Hello There, Guest! Login Register


Prismo - accesoriu presurizare aeropress

#1
Continuam aici discutia despre un posibil group buy Prismo - https://fellowproducts.com/meet-prismo/ 

Costa 12.5$ doar azi, la preorder pt octombrie.

Doar ca transportul e 68$ si au doar o singura optiune, Fedex, si o singura varianta, aceasta scumpa.

Cine se anunta interesat?

Ar trebui sa fac plata maxim in seara asta, deci daca ne strangem 10 useri si dam ok-ul, ar trebui ca azi / maine sa ne ocupam si de plata. 

La 5 persoane in grup nu cred ca e rentabil transportul, pentru o plasticaraie de genul asta. Abia pe la 10 as vedea cat de cat accesibil.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#2
Sunt interesat (Diaconescu Tiberiu, ramadri pe forum)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
#3
Eu 1 bucata
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#4
Si eu sunt interesat, 1 bucata.
lelit pl41tem, ceado e37s, mahlkönig vario, aeropress, v60, Kinu M47
 
#5
Si pentru mine una
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
#6
Pot face eu relay prin firma, daca vreti transport mai ieftin.
Dar este 28.5$ transport 10 buc in US, si apoi peste ocean sub 30 nu prea vad... deci sare de 50 si in varianta asta...

Eu imi iau unul cu livrare la firma, daca tot e cu octombrie, avem intalniri de 2-3 ori pe an, are cine sa mi-l aduca.
dar baloozy are dreptate... am ajuns sa presurizam aeropress-ul, rusinica mare...
 
#7
Liviu, vreau si eu 2 buc, te rog. Multumesc

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Rocket R60-V; Macap M7D; Kinu M47
 
#8
Cam asta facem, presurizam aeropress-ul  Smile Macar sa fie ceiutul mai concentrat in culoare  Smile)
Deci renatoa, esti comanda de grup sau nu?  Plata se face azi, incluzand transportul, si vad ca nu raspund cei de acolo legat de alte metode.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#9
Si eu una
Lelit Bianca, Mahlkonig K30, Mahlkonig X54, V60, Aeropress, Cafflano Kompresso, Handpresso Pump, Airgrind.
 
 
#10
Daca vreti una cinstita, mai bine printam piesa asta gandita de mine impreuna cu Kamasi, este PF de filtru de pavoni, cele mai mici filtre care le-am gasit, si care intra fest in cilindrul de AP.
Si presati apoi cat va tin muschii...

Nu conta pe mine in grup decat daca nu faci 10, pana acum am numarat 8 cereri.
Pentru ca pretul la bucata pana la firma este 6$, tot pe langa suma care va costa grupul per bucata. Si tot la toamna o primim toti.


Attached Files Thumbnail(s)
   
 
#11
Si eu vreau unul
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
#12
Si la mine in bucatarie o bucata.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
#13
Ar trebui sa ne oprim pana in 150 de dolari? Ma gandesc sa nu se adauge TVA la vama...
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#14
10 bucati fac 125
limita la tva parca era la 50 euro
dar si acolo esti la mana celor de la vama
doar ca astea vin cu un curier rapid. deci s-ar putea sa platim tva si la 1 bucata.

Cred ca discount-ul de azi, plus economia la shipping (plus eventual tva) il vor face sa ajunga cam la acelasi pret cu distributia din europa plus transport
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
#15
Inca una la mine pebtru Sebastian Farcas
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#16
Daca se poate, as dori si eu una. Multumesc !
Expobar Brewtus IV, Kinu M47, Quamar Q13 
 
#17
eu 1 daca mai e loc, multumesc pt. initiativa
La Pavoni, Mazzer
 
#18
TVA se va platit clar, 150 este limita pentru taxe vamale (accize), care au % variabil depinde unde este incadrata... puteti verifica in nomenclatorul vamal unde sunt bagate chestiile similare, va fi cam 3-5%, pe acolo.

Intre timp s-au facut 10, deci purcedeti fara mine, la mine va veni fara TVA Smile
 
#19
Și eu, dacă mai este posibil
Profitec Pro 700, Profitec T64, Fellow ODE Brew Grinder, Mahlkonig Vario, Kinu M47
 
#20
Daca nu e prea tarziu si eu vreau o bucata
Strietman CT1/ Elektra MCAL + Honne;   Flair Signature Pro/Aeropress + Kinu Pheonix;  V60 + Kinu m68.
 
#21
Am platit deja, 13 bucati din pacate, pentru ca incepand cu 14 bucati transportul sarea cu 20 de dolari mai sus. Deja trebuie sa platim si TVA...  Deci imi pare rau pentru dinu si Neuromancer, insa va recomand sa asteptati inca putin, caci aproape sigur aproape se mai strang inca 7-8 persoane pentru a face cineva dintre voi o noua comanda. Doar ca trebuie facuta azi pt acel pret de 12.5$. Oricum, daca se gaseste o metoda mai ieftina de transport cu trimitere in US si de acolo spre Romania, nici nu mai conteaza acea reducere de azi si se iese la acelasi pret fata de cel de azi.

Voi reveni cu datele de cont si cursul la care s-a facut tranzactia, la care mai adaugam TVA, caci sigur o platim la valoarea de 231$ a pachetului (maximul pana la care scapi e 150$ cu tot cu taxe de transport, din ce am inteles) si probabil 5 lei sau ceva de genul, comision de incasare al BT in contul meu. Am platit cu cardul, deci nu avem comisioane de transfer bancar.

Livrarea speram sa fie in octombrie, cum au promis ei.
 ProductTotalPrismo × 13
  • Backordered:13
$162.50Subtotal:$162.50Shipping:$68.80 via FedEx International EconomyTax:$0.00Payment method:Credit card (Stripe)Total:$231.30
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#22
Si eu doresc jucaria la urmatoarea comanda
Lelit PL41TEM ,Eureka single dose, Kinu M47, sita ascaso 14/20, sita ims 12/18 , PF naked
Tamper Lelit 57.35 , Latiera 350ml, LOGOCUPS ,
AEROPRESS , CAFFLANO COMPRESSO
 
#23
Multumim Liviu!
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
#24
Multumim. Si suntem pregatiti sa marcam banul

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
#25
Bun, deci tranzactia s-a facut la un curs de 3.92 lei / 1 $.

Un produs inseamna ( 12.5$ + 5.3$ transport ) x 1.19 TVA =  21.2 $ adica 83 lei + 4.5 lei comision de incasare BT. Daca faceti depunere directa la ghiseul bancii nu exista comision de incasare / depunere. 

Contul meu:  editat

Userii care au luat: eu, ramadri, stefandinescu (2), jdlaurentiu, flipu2k, adipanaitu (2), dinurm, Cosminp, Ernest Valentin, cristia74, bubucalu
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#26
L-au facut 15$, nu 20... Smile pentru nu se stie cat timp... probabil testeaza rezistenta pietei la ... presurizare Smile
 
#27
vazusem un timeline pe undeva, parca pana la sfarsitul lunii iulie o sa fie 15$ apoi sare la 20.
Eu zic ca si 15 si 20 sunt ok daca se mai strang inca 10 doritori, probabil el o sa fie 25 de euro prin EU.
Aeropress, V60, Kalita wave, Kinto 01, Hario Syphon, Gabi Master A, Comandante Nitro blade, Hario v1 scale, Acaia Pearl, Acaia Lunar,  Synesso, Mythos 1
 
#28
Facut viramentul, daca sunt orice de fel de probleme te rog sa imi spui. Multumesc mult pentru organizare.
lelit pl41tem, ceado e37s, mahlkönig vario, aeropress, v60, Kinu M47
 
#29
Si uite asa distrusera o scula buna de brew... Angry
Asteptam versiunea de V60 Big Grin
 
#30
@Lyvyoo ai mesaj pe privat

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)