Hello There, Guest! Login Register

Sfat achizitionare prajitor

Salutare tuturor, 

Sunt nou pe acest forum si ma bucur sa pot avea contact cu comunitatea aceasta, impartasind aceeasi pasiune. 

Pe scurt, voi deschide in Mai 2019 o cafenea de specialitate, unde doresc sa prajesc chiar eu cafeaua. 

Asociatul meu are putina experienta in prajit, eu mai mult la nivel teoretic. Vin inspre voi cu o intrebare dpdv al echipamentului. 

Doresc sa cumpar un prajitor Toper TKMSX 1 (1Kg capacitate) pe gaz, unde sa prajesc cafea importata de la Mare Terra din Barcelona. Prajitorul va putea fi conectat la Cropster/Artisan. Ce parere aveti despre acest echipament? Atasez o lista cu specificatii pentru cei interesati. Nu imi permite bugetul sa trec peste 6,000 EUR acesta fiind la limita. 

Studiez de ceva vreme arta prajitului cafelei si o sa doresc sa am in cafenea mereu 3 sortimente din tari diferite. Cafeaua va fi cu scor peste 85 pe scara SCAE, la un pret intre 7 - 10 EUR/Kg fara TVA fiind livrare intracomunitara (pret de import cafea verde).

Sunt entuziasmat de sansa de a putea interactiona cu voi, care aveti experienta mai multa ca mine, si va rog sa ma contactati pentru orice intrebare daca va pot ajuta cu ceva Wink

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)