Hello There, Guest! Login Register


Recomandari

#1
Vreau sa imi fac nebunia sa incerc Jamaica Blue Mountain si Panama Geisha doar din pura curiozitate.
Aveti si alte recomandari asemanatoare si de unde pot sa iau/preturi?

Alta intrebare : am observat ca la marea majoritate de concursuri barista o mare parte de concurenti se prezinta cu o cafea din Costa Rica si Guatemala care e faza.
La Marzocco GS3 AV + MAHLKONIG K30 - SSP 65mm burrs.
 
Reply
#2
(28-03-2012, 22:45)Phoenix Wrote: Vreau sa imi fac nebunia sa incerc Jamaica Blue Mountain si Panama Geisha doar din pura curiozitate.
Aveti si alte recomandari asemanatoare si de unde pot sa iau/preturi?

Alta intrebare : am observat ca la marea majoritate de concursuri barista o mare parte de concurenti se prezinta cu o cafea din Costa Rica si Guatemala care e faza.
Singurul din Romania care are aceste sortimente este Florescu ( Delicatese Florescu) insa fii atent oferta la Panama este foarte mica

Da ,pentru ca sunt cafele ceva mai puternice si se preteaza foarte bine pt. espresso ( parerea mea este ca simple nu ies foarte bine in evidenta ci mai bine merg in amestecuri )
Prajitor Probat, Rasnite Mahlkonig si Bunn
 
Reply
#3
Buna ziua,

Ocup pozitia de Sales & Market Development Representative in cadrul companiei La Fantana, distribuitor oficial Lavazza in Romania. Daca cineva este interesat de cafeaua Lavazza astept sa ma contactati (gasiti datele de contact mai jos).
Va multumesc.

O zi placuta,
Daniel Alecu
daniel.alecu@lafantana.ro
Telefon: +40.21 2007.200 
Mobil: +40.722.647.261
 
Reply
#4
(11-08-2015, 16:09)Daniel Alecu Wrote: Buna ziua,

Esti deja la dublu post pe alt topic. Buna sa-ti fie si tie ziua, dar nu cred ca va urma si un "La revedere" ci mai curand un "Adio".
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#5
Recomandati-mi si mie va rog o cafea prajita in stilul italian(proaspat prajita)...in general am vazut ca sunt prajite mai light
Gastroback Dual Boiler, Porlex Tall
 
Reply
#6
Yume blend-ul nr. 1. Doar acel blend.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)