Hello There, Guest! Login Register


Intalnire testare rasnita Honne in varianta home

#61
Da.Stau destul de slab la capitolul lectura obligatorie Smile .Edificator material si cuprinzator,asa ca voi mai astepta vreun an.Apoi mai vedem.Deocamdata sunt multumit.
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Reply
#62
In principiu , Honne cred ca a fost proiectata pentru uz professional , fara ciucuri si strasuri , iar la capitolul finisaj e cumva de inteles - la pretul asta ..., pentru varianta " finisata " mai trebuiesc adaugati vreo 1200 E minim ...http://www.ebay.com/itm/Versalab-M3-Espresso-Grinder/232257250466?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D41375%26meid%3D973be70f67b744f9ab2a2c1de5502537%26pid%3D100011%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D141564212018
fara alte preferinte ( TIN ) etc...eu cred in continuare ca , pentru aici / acum + support = pret , e destul de ok...
Doar pentru o carcasa rotunjita si cromata , cu ceva led-uri si afisaj...si macinatura variabila de la o zi la alta , cu retentie la pachet ...ma lipsesc si raman la Kinu 68 care este excelenta , dar pentru cateva cafele...pentru mai multe ...abonament la sala...sau Honne [Image: cool.gif] ...( nu pot scrie mai mult din motive meteo...ceata + gheatza la mal  )
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#63
Din cauza efervescentei intalnirii, nu prea ne-am gandit la poze, iar cele doua facute de mine au fost miscate si puricite. In plus, tot din cauza limbarnitei am uitat sa facem un test cu tehnica RDT si eventual unul de zgomot, caci placa aia cu tot cu hoppere, parca mai izola putin si fonic.

Asa ca avand azi treaba prin Dorobanti, am mai luat-o putin in portbagaj pe domnisoara, ca sa verific in weekend aceste aspecte. Pun si cateva poze comparative cu modelul horeca:

[Image: d6oDcX6.jpg][Image: 6ypsDj0.jpg][Image: ZYnIHbB.jpg][Image: 3SYj0sR.jpg]
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#64
@Lyvyoo : " ... si eventual unul de zgomot, caci placa aia cu tot cu hoppere, parca mai izola putin si fonic "

 - Oare ce model v-a dat dl. Dragos...de face asa zgomot...? La mine motorul in gol cu greu se aude ( echivalentul unui traf. pus sub tensiune )  si asta daca e liniste in casa , in rest doar rontaitul cafelei se aude cu adevarat...de unde zgomotul ?... [Image: confused.gif]

Acum vad ca ai lipseste si butonul acela mic rosu de contact cu prtafiltrul ( la mine este in stanga jos ) , cel de pe spatele rasnitei , este doar butonul general pe care l-am apasat o singura data - cand am cumparat-o... [Image: biggrin.gif] ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
#65
Puteti auzi si aici cum se aude:

https://www.youtube.com/watch?v=u1AMyeFDlnw

iar aici sunetul in gol:

https://www.youtube.com/watch?v=PsBQucnvq_U
 
Reply
#66
Corect...si cu toate tablele pe ea... [Image: smile.gif] ...( fara table si hoppere e mai silent ). Eu m-am obinuit cu ea asa de mult , incat acum o indragesc si mai tare , ca de pusca  in primul an de vanatoare ( cand dormeam in pat cu ea... [Image: biggrin.gif]  ).
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Niche Zero / Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101 ...
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)