturor pt sfaturi si IMI cer scuze daca am deranjat fara sa conclud.
 
Reply
#46
Home sau business... ?

La cum te-ai aratat de ... cumpanit [Image: tongue.gif] in campania de documentare Pavoni, e clar ca ai stresat in directia nepotrivita... adica din alea scumpe, ca pe la mine nu au ajuns decat glume de la matale [Image: tongue.gif]
 
Reply
#47
Prajitor pt uz personal. Si sunt cu atat mai hotarat dupa ce-am vazut si cearta prajitorilor. Eu nu cumpar de la ei dar am inteles ca daca iti prajesti singur..esti sigur de ce bei [Image: blush.gif] . Cat despre LA PAVONI ar fi mai mult un moft si as fi luat-o mai mult ca obiect decorativ si poate ,cateodata sa incerc sa o folosesc . Cat despre "glumitele " mele..nu vreau sa fiu malitios cu ele dar cateodata ,lumea pe aici e prea incrancenata. Hai sa incercam sa ne relaxam un pic. E doar o pasiune..nu o necesitate Smile
 
Reply
#48
Ok, cati bani ai ? [Image: smile.gif]

Revin, nu mai e nevoie sa imi spui, am vazut ca ti s-a pus pe hottop, nu mai am ce comenta.
 
Reply
#49
Am citit ,aici pe forum, cam tot ce se putea despre prajitoare . Stiu ca esti " fan " Gene CBR 101 [Image: biggrin.gif] [Image: biggrin.gif] . Nu vreau sa ma bag la popcorn modate. Mi-ar fi placurt ceva mai ieftin ,gen Behmor 1600 plus. Dar vad ca nu se gaseste in EU. Asa ca o sa mai astept sa-mi strang bani si poate ajung la un Hottop .
 
Reply
#50
Sa dai 1500 ca sa prajesti un sfert ?!
Da-o naibi de treaba, mai bine iti gasesti un prajitor third wave, esti in Italia, nu in desert !
Sau modezi un Gene si il faci sa mearga corect.
De Dieckmann nu mai zic Smile
 
Reply
#51
Ok ,daca ai zis de Gene (tu care esti dusman Smile ) ..asa sa fie. L-am luat.
 
Reply
#52
Daca tot ai 1500 de dat... nu stai o leaca sa apara un review la ceva ce nu s-a mai vazut... care va ateriza aici in Craiova in maxim o luna ? De 500 grame, cat sa ai sa dai si la prieteni, dar nici sa nu deschizi afacere Tongue
 
Reply
#53
Ramane pe data viitoare ,renatao Smile.  sper ca Gene-ul meu sa fie pe drum maine ,daca tot l-am platit azi. Sper ca "supriza" ta sa iasa mai repede decat..CHE-ul [Image: biggrin.gif] [Image: biggrin.gif] .
 
Reply
#54
Poate ne considera și pe noi prieteni cu vre-o punga din când în când. Ce zici Renato?
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#55
La Rapa Rosie ! Big Grin
Port acum negocieri sa fiu barista, lol...
 
Reply
#56
(17-04-2016, 15:48)renatoa Wrote: Daca tot ai 1500 de dat... nu stai o leaca sa apara un review la ceva ce nu s-a mai vazut... care va ateriza aici in Craiova in maxim o luna ? De 500 grame, cat sa ai sa dai si la prieteni, dar nici sa nu deschizi afacere [Image: tongue.gif]

luna a trecut. ne mai tii mult? Smile
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#57
As vrea eu... dar daca nu mai vine... la vremea cand am postat ziceau ca end of June... care trecu si postasul inca nu suna...

(11-07-2016, 12:13)Fane Wrote:
(17-04-2016, 15:48)renatoa Wrote: Daca tot ai 1500 de dat... nu stai o leaca sa apara un review la ceva ce nu s-a mai vazut... care va ateriza aici in Craiova in maxim o luna ? De 500 grame, cat sa ai sa dai si la prieteni, dar nici sa nu deschizi afacere [Image: tongue.gif]

luna a trecut. ne mai tii mult? Smile
 
Reply
#58
Sad suna interesant.
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#59
De Bullet R1 era vorba... ca sa nu crezi ca e ceva nou... si sa nu mai poluam topicul de Pavoini Smile
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)