Hello There, Guest! Login Register


Prajire acasa...la altcineva

#1
Salut.
La modul foarte simplist ma intreb daca este vreo prajitorie in Bucuesti care sa prajeasca cafeaua adusa de client, sa spunem o transa de 4 KG si oare cat ar costa un asemenea serviciu fara prea multe complicatii de genul prajiri succesive pentru determinare profil s.a.m.d.
Ma gandesc sa cumpar cafea verde si sa ma prezint la un prajitor, acesta sa foloseasca un profil pentru o cafea similara ca tara si/sau zona si...cam atat, ce iese aia e. In fond consumatorul sunt eu, pe persoana fizica si aceasta abordare mi-ar oferi o anumita constanta pe care este altfel destul de greu sa o obtin.

Ce parere aveti? E vreo prajitorie care se ocupa de astfel de sporturi?
Multumesc.
 
Reply
#2
Au anuntat unii acum cateva luni, dar nu mai stiu in ce topic...
Ca au deschis prajitorie, si inca nu au incarcare la intreaga capacitate, si subinchiriaza.
Deci nu va fi pe gratis serviciul...
Daca te mai intereseaza, fa o cercetare.
 
Reply
#3
(03-11-2020, 14:57)renatoa Wrote: Au anuntat unii acum cateva luni, dar nu mai stiu in ce topic...
Ca au deschis prajitorie, si inca nu au incarcare la intreaga capacitate, si subinchiriaza.
Deci nu va fi pe gratis serviciul...
Daca te mai intereseaza, fa o cercetare.

Multumesc, nu ma asteptam sa fie gratis, caut.
 
Reply
#4
(03-11-2020, 14:01)SCatalin Wrote: Salut.
La modul foarte simplist ma intreb daca este vreo prajitorie in Bucuesti care sa prajeasca cafeaua adusa de client, sa spunem o transa de 4 KG si oare cat ar costa un asemenea serviciu fara prea multe complicatii de genul prajiri succesive pentru determinare profil s.a.m.d.
Ma gandesc sa cumpar cafea verde si sa ma prezint la un prajitor, acesta sa foloseasca un profil pentru o cafea similara ca tara si/sau zona si...cam atat, ce iese aia e. In fond consumatorul sunt eu, pe persoana fizica si aceasta abordare mi-ar oferi o anumita constanta pe care este altfel destul de greu sa o obtin.

Ce parere aveti? E vreo prajitorie care se ocupa de astfel de sporturi?
Multumesc.


exista asa ceva, sigur ca da, doar ca nu pt 4k, nu castiga nimeni bani din volumul asta.
daca vrei, vii o data cand am ziua de productie si iti prajesc 4 kile si nu ti iau niciun ban, gasesc eu un profil sa se potriveasca la cafeaua ta Smile
Probat | La Marzocco KB-90, GS/3 AV | Mahlkonig E80s/EK-43s | Acareturi multe multe
 
Reply
#5
(03-11-2020, 23:55)bogdan_geor Wrote:
(03-11-2020, 14:01)SCatalin Wrote: Salut.
La modul foarte simplist ma intreb daca este vreo prajitorie in Bucuesti care sa prajeasca cafeaua adusa de client, sa spunem o transa de 4 KG si oare cat ar costa un asemenea serviciu fara prea multe complicatii de genul prajiri succesive pentru determinare profil s.a.m.d.
Ma gandesc sa cumpar cafea verde si sa ma prezint la un prajitor, acesta sa foloseasca un profil pentru o cafea similara ca tara si/sau zona si...cam atat, ce iese aia e. In fond consumatorul sunt eu, pe persoana fizica si aceasta abordare mi-ar oferi o anumita constanta pe care este altfel destul de greu sa o obtin.

Ce parere aveti? E vreo prajitorie care se ocupa de astfel de sporturi?
Multumesc.


exista asa ceva, sigur ca da, doar ca nu pt 4k, nu castiga nimeni bani din volumul asta.
daca vrei, vii o data cand am ziua de productie si iti prajesc 4 kile si nu ti iau niciun ban, gasesc eu un profil sa se potriveasca la cafeaua ta Smile

Sa traiasca boieru'!
Vad ce cafea pot sa cumpar (o sa dureze ceva timp, nu e treaba de cateva zile) si revin cu mesaj privat.
Sanatate maxima!
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)