Hello There, Guest! Login Register


Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario

#1
Vând espressorul și rasnita din titlu împreună 2 tampere: unul cu arc (precalibrat la 13kgf) și un Lelit PL100+. Le-am achiziționat de noi, în dec 2013, și le-am folosit destul de puțin, mai mult în weekend (aprox 10 cafele săptămânal).

Espressorul a fost în service în 2014 pentru schimbarea robinetului de abur (picura prin bagheta de aburi) . Nu am mai avut probleme de atunci.

Ambele funcționează ireproșabil și le vând doar pentru ca a venit momentul sa fac un upgrade.

Pret pe pachet, 3200 lei.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Quickmill QM67 Evo PID, Mahlkonig Vario
 
#2
Un pret pt espressor separat?
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. OCD v2 by Kamasi. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.
 
#3
Un pret pe rasnita separat?
 
#4
Și eu sunt interesat doar de espressor plus site și tamperul roșu, te rog în preț separat pt acestea
Now: Lelit PL92T, Kinu M47
History: Lelit PL41TEM la 9 bari, sita dus IMS, sita Ascaso Precision Filter, Saeco Poemia HD8423, Prolex Mini, Tamper Cafes Richard
 
#5
(20-11-2016, 18:56)Macrici Wrote: Și eu sunt interesat doar de espressor plus site și tamperul roșu, te rog în preț separat pt acestea
Exact acelasi lucru vreau si eu
Vibiemme Domobar Levetta (Piccolo) + IMS Competition E61 200IM + IMS 17g B70 Competition + PID REX C100. Rasnita Mazzer Super Jolly. OCD v2 by Kamasi. Tamper Etolia Competition 58,5 mm.
 
#6
Un preț pt râșnița ?
 
#7
Preferam sa le dau împreună, pretul comunicat ținând cont de asta, dar dacă tot sunt doritori pentru ambele atunci prețul pentru espressor si tampere e 1850 lei, iar restul de 1350 lei pentru rasnita.
Quickmill QM67 Evo PID, Mahlkonig Vario
 
#8
Rasnita s-a vandut lui Debrike. 

Pentru restul, update pret la 1700 lei.
Quickmill QM67 Evo PID, Mahlkonig Vario
 
#9
(23-11-2016, 18:47)Calin Wrote: Rasnita s-a vandut lui Debrike. 

Pentru restul, update pret la 1700 lei.

Au ramas la vanzare:
- Espressor Lelit PL 41TEM (portafiltru standard, site simpla, dubla si blind)
- tamper dinamometric precalibrat (similar Espro)
- tamper Lelit PL100

Pret 1650 Lei.
Quickmill QM67 Evo PID, Mahlkonig Vario
 
#10
De unde ai cumparat tamperul dinamometric?
 HX,F6.
 
#11
Dintr-un shop din Germania, în 2014. E o replica de Espro (sau Espro e replica ăstuia :-) , nu mi-e clar din pozele de pe site-ul Espro. Vizual (din poze și video) sunt identice (doar sigla difera) , cu maner de aluminiu anodizat și talpa de inox, greutate 459g. M-a costat 70Eur, îl dau la 200lei.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Quickmill QM67 Evo PID, Mahlkonig Vario
 
#12
Vandut. Se poate inchide.
Quickmill QM67 Evo PID, Mahlkonig Vario
 
#13
cu cat?
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#14
Lelit plus cele 2 tampere la 1600 lei.
Quickmill QM67 Evo PID, Mahlkonig Vario
 
#15
La mine a ajuns. Mersi Calin!
Brasilia Mini Classic HX, Kinu M47,Motta Europa
 
#16
sa o folosesti sanatos
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 2 Guest(s)