Hello There, Guest! Login Register


Senzor temperatura TTP Coffee Sensor pentru grup E61

Salutare,

 Am cumparat si eu un termometru de la decadurabolin  

 L-am comandat cu plata ramburs, a ajuns in 2 zile.

 Montajul s-a facut fara nici un fel de dificultate.

 Asa arata curba de temperatura la espresorul meu dimineata dupa ce-l las sa se incalzeasca vreo jumatate de ora.

 https://vimeo.com/251502922

 Multumesc pentru termometru, espresso-ul meu de dimineata are un alt gust acum.

 PS: O singura intrebare am: cum se schimba bateria? Nu m-am prins cum se desface.
-------
Rocket Fausto, Rocket Appartamento
 
Reply
Se desface de undeva de la mijloc. Se extrage partea din față(cu butoanele), iar în spate o sa găsești bateria.
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. OCD v2 by Kamasi. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.
 
Reply
Termometrul are sus o zona în care introduci unghia și tragi de display înspre tine. În spate ai bateria. Ma refer în spatele afișajului, pe. Placa termometrul ui. Tipul de baterie este LR44.

Un nou proiect al meu este ceea ce vedeți în poza. Proiectul este 5 Hole TTP Steam Tip. Sper sa am rezultate foarte ok și sa îl pot pune la dispoziția voastră cât mai rapid.

Cine știe dacă acest steam tip de la ECM se potrivește și la alte aparate, sa mi transmită modelul pentru a ma ajuta cu o lista de aparate compatibile cu produsul.

Cu stima. [Image: 1017818d9f9bf767d3ba0d5af99dc5e3.jpg]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
decadurabolin, cred ca ar fi foarte util sa faci un scurt clip cu schimbatul bateriei si poate unul cu montajul. Chiar daca sunt proceduri simple pentru unii, pe altii i-ar ajuta. Cel putin cel cu schimbatul bateriei, care oricum are o pozitionare ciudata, sigur ar fi de ajutor pentru toti clientii tai.
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
Reply
Urmează mai multe video uri. Acestea vor ajunge și pe. Site ul meu. Cu stima.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
Doua bucati disponibile. Cu stima.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
Neata, vreau 1 bucata, astept datele pe mp, sa fac plata. Multumesc.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
A mai ramas o bucata, ms Tecsi.
May God be with us.
 
Reply
Salut,

O vreau eu - trimite-mi datele prin PM sa fac plata.

Merci,
Marius
 
Reply
Rezolvat.
Mai am doar o bucata acasa pentru moment.
Cu stima.
May God be with us.
 
Reply
Salut,
Clar, termometrul ajuta la alegerea momentului potrivit pentru o extractie buna. Fiind mai nou pe forum, intreb daca a montat cineva termometrul pe un Lelit PL62 și cum se comporta?
Multumesc.
HX Lelit PL62-W | Graef CM702 | Naked Portafilter | Tamper Lelit PL100+ | Tamper dinamometric | Nivelator
 
Reply
(19-01-2018, 17:35)decadurabolin Wrote: Rezolvat.
Mai am doar o bucata acasa pentru moment.
Cu stima.

Mai e valabil?
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
Reply
Da este mereu valabil acest anunt. Urmeaza sa aduc multe imbunatatiri pachetului plus suport video cat mai explicit pentru toti utilizatorii.
Ca si paranteza, vreau sa aduc si sa probez termometrele Taylor. Stiu ca sunt multi doritori. Voi incerca sa ofer un termometru nou si celor care deja detin un termometru vechi TTP.
Va astept aici si cu poze daca doriti sa ma ajutati si sa imi oferiti si acordul sa le pun intr o galerie pe online.

REPET:

Nu este nevoie de pasta termo conductoare etc.
Voi pune la dispozitie tot ce este necesar mai putin imbus pentru desfacerea surubului din grup si atat.

Pretul pentru clientii din Ro ramane acelasi.

Cu stima.
May God be with us.
 
Reply
Care ar fi avantajele cu Taylor?
Brewtus IV | Niche Zero
 
Reply
Cel mai probabil viteza de citire. Dar este ceva ce trebuie sa testez pana sa pot sa spun 100% ce si cum.
May God be with us.
 
Reply
(07-03-2018, 17:18)decadurabolin Wrote: Cel mai probabil viteza de citire. Dar este ceva ce trebuie sa testez pana sa pot sa spun 100% ce si cum.

Cam cand ar fi gata de vanzare termometrul Taylor?
 
Reply
Taylor nu este mai rapid decat cel folosit de coreeni si clonele din tara.
Le-am testat eu umar la umar.
Te poate ajuta cel mult la realizarea adaptorului, avand un varf mai fin, de 3.17mm fata de 4mm cel chinezesc.
 
Reply
Ai pus punctul pe I. Am renunțat la ideea de Taylor. Voi rămâne pe cel actual.
Zeci de clienti mulțumiți își spun cuvântul.
Dacă exista nemulțumiți va rog sa îmi dați Pm.
Cu stima


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
May God be with us.
 
Reply
Smile ..OK!
Atunci vreau si eu unul...sper ca merge pe aparatul asta
http://www.espressoman.ro/forum/Thread-F...ta-Volante
 
Reply
Va salut dragii mei.

O data cu trecerea timpului incerc sa duc atat cat pot eu de departe ceea ce am inceput in Ro dintr-o simpla gluma sau mai degraba curiozitate...oare pot fabrica un termometru accesibil dpdv financiar, fara sa stiu de existenta varului din Coreea si vazand doar in cateva poze termometrul Eric ?
Din cate mi ati spus, am reusit intradevar sa fac un astfel de sensor.

Drept urmare, am creat o firma, un brand, un produs, o pagina oficiala FaceB si incerc sa ajung cu acest produs accesibil si pe alte pieti / continente.
Planurile sunt mari dar resursele putine, in special timpul. Job-ul de baza este time consuming si nu prea ma pot lasa de el, sunt pasionat de ceea ce fac si am luptat destul de mult ca sa ajung unde am ajuns.

Cu acordul lui Liviu, am o rugaminte la cei ce deja au termometrul TTP, respectiv sa ma ajute pe FB cu feedback (in romana sau engleza, il voi traduce eu acolo unde va fi nevoie), cu poze, filme, cu modul de functionare a senzorului etc.
Practic orice considerati voi ca m ar ajuta in promovare si in crearea unui brand sanatos, 100% romanesc, bazat pe feedback real (recenzii reale) si nu marketing fals si atat.

Astfel, va astept cu drag aici: https://www.facebook.com/coffee.sensor

Cu stima si inca o data, VA MULTUMESC ca ati creat ceea ce este astazi Coffee Sensor.
May God be with us.
 
Reply
In mod logic si strict bazat pe cerere si oferta in Europa ar trebui sa cam razi tot... chiar daca nu este Eric concurenta, ci coreeanul, parerea mea.

Oricum, pregateste-te sufleteste sa fi tavalit bine pe forumurile din afara, poti vedea o mostra de bullying pe baza de intelectual property in topicul Honne de pe HB.
Inteleg ca brandul asta nu vrea sa sugereze nici termometru, nici E61, nici Eric Smile dar nu vei scapa asa simplu Smile
 
Reply
Salut. Am cumparat termometrul de cateva luni si sunt foarte multumit, cand e gata pagina o sa sustin cu o recenzie pozitiva sincera.

Iti sugerez sa faci o pagina de produs la care sa poti fi urmarit. Ce ai facut acum e pagina persoanala...

Asta e pagina  mae si o pun ca si exemplu:  
https://www.facebook.com/CureleRomagazin/
P.S Daca e considerata reclama, imi cer scuze si va rog sa stergeti.
ECM Synchronika cu robinet, DF64V + SSP, M47, ECM S-automatik 64
in trecut: df64, K30, Vario Home, Bezzera BB005, si Bezzera Mitica Top
 
 
Reply
Sunt interesat de un termometru (in viitorul cat mai apropiat) si de orice mai faci tu misto pentru esspresso-pimping.
 
Reply
Salut. Apreciez ca primul tau post e aici in thread Smile
Cand te decizi astept un PM.
May God be with us.
 
Reply
(03-03-2018, 15:16)sip Wrote: Salut,
Clar, termometrul ajuta la alegerea momentului potrivit pentru o extractie buna. Fiind mai nou pe forum, intreb daca a montat cineva termometrul pe un Lelit PL62 și cum se comporta?
Multumesc.

Salut Sip.
Astăzi a ajuns și la mine termometrul și l-am motat cu succes pe PL62 (Lelit Mara).
Prima oara l-am strâns ușurel cu cheița de la Tudor, și după primul test cu sita blind, parcă era o picătură de apă pe grup, așa că mi-am adus bucata cheie crom vanadiu și am strâns o idee mai tare (cât probabil să se deformeze un pic șaiba de cupru) și n-am mai avut probleme.
Am făcut o singură extracție (că deh, era 8 seara) și zic eu că termometrul indică bine. Trebuie să mai experimentez cu regimul termic că momentan nu înțeleg nimic Smile

@decadurabolin subscriu că pagina de facebook ar trebui să NU fie de tip profil. Tocmai ți-am dat "add friend" însă ideal e să dai like + follow. Așa vei obține cea mai mare expunere și nu trebuie să mai confirmi likerii. Plus că paginile personale au o limită de vreo 4000 de "prieteni".

poză aici: https://photos.app.goo.gl/T8rMhoyMADEFFcuG2
Lelit Mara & William, Hario V60 system
 
Reply
Va asigur de toata functionalitatea acestui senzor. Nu degeaba incerc o extindere, pentru ca am incredere in ceea ce poate face si ceea ce ofera la un pret rezonabil zic eu.

Rog pe cine poate si cunoaste FB sa ma ajute sa creez un profil pentru ca sunt cam in ceata totala cu chestia asta. Am inteles ca pot sa creez sau sa atasez profilului meu personal si o pagina. Acea pagina cred ca o pot denumi cum vreau. Asta am si facut dar vad ca imi spune ca nu este vizibila etc.

Are cineva ceva sfaturi?
May God be with us.
 
Reply
Acum cred ca am reusit ceva cu FB si cu pagina business-ului.
Am fost ajutat de cineva pentru ca eu unul parca am fost blocat total de intreg procesul.

Cine are timp, bunatatea si chef, va astept cu review uri, like uri si poze:

https://www.facebook.com/E61CoffeeSensor

Va multumesc.
May God be with us.
 
Reply
Mult mai bine!
Liked, followed, 5 stars!

Next, un cont de instagram. Merg foarte bine pozele cu cafea Wink
Și dacă pui #hashtagurile corecte vei prinde vizibilitate nesperată.

C
Lelit Mara & William, Hario V60 system
 
Reply
Update pret: 230 lei.
Se ofera factura + garantie + kit ul de instalare.

Comanda se poate face aici, pe FB : https://www.facebook.com/E61CoffeeSensor sau www.coffee-sensor.com
Platile OP se fac direct in contul firmei. In acest caz includ transportul prin curier rapid.
In cazul in care se opteaza pt ramburs, fac awb ul prin olx pt costuri minime. Se achita acest cost la destinatar.

Pe utilizatorii termometrului ii astept pe FB pentru un feedback sau mesaje + poze cu termometrul instalat pe aparate. As aprecia enorm timpul acordat.

Cu stima.
May God be with us.
 
Reply
Vin la voi cu o dilema:
Cei de la coffee forum uk m au acceptat cu bratele deschise însă home brst n am nicio șansă. Nu știu exact care este faza însă să refuzi o reclama plătită și senzori trimiși ca testing la o echipa a ta pe motiv ca este un fel de copie Eric, asta m a cam blocat. 
Adică nu ne place dacia, avem ford,  face aceiași chestie... de ce sa facem puțin reclama la ceva mai ieftin și aprox cu aceleași rezultate? 
Dacă exista aici membri hb aștept un pm sa discutam puțin. Poate ma ajutați cu un mic push. 
Cu stima.
May God be with us.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)