Hello There, Guest! Login Register


REDUCERILE TASTECRAFTERS - Dalla Corte, Stone, Ascaso, Caflano, Timemore, Bellezza

#61
(12-11-2021, 02:02)razvanMB Wrote:
(12-11-2021, 01:52)TVTVTV Wrote: Eu sunt calm, Răzvan. Doar că voiam să vă dau banii înainte să mă culc. Așa... vi-i dau de dimineață, ce să fac? Big Grin

Daca mai esti treaz, cred ca acum poti sa plasezi comanda cu reducerea completa la Bellona, vad ca functioneaza acum Smile
@razvanMB la Vibiemme? zice ca nu e valabil codul(super digitale)
Lelit Bianca V2, Honne, Kinu M47 Phoenix, Bravo Tools, Felicita Arc, VST baskets
 
Reply
#62
(12-11-2021, 02:06)alchemist Wrote:
(12-11-2021, 02:02)razvanMB Wrote:
(12-11-2021, 01:52)TVTVTV Wrote: Eu sunt calm, Răzvan. Doar că voiam să vă dau banii înainte să mă culc. Așa... vi-i dau de dimineață, ce să fac? Big Grin

Daca mai esti treaz, cred ca acum poti sa plasezi comanda cu reducerea completa la Bellona, vad ca functioneaza acum Smile
@razvanMB la Vibiemme? zice ca nu e valabil codul(super digitale)

hello, se programeaza, in 30 de min ar trebui sa fie all good.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#63
eu am patit o treaba tare interesanta...imi pun in cos o Eureka Atom 75 la 3860 lei, apoi imi caut o pompita pentru sirop (8 lei bucata), apoi pun in cos un COLD BREW ICE DRIPPER TIMEMORE (la 155 lei). Pe cand sa platesc ma trezesc ca rasnita sare la 41?0(cred ca 4170 lei, nu mai stiu exact), pompita la 12 lei si ice dripper-ul la 188 lei. Am mai cumparat doar ice dripperul si pompita. Dupa vreo 20 minute vad ca rasnita scade la 3965 lei. O pun rapid in cos si o cumpar. Acum ma uit la ice dripperu ala si vad ca e 200 lei dar nu mai e in stoc...e normal? Care sunt preturile pana la urma?Smile)
Now: Lelit Bianca V2; Kinu Phoenix; Eureka SD
Past: Lelit PL41TEM
 
Reply
#64
@TVTVTV  Big Grin Big Grin  ai tinut-o tu sus și tare cu „lizuca” dar tot la vorba mea ai ajuns...tot la Bellona
 
Reply
#65
Anul acesta platforma online TASTECRAFTERS - Your Home Your Coffeeshop este locul unde comunitatea Espressoman va gasi cele mai bune oferte pe care noi le putem oferi pentru pasionatii de cafea de calitatate, in 2021. 
 Veti beneficia, aplicand codul magic espressoman , de reduceri reale, suplimentare, speciale pentru comunitate, in plus fata de reducerile deja existente pe site. Este acelasi cod pe care il folositi zi de zi, pe website. 
 CUM BENEFICIATI DE REDUCERI? 
 Intrati pe website-ul www.tastecrafters.ro , alegeti produsele care va intereseaza si alcatuiti un cos de cumparaturi. Produsele vor avea deja un discount public, majoritatea vor avea peste 20%. La acest discount, aplicand codul espressoman  in casuta de reducere veti beneficia de un extra discount de regula de minim 5-10% ( pot fi anumite exceptii)  ajungand in total, in cele mai multe cazuri, la peste 30% discount real cumulat.  
 Transportul va fi gratuit la comenzile peste 190 de lei, ceea ce inseamna ca in multe cazuri reducerea reala va fi de peste 35%. 
 Garantia produselor electronice creste de la 2 la 3 ani de zile. 
 Brandurile la care care va recomandam sa aveti un focus special si sa verificati pretul redus sunt : 
 Cafea de specialitate DROPSHOT ( super discount) 
Espressoare : BELLEZZA, ASCASO, DALLA CORTE, VIBIEMME
Rasnite electrice : COMPAK, TIMEMORE ( alerta rasnita electrica noua 123 GO ) 
Rasnite manuale : TIMEMORE
Cantare : TIMEMORE ( premiera : Black Mirror Nano, Black Mirror 2) 
Moka Pot : FOREVER, BIALETTI
Drippere & Servere : TIMEMORE, ORIGAMI, TIAMO
French Press : TIMEMORE, ESPRO, BARISTA & CO, TIAMO
Latiere : BARISTA & CO, RHINOWARES, EDO
Knock Box : BELLEZZA, RHINOWARES
Tampere si suporti : BELLEZZA, RHINOWARES
Ciocolata de specialitate : ORIGINAL BEANS
Ciocolata calda : ZUMA, SWEET REVOLUTION
Ceai organic : SOLARIS
Superfood latte :SWEET REVOLUTION

SUPER KITURI HOME BARISTA ( 3 ani garantie ) 
 KIT BELLONA 
7490 lei ( redus de la 9490) 
 Espressor Dual Boiler grup saturat Bellezza Bellona ( Inox, Alb sau Negru)
+
Rasnita titanium 60 mm Bellezza Piccola ( sau similar la alegere de pe site) 
+
Tamper Inox Profesional Bellezza
+
Suport Tamper Inox Professional Bellezza Piazza
 KIT FRANCESCA
9490 lei ( redus de la 11 300) 
 Espressor Dual Boiler grup E61 Bellezza Francesca ( Inox, Alb sau Negru)
+
Rasnita titanium 60 mm Bellezza Piccola ( sau similar la alegere de pe site) 
+
Tamper Profesional Bellezza
+
Suport Tamper Professional Piazza
 CONDITII COMERCIALE :
 Platformele online pot genera erori in perioada Black Friday. Facem tot posibilul sa onoram toate comenzile insa trebuie sa luati in calcul ca erorile de discount generate de platforma vor fi corectate prin facturare ulterior. 
 Unele produse nu sunt pe stoc si apar pe site LA COMANDA. Va rugam sa verificati atent acest status inainte sa plasati comanda, altfel reducerea poate ramane valabila dar va trebui asteptata livrarea ulterioara a comenzii, fapt ce poate dura de la cateva zile la peste 45 de zile, in functie de produse.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#66
Salut, am vazut ca ai specificat in postare de cantarul "black mirror nano", dar pe site nu il pot gasi nicicum. Se va adauga ulterior sau cum dam de el?
Brew:          V60, Kalita, Origami, Timemore B75, Aeropress
Espresso:  Kompresso, Staresso Mirage Plus
Rasnite:     Comandante C40 MK4, 1Zpresso X-Pro
 
Reply
#67
(12-11-2021, 03:39)justme21 Wrote: Salut, am vazut ca ai specificat in postare de cantarul "black mirror nano", dar pe site nu il pot gasi nicicum. Se va adauga ulterior sau cum dam de el?

https://www.tastecrafters.ro/cantar-pent...negru.html

Este la precomanda, ajunge in 2 saptamani, este noul cantar de la Timemore cu specificatii extrem de interesante. Preluam comenzi cu reducere de BF Smile

Si apropos de noutati, ceva revolutionar as zice, pe care o avem deja in teste de ceva timp si rezultatele sunt uimitoare : 

https://www.tastecrafters.ro/rasnita-aut...-2265.html
sau pe titanium
https://www.tastecrafters.ro/rasnita-aut...anium.html

sau 2 in 1

https://www.tastecrafters.ro/rasnita-aut...123go.html
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#68
Bună, pt C Kompresso și Aeropress preturile raman cele afișate acum? În primele 10 minute au fost doar câteva exemplare cu reducerea inițială? Merci
Lelit Bianca V3, Cafflano Kompresso, V60, Aeropress, Niche Zero, Kinu Simplicity
Past # Lelit 042 Emi +Pid,
 
Reply
#69
in primele minute am vazut si eu ca erau reduceri de 35% la orice, si cred ca erau eronate. cele de acum + aplicarea codului espressoman sunt valabile
Now: Lelit MaraX | Timemore 078S | Timemore Black Mirror | Staresso Mirage Pro | Skywalker Roaster
Past: Lelit PL81T Grace | DF64 | Cafflano Kompresso

 
 
Reply
#70
@razvanMB - Ce preț are Bellona de BF? Întreb pentru că site-ul o scoate la 5200 de lei cu reducere, dar în primul post de pe acest thread este specificat un preț de 5000 de lei pentru espressomani.

Danke dir.
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
Reply
#71
La rasnitele Eureka se aplica codul de reducere?
Lelit PL41TEM + Eureka Mignon SD , sita IMS 12/18 g / Ascaso 14-20 g
 
Reply
#72
Pentru Eureka espressomanii nu au reducere aici.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#73
(12-11-2021, 11:17)TVTVTV Wrote: @razvanMB - Ce preț are Bellona de BF? Întreb pentru că site-ul o scoate la 5200 de lei cu reducere, dar în primul post de pe acest thread este specificat un preț de 5000 de lei pentru espressomani.

Danke dir.

Salut, am avut cateva bucati la 5000 de lei, pret special pentru espressomani, in limita stocului, s au epuizat, cativa fericiti posesori sunt de pe forumSmile  Ne au sosit stocuri noi, preturile au fost si la furnizor un pic ajustate, va fi in continuare o reducere speciala pentru espressomani dupa Black Friday insa cel mai bun pret la Bellona pe anul acesta este in mod cert zilele acestea.

(12-11-2021, 10:57)RazvaNNN Wrote: in primele minute am vazut si eu ca erau reduceri de 35% la orice, si cred ca erau eronate. cele de acum + aplicarea codului espressoman sunt valabile

exact asa a fost, multumim pentru intelegere.

(12-11-2021, 10:53)Carmi Wrote: Bună, pt C Kompresso și Aeropress preturile raman cele afișate acum? În primele 10 minute au fost doar câteva exemplare cu reducerea inițială? Merci

Buna, da, preturile cele mai bune sunt acum afisate pe site, dar aplicati in cosul de comanda codul espressoman si veti vedea care sunt extra reducerile. Practic la preturile de pe site se aplica pentru comunitate un extra discount, la brandurile mai sus mentionate. 

Daca aveti un produs la care nu se aplica codul reducere desi e mentionat ne puteti scrie un email si verificam daca acel produs intra la promotie. 

De asemenea, unele produse sunt la back order, daca ies din stoc, sunt deja comenzi pe drum si s ar putea sa ajunga rapid, deci putem confirma pe email statusul comenzilor.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#74
Pana la ce data este valabil pretul pentru precomanda Rasnita Eureka Mignon Single Dose?
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
#75
Am intrat pe site, am incercat intai cu o eureka mignon specialta si apoi cu un dose sa aplic codul espressoman si nu a mers.
 
Reply
#76
Nu merg reducerile pentru Eureka, scrie mai sus. Eu ma feream la cele existente pe site.
Expobar Leva | Gaggia Evo | Eureka Single Dose | Fiorenzato F5 | Kinu Phoenix | Aeropress | V60
Prev: Lelit 41TEM | Gaggia MDF
 
Reply
#77
(13-11-2021, 20:45)adif Wrote: Pana la ce data este valabil pretul pentru precomanda Rasnita Eureka Mignon Single Dose?

Reducerile le mentinem pana duminica noaptea. Maine o sa mai avem o serie de surprize, dar le anuntam aici Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#78
(13-11-2021, 22:01)razvanMB Wrote:
(13-11-2021, 20:45)adif Wrote: Pana la ce data este valabil pretul pentru precomanda Rasnita Eureka Mignon Single Dose?

Reducerile le mentinem pana duminica noaptea. Maine o sa mai avem o serie de surprize, dar le anuntam aici Smile
Rasnita Kinu Clasic am luat-o în 2020 de la voi.
Acum sunt interesat de Eureka single dose crom. Prețul pana duminica sa înțeleg ca este cel afișat pe site aproape 2700 lei.

Termenul de livrare afișat de 15-20 zile lucrătoare cât este de realizabil în contextul actual?

Putem crede ca sunt șanse sa le primim anul acesta la prețul afișat acum de aproape 2700 lei?

Mulțumesc
MaraX <> FlairPro2 <>EurekaSD <> BravoTools <> KinuM47Clasic <> FellowStaggEKG <> HarioSwitch <>Paragon Nucleus<> Refractometru <
 
Reply
#79
(13-11-2021, 23:38)Kosti Wrote:
(13-11-2021, 22:01)razvanMB Wrote:
(13-11-2021, 20:45)adif Wrote: Pana la ce data este valabil pretul pentru precomanda Rasnita Eureka Mignon Single Dose?

Reducerile le mentinem pana duminica noaptea. Maine o sa mai avem o serie de surprize, dar le anuntam aici Smile
Rasnita Kinu Clasic am luat-o în 2020 de la voi.
Acum sunt interesat de Eureka single dose crom. Prețul pana duminica sa înțeleg ca este cel afișat pe site aproape 2700 lei.

Termenul de livrare afișat de 15-20 zile lucrătoare cât este de realizabil în contextul actual?

Putem crede ca sunt șanse sa le primim anul acesta la prețul afișat acum de aproape 2700 lei?

Mulțumesc

Salut, multumim pentru interes. Termenele de BF sunt un challenge insa cel mai bine discutam direct de la caz la caz per produs, brand, direct pe mail sau telefon. In majoritatea cazurilor fiind importatori directi/ oficiali avem un "fir rosu" cu producatorul si informatia e actualizata in timp real.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#80
(13-11-2021, 23:55)razvanMB Wrote:
(13-11-2021, 23:38)Kosti Wrote:
(13-11-2021, 22:01)razvanMB Wrote:
(13-11-2021, 20:45)adif Wrote: Pana la ce data este valabil pretul pentru precomanda Rasnita Eureka Mignon Single Dose?

Reducerile le mentinem pana duminica noaptea. Maine o sa mai avem o serie de surprize, dar le anuntam aici
Rasnita Kinu Clasic am luat-o în 2020 de la voi.
Acum sunt interesat de Eureka single dose crom. Prețul pana duminica sa înțeleg ca este cel afișat pe site aproape 2700 lei.

Termenul de livrare afișat de 15-20 zile lucrătoare cât este de realizabil în contextul actual?

Putem crede ca sunt șanse sa le primim anul acesta la prețul afișat acum de aproape 2700 lei?

Mulțumesc

Salut, multumim pentru interes. Termenele de BF sunt un challenge insa cel mai bine discutam direct de la caz la caz per produs, brand, direct pe mail sau telefon. In majoritatea cazurilor fiind importatori directi/ oficiali avem un "fir rosu" cu producatorul si informatia e actualizata in timp real.
Ok. Super. Plasez comanda iar luni revin cu un telefon către dumneavoastră.
La numărul de pe site.

Mulțumesc.
MaraX <> FlairPro2 <>EurekaSD <> BravoTools <> KinuM47Clasic <> FellowStaggEKG <> HarioSwitch <>Paragon Nucleus<> Refractometru <
 
Reply
#81
Dragi espressomani,

Black Friday s-a terminat, in numele echipei va multumesc pentru incredere, comenzile ne-au coplesit pozitiv, mai ales ca anul acesta eram la un pas sa nu mai organizam, in contextul in care eram oricum destul de incarcati cu echipa la volumul de lucru. A fost totusi o bucurie sa vedem entuziasmul oamenilor de a-si face cadou produse de calitate, deci merita tot efortul.

Ne-am fi dorit sa fim mai dinamici in acest weekend, sa activam si alte produse cu extra reduceri dar nu am avut resurse de timp, cel mai mult am petrecut la telefon, incercand sa gasim solutia potrivita pentru cei oarecum in dilema.

De maine ii vom suna personal pe toti cei care au comandat echipamente care sunt pe drum sa comunicam datele de livrare. Vom urgenta si livrarile, in fiecare zi stam peste program, ambalam si comunicam cu furnizorii externi, avem relatii excelente cu selectia de parteneri si in mod cert vom primi sprijinul necesar acolo unde este nevoie. 

Nu ezitati sa ne scrieti, zilele acestea mailul este cea mai eficienta metoda pentru a nu se pierde informatia. Revenim cu telefon unde este necesar dar suntem mereu disponibili pentru urgente. 

Am avut ocazia cu cativa dintre voi in acest weekend sa facem si demonstratii live ale espressoarelor Ascaso, Bellezza, Dalla Corte, Vibiemme la showroomul din Aviatorilor / Herastrau / Popa Savu 73. Pentru cei interesati, recomand aceasta varianta, e mereu o experienta placuta si edificatoare, putem programa in prealabil. 

Multumiri din nou, tinem aproape. 

Echipa Tastecrafters
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#82
Good Job !!!
Prajitor GENE CBR 101, Lelit Mara X, Eureka XL, Lelit 41TEM, Lelit 0433MMI
 
Reply
#83
Good Job Tastecrafters!
Ps.Astept cu nerabdare informatii despre rasnita Eureka Helios 65 comandata.(#236058751)
Have a nice day! Cool
Lelit Bianca PL162T,Eureka Helios 65 Giallo,Mahlkoning Vario,Tamper Concept Art Dinamometric,Motta Europe Pitcher,Aeropress,Hario Skerton,Bialetti Moka Express
 
Reply
#84
Presupun ca aveti niste codificari in numarul de comanda, mi-e greu sa cred ca sunt peste 250.000 de comenzi in fata mea. Si asta doar pana vineri la pranz...  Big Grin
Altfel, si eu am fost multumit de oferta. Eram chiar curios de continuarea propusa, dar n-ati mers mai departe.
PL41TEM, Eureka Mignon Specialita, M47 Phoenix, ibric, AeroPress, Kompresso... and V60/Hario Buono
 
Reply
#85
Salutari,

Comenzi de rasnite si espressoare home pleaca luni spre voi, a fost subiectul care poate a generat cea mai mare asteptare, avand in vedere ca la noi s-a consolidat un stoc de marfa ce era deja pe drum si a sosit dupa Black Friday, dar ne am bazat pe el sa onoram absolut tot ce avem pe order si backorder. 

Alfel, o super frumoasa supriza, sper eu, de la Dalla Corte, in anul aniversar 20, avem o oferta pentru MINA, nou nouta, garantie 2 ani, pret special de : 

- 5590 euro tva inclus ( reducere de 35% fata de pretul de lista) pentru orice MINA in culorile standard ( alb, galben, negru) . Alte finisaje, stabilim in functie de cerere dar si ele au preturi bune fata de restul anului.

Termen limita oferta : 30 noiembrie. Numarul de bucati nu este limitat, doar intervalul de timp. 

Pentru cei care nu sunt familiarizati cu Mina si tehnologie ei repetabila de DIRECT FLOW modulation / indirect Pressure profiling, am gasit un videoclip cu Danilo Lodi, brand ambasador, care explica bine si succint cateva features. 

https://www.youtube.com/watch?v=GvNAgSR_als&t=2s
https://int.dallacorte.com/en/mina.html
https://www.tastecrafters.ro/horeca/espr...-mina.html


Pentru cei care m-ati intrebat de MINA SH, ce avem noi sunt folosite la evenimente, imprumutate la clienti, nu mai sunt estetic vorbing in "mint" condition, desi tehnic sunt impecabile. Daca exista doritori bineinteles putem discuta dar nu sunt mai ieftine decat oferta actuala : ) Pentru comercial mici zgarieturi nu conteaza, dar pentru home perceptia mea este ca un asemenea aparat trebuie sa fie o bijuterie, deci recomand doar noi cumparate si aceasta este o oferta foarte buna. 

[Image: XTjdGrH.jpg][Image: sFyIAWZ.jpg]
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#86
Am și eu o comanda pentru cantarul Timemore nano dar nu am primit confirmarea daca a intrat in stoc.
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
#87
(21-11-2021, 23:28)mihneasusan Wrote: Am și eu o comanda pentru cantarul Timemore nano dar nu am primit confirmarea daca a intrat in stoc.

Hello, 

Pentru Black Mirror Nano, care abia a iesit din productie la Timemore, pleaca din fabrica din China, par avion, pe data de 7-10 decembrie, sper sa l livram pana in sarbatori, aceasta este actuala predictie. 

Initial nu l inclusesem de BF penrru ca stiam ca nu e gata produsul la ei insa am zis sa incercam, pare extrem de interesant si este mult asteptat. In Europa cred ca o sa avem printre primele loturi din acest produs, dar repet, vorbim de decembrie si avand in vedere ca va fi si o vama de facut...sper sa nu fie surprize Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#88
Mulțumesc! Mă gândeam că va dura. Aștept atunci cu interes!
Lelit PL162T, Lelit PL72, Pavoni`70, Honne, Varia VS3&Hypernova Ultra, Kinu M47, Rok espresso, Hario V60, Gene 101, Kaleido M10PRO
 
Reply
#89
Hello guys,

Avem BLACK FRIDAY 2.0 Smile Old School cum s-ar zice, pe datele "vechi".

Este o selectie mai scurta de echipamente, focusul este pe produse nou lansate sau care urmeaza sa soseasa imediat dupa sarbatori, la PRECOMANDA. Ne-am gandit ca aceasta editie ar fi bine sa facilitam accesul la noi produse 

Aplicati la produse codul espressoman si verificati daca exista extra reducere sau nu, supriza Smile  Nu vor fi la toate produsele de pe site, de aceea incercati la cele de interes, totusi cateva "hint" uri las aici, dar mai sunt si la alte marci, pe care va invit sa le descoperiti. Totusi, daca aplicati codul si nu se aplica extra reducere, inseamna ca nu a fost programat si nu este disponibil mai mult.
 

- New entry BELLEZZA Francesca dual boiler, grup E61, preinfuzie programabila, calitatea de top Bellezza si probabil printre cele mai moderne implementari ale tehnologiei dual boiler pe grup E61, timpi de incalzire nefiresc de scurti pentru acest sistem, extractii delicioase, siropoase, specifice acestui tip de grup. Se poate monta si kit profilare de debit cu padela si manometru, pentru detalii PM. 

https://www.tastecrafters.ro/produse?c=francesca
[Image: qnYjJ19.jpg]

[Image: zyAPBDp.jpg]
Bellezza CHIARA, printre cele mai frumoase si calitative HX uri de pe piata, il aveti in poze cu panouri albe, merita luat in calcul, mai ales pentru bautorii de preparate cu lapte. Prietenos si pentru amatorii de espresso, are nevoiade doar de un flush de 10 secunde sa intre intr-o zona de stabilitate termica la regim de temperatura optima. 

Bellezza BELLONA este deja best seller, apreciat la promotia de la inceputul lunii, deja ma astept sa vedem recenzii de la voi, nu putini ati fost cei care l-ati achizitionat. Mai avem acum o sansa la un pret excelent. 
[Image: hUC7ZjV.jpg][Image: mbxogRp.jpg]


ASCASO este o marca pe care va invit sa o descoperiti, extractiile espresso sunt aparte, clare,  datorita aportul de apa proaspata incalzita pe loc prin tehnologia lor proprietara de grup independent T-Tech. Toata gama are reduceri incurajatoare, aici in poza avem varianta lor de top Baby T, cu pompa rotativa si grup de extractie profesional, plus control din aplicatie telefon mobil. Bineinteles gama Dream PID, suprinzatoare pe extractiile espresso, datorita grupului profesional si PID ului incorporat. 

[Image: cpbv4yj.jpg]

Tot la capitolul rasnite, tot noutati, urmeaza sa soseasca in decembrie, un model extrem de interesant, rasnita manuala portabila TIMEMORE GO si GO 123. Avem ceva prototipuri in showroom si rezultatele sunt foarte bune. Eu folosesc acasa zilnic pe V60 si e doar foarte mica diferenta de claitate fata de modelul de top Chestnut X manuala, care costa dublu si ceva. Bonus este si modelul GO 123 cu dripper incorporat si husa de voiaj, practic in afara de apa fierbinte si cafea boabe, nu prea mai este necesar nimic de adus in vacante. Rezultatele nu pot fi comparate cu un V60 atent preparat dar comporativ cu efortul, nu e rau deloc. 
[Image: Ksj75ti.jpg]

[Image: eXFGe0a.png]

Sper sa gasiti produse interesante si la aceasta editie 2.0 si nu uitati sa vizitati showroom ul din Popa Savu 73, daca vreti sa le testati la propriu. Mai ales ca zilele acestea au sosit si superbele accesorii de lemn Brewspire, pentru espressoarele Bellezza. 

Spor la cumparaturi! Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#90
Am ratat Eureka Mignon de celalalt BF. Era la 1660 lei. Acum e 2100
Lelit 42 EMI, Ascaso 57mm precision Competition Filter, Lelit naked portafilter PLA570S, Felicita Arc, Dosing Funnel, Knock Box.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)