Welcome Back Log In Create Account


Râşniţă de cafea profesionala ECM V-Titan 64

#1
Vand rasnita din link, prima rasnita profesionala de la ECM.

http://www.ecm.de/1/grinders/v-titan-64/

Mi se pare o calitate foarte buna raportata la pretul cerut de ei iar designul este deosebit, eu o luasem sa se asorteze cu un aparat cu grup E61. 

Pretul de vanzare este de 3900 de lei, nenegociabil, 25% reducere de la pretul de lista. Uzura este foarte mica, sincer sa fiu cred ca nu am 10 kg de cafea rasnite pe ea, de fapt sunt aproape sigur. 

O recomand celor cu grup E61 pentru buna compatibilitate ca si design. Ca si calitatea a macinaturii, sta fara emotii langa orice espressor, nu dau nume de alte branduri pe care le consider inferioare dar sunt multe.

poze [Image: umysaG8.jpg][Image: gsL6uRM.jpg][Image: 2XqkyLM.jpg][Image: pYmfBVW.jpg]
Certified Arabica Q Grader
Espresso : Espressor WPM Primus, Rasnita WPM ZP-1 SSP Sweet Lab V3
Brew : Origami, Timemore Sculptor 078 ( brew only) 
 
 
#2
Inca disponibila, o rasnita excelenta, stepless, cu cutite din titan.

Up!
Certified Arabica Q Grader
Espresso : Espressor WPM Primus, Rasnita WPM ZP-1 SSP Sweet Lab V3
Brew : Origami, Timemore Sculptor 078 ( brew only) 
 
 
#3
Mai e valabil?
Espresso: Vesuvius Evo Leva + Zerno Z1, Pullman BigStep 54.9mm (custom made), BooKoo Mini scale
Brew: Tsumabe/Orea/V60 porcelain + Zerno Z2 ULF, Bookoo Ultra scale, Timemore ProX kettle
Travel: Orea V3 MKII/Hario V01 Neo, Outin Nano + 1Zpresso Q/Kinu M47
 
#4
Este! Asteapta cumintica noul proprietar :)
Certified Arabica Q Grader
Espresso : Espressor WPM Primus, Rasnita WPM ZP-1 SSP Sweet Lab V3
Brew : Origami, Timemore Sculptor 078 ( brew only) 
 
 
#5
S-a dat prima mea rasnita ever. Multumitul (sper) posesor Vladdooo. Pret 3900. Am zis negociabil dar am inclus pana la urma niste cafele in pret, pe care le am baut impreuna :)
Extractii reusite!
Certified Arabica Q Grader
Espresso : Espressor WPM Primus, Rasnita WPM ZP-1 SSP Sweet Lab V3
Brew : Origami, Timemore Sculptor 078 ( brew only) 
 
 
#6
Multumesc Razvan!
Rasnita este exact cum a fost prezentata, aproape noua si numai buna de pus la treaba. Extractiile sunt mai pe placul meu acum si sunt sigur ca vor deveni doar mai bune pe masura ce voi mai invata.
Am apreciat foarte mult toata interactiunea cu Razvan (mi-a lasat-o si in teste acasa).
Cafelele le-am baut pe Mina. Poate intr-o buna zi...:)

Multumesc inca o data!
Espresso: Vesuvius Evo Leva + Zerno Z1, Pullman BigStep 54.9mm (custom made), BooKoo Mini scale
Brew: Tsumabe/Orea/V60 porcelain + Zerno Z2 ULF, Bookoo Ultra scale, Timemore ProX kettle
Travel: Orea V3 MKII/Hario V01 Neo, Outin Nano + 1Zpresso Q/Kinu M47
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)