Hello There, Guest! Login Register


Rasnita Fiorenzato F5

#1
Functioneaza perfect, cutitele au fost schimbate de Nickso cu unele originale, cumparate de la mag-pro, iar de atunci am rasnit maxim 1 kg de cafea.
Vine cu hopperul original de 2 kg si cu cel din poza pt Mazzer Mini, de 320 g, cumparat de pe Elektros http://www.elektros.it/gb/en/coffee_grin...20-gr.html, inca un set de cutite nou-noute si cutitele originale ce au fost schimbate si care sunt in stare buna.
Cutitele si hopperul au costat aproape 600 de lei.
O vand pt ca nu o folosesc.
Pret 750 lei.
Detalii prin PM.
[Image: IMG_0112.jpg]
Rocket R58/LMLu/Olympus/Mahlgut MOLA-e
 
#2
Detin aceasta rasnita si o recomand - cea pe care o am eu a slujit cu brio un mic restaurant iar apoi a venit la mine 
E foarte grea si are un motor de circa 350 w - putere pe care multe polizoare nu o au 
Rasneste perfect mai ales daca are si cutite noi
Singurul lucru negativ pe care il are e dozatorul care trebuieste inlaturat si montata o palnie
Retentia e destul de mare dar se poate rezolva cu o pensula
Gaggia Clasic + Pid _ Fiorenzato F5
 
#3
Vinzi hopperul separat?
Expobar Brewtus IV Rotary Pump, Fiorenzato F4E Nano
 
#4
Daca vine curierul, azi ar trebui sa plece la Adrian T.
Rocket R58/LMLu/Olympus/Mahlgut MOLA-e
 
#5
Salut, sunt si eu interesat. Daca mai este de actualitate, da.mi un semn!
 
#6
Se poate inchide.

A ajuns la Adrian T. Pret final 700 lei.

Cu ocazia asta tin sa avertizez asupra riscului transportului prin curier (Fan) a bunurilor. Astfel, rasnita a ajuns la Adrian cu butonul I/O stricat, tamperul atasat dozatorului rupt si geamului dozatorului spart. 
A fost si vina mea ca nu am asigurat corespunzator rasnita in cutie, dar chiar nu-mi imaginam ca sunt in stare s-o tranteasca in halul asta, mai ales ca facusem si mentiune la darea comenzii ca podusul e fragil.
Ii multumesc lui Adrian pt intelegere.
Rocket R58/LMLu/Olympus/Mahlgut MOLA-e
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)