Hello There, Guest! Login Register


Sfat cumparare espressor+rasnita+accessorii

#1
Salutare forum,
Dupa o perioada destul de lunga de folosire a unui espressor automat am decis sa imi iau un espressor semi-automat, in principal din dorinta unui espresso mai bun dar si fortat de "moartea" espressor-ului actual. In incercarea mea de a gasi aparatele ideale am gasit forumul Espressoman si am zis sa cer informatii/ajutor de la persoane versate in arta espresso-ului. Bugetul meu este in jur de 3000-4500 RON pentru espressor + rasnita electrica + accessorii. De asemenea m-ar interesa si o rasnita manuala portabila pentru a fi folosita cu un aeropress sau cu un moka pot (pe care le folosesc de obicei cand sunt plecat din oras si foarte rar acasa).
 
Reply
#2
 daca tot ai ajuns la 1000E,  Expobar Office Leva 
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
Reply
#3
Ala e pretul per total.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#4
Cu bugetul acesta eu as opta pentru
Rasnita Vario - http://www.mahlkoenig.com/en_products/VARIO-home.html
plus acest
Espressor - http://cremaperfecta.ro/product/espresso...t-pl41tem/
DC Studio/Honne Home
PAST-Expobar Brewtus IV, Honne Home,CEADO E5P,ESPRO Tamper , Felicita Scale,IMS vs VST,Motta Distribution Tool
Lelit41TEM,Lelit43MMI
 
Reply
#5
Oricum, asteapta maine Black Coffee Friday...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
unde vedem domnul Liviu toate ofertele? se centralizeaza undeva? am vaz pe sait la perfectespresso.ro ca o sa aiba ceva oferte. multzam
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#7
Din ce stiu eu, ei nu au reduceri pentru noi, doar telefonic sau pe site vei afla oferta de BF.
Reducerile pentru noi sunt aici .
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#8
nu ma refer la aparatura neaparat, nici nu mi inchipui ca ne poate da mai jos decat pe forum cineva, eu mi am luat deja cu reducerea forumului. ma gandeam si la accesorii.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#9
Pe pagina principala Espressoman.ro, de la ora 00.01
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
Multumesc pentru ajutor, voi urmari si ofertele de black friday.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)