Hello There, Guest! Login Register

Lelit Mara S (PL62S) si accesorii

A venit momentul sa ma despart de espressorul ce mi-a calauzit primii pasi in lumea cafelei de specialitate.
Acesta a fost cumparat in decembrie 2017 de la Silmar. A fost folosit doar cu apa Bucovina si a primit mentenanta regulata:
  • Ultima revizie facuta la silmar a fost in toamna lui 2020, dupa acel moment l-am servisat singur;
  • Septembrie 2021 - schimbata pompa cu ULKA EX5. A fost o schimbare doar pentru a avea un zgomot mai redus al pompei, cea originala mergea impecabil si este incluisa in pachet;
  • Septembrie 2021 - schimbate garniturile interne ale grupului E61 precum si axa cu cama. Restul de componente din kitul de reparatie sunt incluse in pachet;
  •  Decembrie 2022 - schimbata garnitura de grup cu una de silicon (nu era necesara schimbartea garniturii vechi, am facut acest pas deoarece am cumparat mai multe portafiltre generice de E61 de la Kfea.ro si nu intrau in grup).
  • Ianuarie 2023 - s-au facut curatarea si gresarea grupului.
Pachetul contine:
  1. Espressor Lelit Mara S (PL62S) cu serial number-ul 71965 produs in 09/2016, include portafiltru dublu cu sita simpla, dubla si blind si Tamper Lelit cu maner de lemn rosu;
  2. Garnitura Grup - SILICON - E61 - 73x57x8 mm - Orange;
  3. Coffee Sensor Flow Control - kit profilare debit;
  4. Cos IMS B702TCh24E;
  5. Termometru grup Coffee Sensor. Include set de baterii de schimb si pasta conductoare.;
  6. Kit reparatie E61 si pompa ULKA EP5 cu care a venit espressorul;
  7. puck screen 58mm;
  8. Perie grup Joe Frex;
  9. Perie portafiltru;
  10. Inel dozaj magnetic;
  11. Tamper Dinamometric Autonivelant 58.5;
  12. Distribuitor cafea;
  13. Statie atampare lemn.
https://imgur.com/a/lY6GJdk[Image: lY6GJdk]

Pret pachet 3200 Ron.
Din motive logistice, nu trimit cu curierul, ss prefera ca viitorul cumparator sa vina si sa testeze masina personal (masina este in Rosu Ilfov - zona Auchan Militari).
DC Studio | Eureka Mignon Specialita

Reply
Ti-am trimis PM, sunt interesat, mersi!
Rocket R58 - Flow Control + G-iota DF64 + Eureka Atom 75; 1zpresso K-Max, Kettle Klarstein, Flair Pro

Reply
Daca cumva vinzi separat kitul de profilare, te rog sa imi dai de stire.
Lelit PL62X MaraX | Niche Zero | Logo Cups

Reply
Salut! Am dat si eu PM! Multumesc!

Reply
Pachetul a fost rezervat pentru mihaimelciu.

Reply
Pachetul este in drum spre mihaimelciu. A fost vandut la pretul cerut.
Va multumesc tuturor pentru interesul acordat acestui anunt.
mihaimelciu, iti doresc cat mai multe extractii reusite!

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)