• Bun venit pe forumul Espressoman
Hello There, Guest! Login Register

Oferte diverse

Discutiile despre Moka Pot le-am mutat pe topicul dedicat iar aici continuam  cu subiectul deschis de catre Mihai L
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Eu ma gandeam mai mult la un topic unde sa semnalam diversele oferte in domeniu, care nu au legatura cu forumul (gen BF, de exemplu, sau ofertele "clasice" pentru forumisti).
PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
De acord cu tine, dar pana a anunta o oferta speciala la olite e cale lunga (asta gandidu-ma la "calitatea" licorii obtinute). Lidl-ul e o porcarie de magazin in care gasesti ceva si luna viitoare nu, ca de, s-a gatat oferta.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
Sunt si cazuri in care se termina marfa...
Oricum, pe kfea erau mai ieftine, am vazut aseara.  Tongue
PL043MMI, M38, Brikka, ibric, AeroPress... and V60/Hario Buono

Reply
Ok, ramane acest topic aici pe bursa...
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario K30, rasnita manuala Kinu M47, VST 18g, Tamper Concept Art dinamometric, Tidaka Tamper Cube 

Reply
Cine este interesat de cumpararea unui espressor Gaggia Classic la pret bun, acum este la oferta la flanco.

http://campanie.flanco.ro/produs/282
Gaggia Baby Twin +  Lelit PL043MM + Reneka Micro Sieve + Pitcher Motta Europa 350+500ml + Tamper Motta

Reply
Cica ar fi luat un camion o data, de acolo si promotia de 100 de lei in minus fata de facilitatile noastre.

Pentru ca mi-a scris cineva, poza e inselatoare, la fel si specificatiile. Adica e noul Classic nu vechiul.

Reply
Este noul Classic.

Reply
Si am primit vreo 3 mailuri care ma atentionau ca vechiul Classic inca mai traieste Smile Nu stiu daca au pus intentionat poza si specificatiile vechiului Classic... Au totusi multe produse

Reply
Lene si habarnism in domeniu.
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm

Reply
Buna,
...sunt membru recent si sunt bautor de cafea si e foarte captivant tot ceea ce am gasit aici ...informatii foarte ok si de folos care iti schimba modul de a gandi legat de cafea ...
am vazut oferta celor de la Flanco si chiar sunt in faza achizitionarii unui Espresso
inclin spre un  Gaggia Classic ..sunt putin in ceata si va rog sa ma ajutati .....au pus poza pentru Noul Model 2015 si specificatiile de la vechiul model ...sa inteleg ca au pe stoc modelul 2014 !!!

Reply
1100 e tot timpul anului pentru forumisti, nu e nicio mare oferta. A fost pret de doua zile 1000, aia era oferta mai ok...

Afisarea este o greseala (voita sau nevoita). Nu mai exista 2014 nicaieri in Europa cred...

Reply
No comment Smile
Isomac Venus + PID Auber // Eureka Mignon // Tamper Motta Bubinga // Tamper dinamometric L-Beans // Site La Marzocco-7g, Bezzera-14g si VST-15g // Latiera Espro Toroid

Reply
ce parere aveti de acest espressor?
are un pret bun pentru ce poate face, nu?

Reply
(17-11-2015, 12:50)vigoss Wrote: ce parere aveti de acest espressor?
are un pret bun pentru ce poate face, nu?

sorry, nu ma prea angajez in discutiile astea cu echipamente de vanzare, dar daca tot sunt in trecere pe-aici:

parere? cum se poate spune ceva, despre un espressor uzat, batran probabil murdar si folosit intensiv, in regim de colt de pravalie afumata pe undeva...

macar din consideratie pentru un potential doritor mai avizat, care ar vrea sa se implice in reconditionarea lui, merita sa dea o poza cu placa de identificare...
astea s-ar numi un deal-breaker...

daca sunt pe undeva informatii, care mi-au scapat mie, in abordarea mea repezita, ok, dar tot asa...
Bezzera STREGA (PID grup, dimmer pompa, dataloger), rasnita Macap M7 (900rpm), site IMS, Hario V60, prajitor DIY cu Artisan

Reply
sunt constient ca e "muncit" si probabil murdar, iar daca m-as gandi serios sa il achizitionez as cere detalii/poze suplimentare. am cerut parerea pentru ca, desi nu pare ingrijit prea bine, ma gandeam ca e un pret bun pentru un aparat cu grup e61 si cu boiler de 2l cu HX si ca ar putea fi reconditionat si exploatat cum se cuvine pe viitor Confused

Reply
Atunci cumpara-l de ești asa de hotărât.

Reply
http://olx.ro/oferta/piese-componente-ex...de488c0498

Am gasit anuntul pe olx. Poate intereseaza pe cineva
Brasilia Club;Gaggia Espresso; Quamar T80
Ex: Saeco Poemia, Gaggia Color, Dip DK30.

Reply
Am gasit anuntul pe olx. Poate intereseaza pe cineva:

http://olx.ro/oferta/expresor-profesiona...0039327857
Bezzera Strega, Mazzer Major, Lelit PL41PlusT, Mahlkonig Vario.

Reply
Sau un brewtus pt fanii declarati ai marcii: 
http://olx.ro/oferta/espressor-expobar-b...9f4e017e1b
Sab Antica Levetta HX (rotary pump), Eureka Mignon, La San Marco 92/A, sita IMS

Reply
(22-03-2016, 18:17)Pascalau Wrote: Am gasit anuntul pe olx. Poate intereseaza pe cineva:

http://olx.ro/oferta/expresor-profesiona...0039327857

Daca cineva e interesat de acest aparat, am gasit pe net si http://www.afximages.com/stuff/wmf/pictures.html
Prezent: Expobar Brewtus IV-R, MACAP M2D, Kinu M47, VST 15, Aeropress, French Press, Prajitor DIY
Trecut: GC PID (XMT7100+PT100), SW RS3

Reply
Legat de expobarul asta,oferta este tentanta si sincer cred ca s-ar duce spre
un 4000.Dar depinde cat a ost exploatat pe plantatia de bumbac.Daca are asa la vreo 15000 de cafele in doi anoi,faza cu abia iese din garantie e rasuflata rau de tot.Fara o revizie serioasa facuta de un ochi critic ,nu prea m-asi incumeta.
Expobar Brewtus IV, Mahlkonig Vario,tamper Lelit 58 mm,sita VST 18 grame,pahare test espresso Concept-Art, ,sita blind,latiera 350 ml Concept-Art.

Reply
Cunosc aparatul, nu are asa multe cafele. Upgrade-ul s-a facut pe motiv de apa cald/abur, altfel era si acum in priza la ei.A stat si prin service o perioada (parca spre jumatate de an), timp in care a fost inlocuit cu ceva mai mare. Nu-ti contest abilitatile de negociator, dar nu cred sa-l scoti in 4000, desi iti doresc bafta.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Pentru acel Brewtus ar trebui intrebat totusi la service-ul Expobar daca folosirea in Horeca echivaleaza cu o garantie de un an sau doi. Nu stiu cum o fi fost atunci, dar de ceva timp, garantia pentru espressoarele si rasnitele luate pe firmam de la importatorul Expobar/Mahlkonig, este de un an.

Reply
Eu stiu ca nu mai este in garantie chiar si cu doi ani. Nu e asa?
Scuze, mai este pana in mai.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Brikka|Aero Press|Anfim Lusso|Kinu M47F|Aillio R1 Bullet|.

Reply
Nou este aprox. 6320 lei iar in oferta de pe olx la 4900 lei ai un pret mai mic cu 22%. De garantie nu mai poate fi vorba la aproape doi ani de utilizare in comercial, in schimb arata bine si nu a fost exploatat timp indelungat. Daca ai banii pregatiti si ceva rabdare sa il revizionezi, mai soliciti o reducere la pretul afisat, ca de este prima strigare si gata ti-ai indeplinit dorinta exprimata saptamanile acestea pe forum.

De fapt, daca aparatul a fost achizionat pe firma si ei sunt platitori de TVA cu drept de deducere, pretul cerut este pretul platit de ei (mai putin cu 200 lei caci cota de TVA era 24% acum doi ani), asa ca cere o reducere sa il cumperi la 4000 lei
Sab Antica Levetta HX (rotary pump), Eureka Mignon, La San Marco 92/A, sita IMS

Reply
La cafenea acolo aveau o mare sansa daca ii ridicau presiunea la 1.3 bar si ii puneau o duza Tidaka cu 3 gauri :Smile Dar pe atunci cred ca inca nu descoperisem noi Tidaka. La o crestere masiva de trafic in locatie, trebuie si boiler mai mare de 1.5, mai ales daca vrei si apa fierbinte constant pentur ceaiuri.

Reply
Parerea mea de utilizator cu buget redus si cunparatir de echipamente sh este ca pentru 1800 lei este bang for the buck. Puteti compara WMF sh cu Gaggia Classic nou?
San Remo Treviso LX, Mazzer Super Jolly, DIP DK-30, IMS 12-18gr,VST 9gr, VST 15gr,  sita dus IMS E61-200um, tamper dinamometric.
"Sa iti urmaresti termometrul nu doar cu parcel tracking number la curier ci si cu flightradar, asta inseamna sa fii espressoman!"

Reply
Macchina caffè espresso Gaggia http://www.subito.it/vi/164464738.htm

Reply
Nu arata rau :http://www.subito.it/elettrodomestici/ma...847424.htm

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)