Hello There, Guest! Login Register


Quick Mill Silvano

#1
Functionare ireprosabila, 1800lei. Motivul upgrade la Strega.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#2
uhh, ce frumusete! pacat ca e peste bugetul meu. spor la vanzare!
<< echipament La Marzocco Linea (Slayer mod), La Pavoni Europiccola, Mazzer, Sette, filtrare apa pro Brita Purity >>
 
#3
merci Maki.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#4
Salut. Sunt interesat. Ai pm.
Brasilia Mini Classic HX, Kinu M47,Motta Europa
 
#5
ok, sunt pe receptie...
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#6
Salut. Ai mai avut un theeadr cu el si parca spuneai ceva de accesorii. Incluzi asa ceva?
VBM Domobar Super Digitale, Honne Slim; Kinu M47, Aeropress; for sale Expobar Brewtus IV
 
#7
doar cele din poza. Rezervat pana maine pentru Ionut.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#8
Mai este valabil anuntul?
 
#9
inca nu s-a vandut, sunt in discutii cu Ionut, si alte oferte sunt bine venite, nu-i graba, pm.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#10
revine la vanzare, la cerere cu interiorul.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#11
S-a schimbat pompa cu una noua, la fel si furtunele din silicon si teflon.
Scade pretul la 1600lei, plateste cumparatorul transportul.
Tel. 0xxxxxxxxx
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#12
Salutare,

Mai este valabil? Ti-am trimis si PM si am si sunat insa fara succes. Daca mai este, sunt interesat.

Multumesc.
Breville Prima Latte, Hario Mini
 
#13
ok, eram cuprins cu jobul, mai asteptam pana mai strang din banii cheltuiti cu sarbatorile, sa nu raman fara espressor....
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#14
se poate inchide, se vinde in afara forumului, sper sa nu se razgandeasca. Daca da, se revine la vanzare, doar am mai patit-o...Multumesc de gazduire.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#15
Cel care dorea sa cumpere espressorul, adica eu, in afara forumului, de pe olx s-a razgandit. Utilizatorul Mariano a incercat sa "traga pielea" de pe mine si am decis sa spun pas acestei intelegeri. Desi cerea 1600 lei pe espressor ( cu accesoriile inclusiv ) cand am vorbit cu el a spus ca nu il vinde fara 2200 lei. I-am oferit inca 200 lei in plus, adica 1800 lei si a spus ca ma contacteaza intr-un timp scurt. Dupa 3 zile, m-a contactat si a zis ca ramane la 1800 lei, doar ca fara accesorii, desi in anunt specifica ultimul pret 1600 lei. Probabil ca am gresit ca l-am contactat pe olx, dar simplul motiv a fost pentru o comunicare mai usoara Smile
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
#16
E destul de urat ceea ce se intampla,parerea mea ca ar trebuie fiecare sa ceara un pret fix atat pe forum cat si pe alte site-uri publice de vanzare,si daca vanzatorul doreste sa ofere o reducere celor pasionati de pe forum sa mentioneze in anunt.
ECM Clasika PID II,flow control,Macap M2D,Kinu M47,VST,WDT tool etc...
 
#17
1600lei este numai pentru forumisti, tu nu ai zis de la inceput ca esti membru al forumului, acum pe olx este 2000 negociabil cu accesorii suplimentare. De ce consideri negociere ca am tras pielea de pe tine? Te-am fortat cu ceva? Te-am amenintat eu cu ceva? Revizuesteti atitudinea!
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#18
Salut,
Sper sa nu fie cu foarte multe suparari post-ul...Smile
Si eu am vrut sa cumpar acest espressor candva. Oscilam intre Lelit si QuickMill.
Dupa cateva discutii si negocieri gandiri si razgandiri din partea mea si a vanzatorului m-am razgandit si am luat Lelit.
Motivul: timp de o saptamana vanzatorul era in concediu la ski (timp in care am convenit ca il cumpar) iar dupa ce s-a intors nu mai era disponibila promisiunea de vanzare deoarece au disparut banii pentru upgrade.
Se vad de altfel in istoricul acestei oferte de vanzare gandiri si razgandiri multiple ceea ce e greu explicabil.

@Mariano daca e de vanzare eu zic sa il lasi pe bursa iar daca mai ai nevoie de el scoate-l ca induci lumea in t(eroare).

Eu zic ca ar fi frumos macar in cadrul forumului omul sa fie om si cuvantul cuvant...
Ce sa mai zic de OLX...

 
(20-01-2017, 11:08)madalinr1 Wrote: Cel care dorea sa cumpere espressorul, adica eu, in afara forumului, de pe olx s-a razgandit. Utilizatorul Mariano a incercat sa "traga pielea" de pe mine si am decis sa spun pas acestei intelegeri. Desi cerea 1600 lei pe espressor ( cu accesoriile inclusiv ) cand am vorbit cu el a spus ca nu il vinde fara 2200 lei. I-am oferit inca 200 lei in plus, adica 1800 lei si a spus ca ma contacteaza intr-un timp scurt. Dupa 3 zile, m-a contactat si a zis ca ramane la 1800 lei, doar ca fara accesorii, desi in anunt specifica ultimul pret 1600 lei. Probabil ca am gresit ca l-am contactat pe olx, dar simplul motiv a fost pentru o comunicare mai usoara [Image: smile.gif]
Brasilia Mini Classic HX, Kinu M47,Motta Europa
 
#19
(20-01-2017, 11:32)Gabriel.P Wrote: E destul de urat ceea ce se intampla,parerea mea ca ar trebuie fiecare sa ceara un pret fix atat pe forum cat si pe alte site-uri publice de vanzare,si daca vanzatorul doreste sa ofere o reducere celor pasionati de pe forum sa mentioneze in anunt.


ce anune este urat? nu ii iau apararea, dar Mariano poate sa si vanda espressorul pe alte saituri decat espressoman la orice pret doreste.
Aici in schimb, sunt sigur ca il va vinde fara nicio problema la pretul specificat catre userul cu care se intelege.
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
#20
(20-01-2017, 11:39)Mariano Wrote: 1600lei este numai pentru forumisti, tu nu ai zis de la inceput ca esti membru al forumului, acum pe olx este 2000 negociabil cu accesorii suplimentare. De ce consideri negociere ca am tras pielea de pe tine? Te-am fortat cu ceva? Te-am amenintat eu cu ceva? Revizuesteti atitudinea!
Deci revine la vanzare cu 1600lei.

Care e problema? Daca vreau sa vind ceva pot pune pret diferit pe cele n site-uri de vinzari. Pun pret diferit luni, marti  ... Vreau sa vind cit mai sus, nu sa scap neaparat de un lucru. Da, pentru colegii de forum pot oferi un pret mai bun.

Sunt firme mari care au aceleasi produse cu preturi diferite pe mai multe site-uri. Nu toata lumea sapa dupa cel mai mic pret.
Expobar Brewtus IV DB - cu profilare de presiune,Baratza Sette 270W, OE Lido E,IMS Competition 10, 18 și 20 g, Shower Screen IMS Competition, Tamper dinamometric Concept Art.
 
#21
Putem duce discutia aceasta la infinit,vad ca lumea se agita inutil.Eu nu iau 'apararea' la nimeni mi-am exprimat  doar punctul de vedere, ca trebuie sa fim oameni, si sa fim corecti daca tot suntem o comunitate restransa.
ECM Clasika PID II,flow control,Macap M2D,Kinu M47,VST,WDT tool etc...
 
#22
Poti sa vinzi cui vrei cu cat vrei.
Problema apare cand deja ai "batut palma" de comun acord pe un pret si nu te tii de cuvant.
Fiecare are propria acceptiune despre negociere.. Smile)
 
(20-01-2017, 11:48)nicusors Wrote:
(20-01-2017, 11:39)Mariano Wrote: 1600lei este numai pentru forumisti, tu nu ai zis de la inceput ca esti membru al forumului, acum pe olx este 2000 negociabil cu accesorii suplimentare. De ce consideri negociere ca am tras pielea de pe tine? Te-am fortat cu ceva? Te-am amenintat eu cu ceva? Revizuesteti atitudinea!
Deci revine la vanzare cu 1600lei.

Care e problema? Daca vreau sa vind ceva pot pune pret diferit pe cele n site-uri de vinzari. Pun pret diferit luni, marti  ... Vreau sa vind cit mai sus, nu sa scap neaparat de un lucru. Da, pentru colegii de forum pot oferi un pret mai bun.

Sunt firme mari care au aceleasi produse cu preturi diferite pe mai multe site-uri. Nu toata lumea sapa dupa cel mai mic pret.
Brasilia Mini Classic HX, Kinu M47,Motta Europa
 
#23
Ok, ideea era ca ti-am zis ca am vazut pretul aici, ba chiar ti-am oferit cu 300 lei mai mult pentru espressor + accesorii si nici asa nu a fost bine...
Flair Signature PRO & Kinu M47
 
#24
Off.. as fi vrut sa bat palma cu cineva, imi doresc atat de mult upgrade-ul, dar situatia familiara se poate schimba chiar in momentul asta. Imi pare rau ca s-a ajuns aici, si-mi cer scuze fata de userii pe care i-am necajit.
Rog administratorul sa inchida anuntul.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#25
Mie mi s a spus ca "este promisa pana strânge banii"...deci...sunt fascinat de turnura luată Big Grin


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bezzera Strega, Vario Home, Tamper Dinamometric ConceptArt 49.5mm, Latiera Motta 350ml, Eureka Atom Speciality 75
 
#26
(20-01-2017, 13:00)madalinr1 Wrote: Ok, ideea era ca ti-am zis ca am vazut pretul aici, ba chiar ti-am oferit cu 300 lei mai mult pentru espressor + accesorii si nici asa nu a fost bine...
Un Lelit nou nout, garantie 2 ani, cu foarte putini bani peste cat doreai sa oferi.
Il comanzi sambata si luni il ai acasa.
Si cred ca este si mai tare dacat Silvano.
 
#27
(20-01-2017, 21:17)danrogo2001 Wrote: Si cred ca este si mai tare dacat Silvano.
Aici cam greșești. Eu zic sa te-mai interesezi.
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. OCD v2 by Kamasi. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.
 
#28
Si la mine a fost o situatie similara, dar nu ma supar, cred ca asa am ajuns sa aleg ceva mai bun, sa se si concretizeze Smile Spor la vanzare.
Breville Prima Latte, Hario Mini
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)