Hello There, Guest! Login Register

Recomandari pentru incepatori

Lightbulb 
Salut! Sunt noua pe forum, dar pasiunea mea pentru cafea este mai veche. Am avut oportunitatea sa lucrez cu aparate profesionale, mi-am exersat tehnicile de latte art si acum vreau sa beau o cafea aromata si cremoasa in fiecare zi. Am primit cadou un aparat Breville cu portafiltru si panarello care a si ajuns la service dupa doar cateva luni de folosire...probleme la placa electronica. Intr-adevar e o solutie rapida pentru diminetile grabite, dar chiar nu face fata asteptarilor mele. Am decis sa investesc intr-un aparat cu care pot realiza o cafea ca la cafenea, cu teava de abur si tot tacamul. Din experientele voastre, ce marca este mai durabila si de incredere? Caut un aparat beginner friendly, dar pe care sa pot conta si cand voi "avansa in rang"Smile)

Reply
Sunt multe lucruri de luat in considerare. De regulă e bine sa incepi cu o râșniță bună, după părerea mea minimum G-Iota DF64 apoi un Gaggia classic pro este foarte ok de început. Bineînțeles contează foarte mult și bugetul, dar găsești aici cam tot ce vrei https://www.espressoman.ro/reduceri-la-e...i-rasnite/. Succes!
ExpobarBrewtusIV, NicheZero

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)