Hello There, Guest! Login Register


La Marzocco La Leva

#1
După ce mi-a șuierat o păsărică, acum ceva timp, că LM vor lansa un lever, a cam venit și HOSTul.

https://www.instagram.com/p/BadwX3XDW9v/

Este video și este cât se poate de exotic Smile
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
Reply
#2
wow! sexy!
Expobar Leva DB pompa rotativa, Mühle M68, Mazzer Major, Huky 500
Home coffee roasting is as fun and easy, or as exacting and technical, as you want to make it.
 
Reply
#3
Inseamna ca in sfarsit l-au patentat si i-au dat si un nume ( mai omenesc decat ce era inainte - La curve... Big Grin ) , singura chestie naspa , este ca nu se fac cu un 1 group ( cel putin nu acum...) , iar asta era stramosul...

[Image: QigWCs0.jpg]

...insa partea asta cu electronica , pe mine ma cam da inapoi... Cool ...cel putin pe partea de fiabilitate...

[Image: lL6Pbm8.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#4
Arata bestial! Chiar sunt curios cat costa si cam care e profilul de potential client Big Grin
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
#5
(21-10-2017, 00:00)razvanMB Wrote: Arata bestial! Chiar sunt curios cat costa si cam care e profilul de potential client Big Grin

Cred că e doar cu 2 și 3 grupuri, deci n-ar avea cum / de ce să fie pentru home useri. Și cred că va fi mai scump ca Strada.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
Reply
#6
Aveti idee cam cat costa un rinichi pe bursa .onion?Big Grin
 
Reply
#7
Arata incredibil! Aveam si eu cateva poze de la colegul bogdan_geor, prezent la host, dar clipul din prima postare este si mai detaliat. Din cate stiu, nu va exista prea curand in varianta de un grup, iar numele original a fost La Curva Smile 

Nici SanRemo OPera cica nu va iesi prea curand pe un grup, doar Racer-ul, intr-un orizont de timp mai indepartat.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#8
La Marzocco a mai avut o tentativa  in vechime oarecum reusita , in materie de lever si anume...

[Image: nNvac37.jpg]

[Image: Yf56XyL.jpg]

Pacat ca au pactizat cu electronica...in fine - in viziunea mea desigur... Big Grin ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#9
In italiana înseamnă "curba" (in sensul curbă la dreapta sau stânga).

Cred ca o sa are parte de foarte multe jocuri de cuvinte în România Smile
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
Reply
#10
Eu nu imi fac probleme de electronica. Leva era in lucru in departamentul R&D de cel putin 1 an de zile. Anul trecut am vazut pe un monitor in departamentul R&D carcasa si sistemul de leva deci e gandit si testat de mult timp. Daca acum 1 an ajunsesera deja la carcasa, electrica, electronica si hidraulica era definitivata de mult.
La Marzocco GB5, La Marzocco Vulcano, Eureka Mythos, La Marzocco GS3, La Spaziale Mini Vivaldi II
 
 
Reply
#11
Are si clip oficial

#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#12
... si iar Markus , care trage bine cu arcus ... macar de clatit privirea ...  Big Grin ... asta e partea 1

... iar asta e 2
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
#13
LEVO cand am vazut ca ultimul post e al tau ... am crezut ca ai dat comanda Big Grin
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#14
(05-12-2017, 00:49)adiszep Wrote: LEVO cand am vazut ca ultimul post e al tau ... am crezut ca ai dat comanda Big Grin

... Apreciez gandul ... si intr-adevar asta era initial idea , insa ... am tot asteptat ( in toamna asta ) , atat din partea celor de firma La Marzocco ( cu varianta La Leva )  , cat si a celor de la SanRemo ( cu varianta Racer ) , un mic semn ca s-ar apuca si ei sa fabrice ceva cu un singur grup ... dar n-ai sa vezi ...  Cool ... si in situatia asta , daca de ultima generatie tot nu se poate ... atunci de prima generatie nu ? ... Big Grin ... ca daca nu , ma apuc eu sa fabric unul si e mai grav ... Cool  ...aa ... a ...!

[Image: crhwRTQ.jpg]
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)