Hello There, Guest! Login Register

Pompa rotativa Fluid-O-Tech PA104X 100l/h noua + motor RPM 100W

Brick 
O multime de consumabile si componente printre care si pompa au fost cumparate cu scopul de a restaura un espressor Pavoni care intr-un final s-a dovedit a fi ireparabil datorita boiler-ului indoit si fisurat.

Asadar pe langa pompa noua + motor RPM am si alte piese precum contoare volumetrice Gicar, rezistenta 3KW cu 2 circuite, comutator primar, grupuri, presostat, modul comanda Gicar(2 grupuri), valve de siguranta, sens, suprapresiune, sonda nivel...etc.

Pompa noua, nefolosita PA104X / PO104X 100l/h cu filtru de apa si bypass pentru reglarea presiunii.
Pret si specificatii la mag-pro , de unde a si fost cumparata.

Pret: 250 lei

Motor RPM C013743 100W cu condensator 6.3 µF, utilizat dar silentios si in perfecta stare de functionare.
https://www.avola-coffeesystems.de/motor...0v/8003041

Pret: 170 lei fara placa/bracket-ul si monturile vibroabsorbante sau 200 lei cu totul, asa cum se vede.

400 lei daca pompa si motorul sunt cumparate impreuna.

[Image: Em5ScUTm.jpg] [Image: emOFTQUm.jpg] [Image: g1gS47cm.jpg] [Image: oJDlvwLm.jpg] [Image: zBWgaVGt.jpg] [Image: rsCHRa3m.jpg]

Salut sunt interesat de pompa si motor

Rezervate utilizatorului r1r2000 pana duminica.

Dacă se răzgândește ma interesează pompa
Bezzera  BZ 40 DE HX, cafflano kompresso, tamper panthera gear powered by suncoffee , rasnita Compaq k3 ,  kinu M 47, WDT tool by panthera, BWT filter, ibric, nivelator mota, multa vointa!

S-a notat, multumesc pentru interes.

Și dacă rămâne motorul stingher, îl vreau eu...
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler

Daca nu incape in Magica lui r1r2000, sigur va ramane stingher Smile. Mariano poate confirma compatibilitatea.

Ce lungime are tot ansamblu?
Preturile sunt super....spor la vanzare!
Chiar daca nu incape in espressor, se pune alaturi si merita investitia fara discutie, rotativa este un upgrade pe care trebuie sa-l facem toti din forum, parerea mea.
Bezzera Magica(rotativa), Quamar Q13E/75mm.

Multumesc Mariano.
Dimensiunile sunt urmatoarele: 23x12x16cm (L x l x h) cu condensator si 23x12x12cm fara. Cablul condensatorului este destul de lung si exista posibilitatea repozitionarii acestuia in spatele motorului sau in lateral.

Pompa si motorul revin la vanzare alaturi de doua furtunuri de 450mm din inox cu terminali sferici si piulite 1/4 la capete. Pretul acestora in varianta de 280mm la mag-pro.
Pret: 50 lei ambele
[Image: xvh0XOym.jpg] [Image: sZDtbwem.jpg]

@orwo , @nickso ?

Pai am zis ca iau eu motorul. Mai e valabil?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler

E valabil. Te rog trimite-mi datele pe PM.

Valabil, preturi fixe, livrare gratuita prin publi24.
Numarul de telefon pe OLX, in pagina anuntului cu acelasi titlu.

Preturi noi, valabile pana luni 11 feb cand voi pleca din tara pentru aprox o saptamana: 380lei pompa+motor si 420lei cu racorduri incluse.
Reduceri substantiale si la piesele listate aici: https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...comerciale

Motorul este rezervat pana maine. Pompa revine la pretul initial de 250 lei sau 290 lei impreuna cu cele doua racorduri.

Au ramas pompa Fluid-o-Tech si racordurile. Motorul tocmai a plecat spre domnul @nickso.

Anunt valabil

Pompa a fost vanduta in afara forumului.
Multumesc, se poate inchide.

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)