Hello There, Guest! Login Register

Inel Tidaka Honne

Salutări,

Tocmai ce mi-am comandat râșnița Honne și am o nedumerire mică.
Doresc să achiziționez un inel Tidaka deoarece am observat din postările altora că ar ușura work flow-ul.

Intrebarea mea este , îmi poate spune cineva exact ce model și ce mărime de inel aș avea nevoie pentru Lelit-ul meu PL91T în combinație cu râșnița Honne ? (Board-Trichter 58 / 58 PLUS ? Mărimea S/S+/M ?)
(un link cu exact modelul mi-ar fi de mare ajutor)

Pe lângă asta , dacă vinde cineva un asemenea model aș fi dispus să îl achiziționez.

Vă mulțumesc anticipat.
Lelit PL91T Victoria | Hedone Honne | 1Zpresso K-Plus | Kribli Grabli | IMS Nanotech 16/18g | Brewista Smart Scale V2

Reply
(02-02-2021, 15:31)sarghevlad Wrote: Salutări,

Tocmai ce mi-am comandat râșnița Honne și am o nedumerire mică.
Doresc să achiziționez un inel Tidaka deoarece am observat din postările altora că ar ușura work flow-ul.

Intrebarea mea este , îmi poate spune cineva exact ce model și ce mărime de inel aș avea nevoie pentru Lelit-ul meu PL91T în combinație cu râșnița Honne ? (Board-Trichter 58 / 58 PLUS ? Mărimea S/S+/M ?)
(un link cu exact modelul mi-ar fi de mare ajutor)

Pe lângă asta , dacă vinde cineva un asemenea model aș fi dispus să îl achiziționez.

Vă mulțumesc anticipat.
Salut,

Se potriveste foarte bine(eu il folosesc) si inelul de la Barista Space pe 58 (cel clasic, nu cel cu magnet).
Lelit Mara X, Hedone Honne, Kinu M47 Phoenix, Bravo Tools, Felicita Arc

Reply
Se potrivesc si cele de la Kazak.
Bezzera Unica PID, Hone Slim 2020, Kinu M47
Ex. Lelit PL41E

Reply
Iti recomand mai mare decat S, intrucat in inelul S nu poti face wdt ori alte manevre prea usor. Un S+ chiar M ar fi de preferat
Dalla Corte Studio | honne | kinu m47 | fellow stagg | acaia s |

Reply
Vă salut,

Am achiziționat de la colegul @miro un inel Tidaka mărimea S care mi se potrivește perfect.

Vă mulțumesc frumos pentru sfaturi !

Se poate inchide topicul.
Mersi încă o dată.
Lelit PL91T Victoria | Hedone Honne | 1Zpresso K-Plus | Kribli Grabli | IMS Nanotech 16/18g | Brewista Smart Scale V2

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)