Hello There, Guest! Login Register


Problema notificari (rezolvata)

#1
Scuze, pe parcursul acestei zile nu au functionat notificarile pe email, din cauza unui atac de tip spam care a dus la blocarea mailurilor de tip php de catre host.

Incerc sa trec toate notificarile pe SMTP, daca vor mai fi mici intreruperi imi pare rau in avans. Dar va merita efortul, pentru securitatea forumului.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#2
Poti sa le opresti cateva zile. Cine urmareste un topic intra din cand in cand si gata. Smile
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#3
Marindu-se forumul, observ ca notificarile pentru atatia si atatia useri genereaza o incarcare brusca a serverului, facandu-l sa trimita chiar si 10 mail-uri / secunda. Bineinteles ca firma de hosting s-a sesizat si au spus ca ma baga in blacklist, adica ma califica drept spamer si imi inchid contul.
Astfel ca singura solutia viabila deodacamdata este sa incerc sa raresc notificarile, asa ca obisnuiti-va pana una alta sa primiti notificari in 30-60 min de la postarea unui mesaj nou intr-un topic la care sunteti abonat.

Solutia simpla ar fi sa trec pe un server VPS, dar asta inseamna costuri chiar si de 6 ori mai mari. Doar pentru niste notificari nu merita, asa ca prefer deocamdata varianta unui anume delay in a primi instiintarile.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#4
Este pe undeva vreo setare sa nu fie abonare default cand comentezi intr-un topic?
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
#5
Am impresia ca este aici, la Default Thread Subscription Mode:
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#6
Perfect, merci. Acum unsubscribe la toate si mai usurez putin load-ul  Smile
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)