Hello There, Guest! Login Register

Mă despart de primul meu espressor (Gaggia Classic 2015)

În urma unui mult așteptat upgrade am decis să mă despart de espressorul pe care am învățat ce e cafeaua adevărată.

Eu vorba de un Gaggia Classic 2015 cumparat in 2016 de altcineva de pe forum și de mine in 2017 de pe forum. Vine cu o parte din accesoriile originale și alte câteva accesorii mult mai utile decât cele originale, unele nou nouțe, în cutie, nefolosite (vedeți în poze), Se livrează în cutia originală.

L-am folosit pentru 2-3 cafele pe zi, doar cu apa de la filtru cu osmoza inversă (acum știu că nu e buna cafeaua așa, dar boilerul e ca nou ). Decalcifiat cu Pully odată la 2 luni tot timpul cât a stat la mine.

Ofer și o scula făcută de mine cu care se poate desface supapa de la boiler pentru curățare și câteva coliere. (Un colier a trebuit schimbat acum vreo 3 ani, am comandat mai multe).

Nu i-am făcut upgrade-uri. S-ar putea sa necesite un schimb al garniturii boilerului, eu am schimbat-o acum 3 ani când am înlocuit și colierul. Tot atunci am schimbat și garnitura de grup.

Prețul pentru espressor și accesoriile mentionate e de 850 Ron.

Livrez cu curier in țară, sau se poate vedea personal in Timișoara.                                
Gaggia Classic 2015, Kinu M47, sita VST 18g

Reply
S-a vândut în afara forumului la prețul cerut. Se poate închide.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Gaggia Classic 2015, Kinu M47, sita VST 18g

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)