Hello There, Guest! Login Register

Salutare

In cateva zile fac un an de cand sunt pe forum si am zis cu ocazia asta sa ma si prezint.

Ma numesc Robert, sunt din Bucuresti si imi place sa prepar si sa beau cafea.
Calatoria asta a inceput aproximativ acum un an cand un 'barista' a refuzat sa imi prepare o cafea pe motivul terminarii programului, dar, cateva minute mai tarziu a servit o cafea unui alt client care ajunsese dupa mine.
De atunci am decis sa imi prepar eu cafeaua acasa, si, rezultatele au fost cu mult peste ce ma asteptam sa fie.
In general beau espresso, V60 si flat white.

Am inceput cu o rasnita manuala Hario si un Lelit PL41TEM, dupa aceea am facut upgrade la o rasnita stepless Eureka.
Intre timp, mi-am luat inima in dinti si dupa foarte multe cautari am decis sa fac upgrade cu o Lelit Bianca, decizie pe care nu o regret absolut deloc.
Ma bucur sa fac parte din aceasta comunitate![Image: xFe3xPe.jpg]
(Bar handmade care a meritat tot efortul)

Reply
La buna regasire ca venit esti deja! Un nou coleg deja avizat este un castig cu atat mai mare pentru forum.

PS
Foarte chic barul handmade.
Pe.De.Dienes 109 N, v60

Reply
(12-03-2019, 22:25)nechezol Wrote: La buna regasire ca venit esti deja! Un nou coleg deja avizat este un castig cu atat mai mare pentru forum.

PS
Foarte chic barul handmade.

Haha, mersi!
Aici am placerea sa imi beau cafeaua in zilele in care vremea imi permite:
[Image: npngN65.jpg]

Reply
Bun venit! Inca o padela in miscare pe forum Smile 
Asteptam primele impresii de dupa acomodare, pe topicul dedicat.
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply
Salut Robert si bine ai venit Smile Cool

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)