Hello There, Guest! Login Register

Porlex mini + cantar Joe Frex + suport tampare + pahar test espresso

Intrucat nu ma acomodez cu esspresso, si facand un blind buy, ca si in parfumerie, fara a (bine) cunoaste intai bautura si apoi a cumpara mijloacele de a o obtine, am decis ( pe langa returnare Gaggia Classic la importator, sper sa se rezolve altfel voi ajunge sa vand si GC model 2015 ---- a facut doar 12 cafele maxim, l-am si reambalat----cumparat pe 20 decembrie tot aici) sa vand celelalte accesorii cumparate tot in jurul datei de 20 decembrie de la importatorul oficial Porlex , www.caffea.ro , si anume :
---rasnita manuala Porlex Mini ,modelul nou fara hexagonul acela cu probleme (a se vedea in poze), a macinat maxim 150-200 grame de cafea.  Pret pe site 261 ron, cumparata cu 215 ron ( reducere forum inclusa)   o dau cu 180 , e practic noua
--- cantar digital Concept Art-Joe Frex pret lista 81 ron, il dau cu 60 ron
--- pahar test espresso concept art-joe frex ( 16,99 ron pe site) la 10 ron
---suport cauciuc util la tampare, cu pozitionare portafiltru + spatiu depozitare tamper , similar cu cel de 52,99  de pe site-ul de mai sus, il dau cu 25 ron

TOATE produsele functioneaza PERFECT, le-am folosit de pe 27 decembrie si pana azi 30 decembrie, sunt in conditie absolut perfecta, avand si ambalajul original, pe care intamplator nu le-am aruncat (exceptie facand ambalajul paharului si al suportului de tampare)

Relatii pe PM.  Ofer si rog seriozitate

Relatii pe pm. Va multumesc !
[Image: WoUEPF5.jpg][Image: Bgbh2pC.jpg][Image: 5cfpquu.jpg][Image: ri4GpF2.jpg]
---------------------------------------------------

Salut. Ai pm.

nu inteleg - ai scris pe topicul de porlex mini, pareai interesat de prepararea unui shot dar te-ai hotarat in acelasi timp sa vinzi tot ca nu te acomodezi cu espresso?
te asteptai ca in 3 zile sa devii Q-grader... sau cum Smile) ?
________
sry pentru off dar chiar mi se pare ciudat.
daca adminii considera ca nu e locul aici (sau deloc), se poate sterge. nu am scris cu rea intentie si nu vreau sa opresc vanzatorul sa puna ce vrea pe bursa
Gaggia Classic 2015 PID | Kinu M47

(30-12-2018, 23:05)danMarius Wrote: nu inteleg - ai scris pe topicul de porlex mini, pareai interesat de prepararea unui shot dar te-ai hotarat in acelasi timp sa vinzi tot ca nu te acomodezi cu espresso?
te asteptai ca in 3 zile sa devii Q-grader... sau cum Smile) ?
________
sry pentru off dar chiar mi se pare ciudat.
daca adminii considera ca nu e locul aici (sau deloc), se poate sterge. nu am scris cu rea intentie si nu vreau sa opresc vanzatorul sa puna ce vrea pe bursa
Mai tii minte cand ma intrebai (pe P.M) daca chiar stiam la ce sa ma astept de la un espresso? Aici e raspunsul, am incercat sa ma acomodez cu espresso in sine ca si bautura, dar nu pot, e mult prea tare pt mine si un double shot de espresso, azi am fost agitat toata ziua de la doua paharele( doua double ristretto),  sotia nu bea, alti prieteni care sa treaca des pe la mine nu am, de ce  as tine blocati atatia bani pe echipament si accesorii cand stiu clar ca nu e de mine?

Rezervat suportul de tampare pentru userul @ovidiu

Raman in continuare la vanzare celelalte articole, va multumesc !

raffaelm, cred ca ma confunzi.
am verificat acum si nu avem PM.
anyway, tu stii mai bine ce bei si ce nu; bafta la vanzare
Gaggia Classic 2015 PID | Kinu M47

(30-12-2018, 23:51)danMarius Wrote: raffaelm, cred ca ma confunzi.
am verificat acum si nu avem PM.
anyway, tu stii mai bine ce bei si ce nu; bafta la vanzare

Asa e, imi cer scuze,am am purtat niste discutii pe thread-ul de Porlex, nu pe PM.

Returnează produsele și gata
[i][b][color=#c0392b]Sharing[/color][/b][/i]...
...[i][b][color=#d35400]Is caring[/color][/b][/i] :57: :103:

Poluez si eu topicul :-)

Fiecare are dreptul sa bea cafea cum îl place cel mai mult, dar ar fi un păcat sa renunți din cauza ca primele rezultate sunt greu de obținut.

Primul lucru care îți sfătuiesc, este sa mergi sa bei un espresso facut de un profesionist. Cred ca colegi din zona pot sa iti dau niște locații bune lângă tine.

Eu, la început, am băut luni bune cafele mediocre pana când nu am început sa ma prind unde greșesc și sa îmbunătățesc tehnica. Acum după un an, ma bucur ca nu am renunțat.

Mai îmi vine sa adaug: cafea espresso are cea mai mica cantitate de cafeina, chiar dacă o simțim mai mult. Dar exista și alte variante: cappuccino, aeropress, etc. care sunt bine tolerate pentru cine nu suporta "tăria".

Daca ai nevoie de sfaturi, te rog, nu ezita sa întrebi pe forum. Avem, cumulat, câteva mii de ani de experienta, și putem sa rezolvam orice problema :-)
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)

@lig76ct   o sa returnez doar espressorul, deja am facut demersurile catre emag. Cat despre accesoriile de mai sus prefer sa nu imi bat capul cu returnari , deja suportul de tampare e rezervat
@micrenda   stiu ce zici dar m-am hotarat, multumesc tuturor care au incercat sa ma indrume, dar nu mai pot da inapoi

O rugaminte generala : nu mai dati PM-uri cu oferte aberante, daca vroiam sa fac o licitatie stabileam si termene si pret de plecare!
In cazul in care primesc o oferta pentru mai multe produse, LA PRETUL CERUT, voi lua in considerare sa trimit pe cheltuiala mea respectivele produse prin Posta.

Sunt eu interesat de cantar si de pahar. Mai sunt disponibile?
Acasa: Lelit PL41TEM + Mazzer SJ + Tamper Dinamometric Concept Art 57,5 mm + Nivelator Motta 57,5 mm
Deplasare: Kinu M47 + Cafflano Kompresso

(03-01-2019, 19:37)kum Wrote: Sunt eu interesat de cantar si de pahar. Mai sunt disponibile?
Cantar si râșniță rezervate momentan. Disponibil paharul și suportul de tampare. Multumesc

Vreau eu paharul si suportul de tampare.
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Brewista Smart Scale II
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35

Râșniță și cantar rezervate colegului @Alfex
​​​​​​

Suport și pahar rezervate colegului @HoratiuC

Multumesc

noutati? se poate inchide?
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Gene cafe cbr 101, prajitor DIY fluid bed cu TC4
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.

Vândute către  Alfex și HoratiuC la prețul afișat mai sus. Mulțumesc de găzduire. Se poate inchide

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)