Hello There, Guest! Login Register


Imprumuta accesorii: nivelator pretampare (57,5 si 58,5) + sita IMS Lelit 57mm

#31
Atentie la picior!E foarte convingator când il scapi. Smile
LELIT Bianca black V3, Bentwood,Bravo Tools, Vst 18, 20,25.
 
Reply
#32
As vrea sa testez si eu nivelatorul de 58.5, daca este posibil, ca sa iau o decizie in perspectiva unei viitoare investitii intr-unul  Angel
 
Reply
#33
florind67 - sigur, discutam in privat si ti-l trimit
Gaggia Classic Pro PID | Kinu M47 | Sette 270 | Arco
 
Reply
#34
Nivelatorul de 58,5 a ajuns la mine. Peste 2-3 zile pot sa-l dau mai departe daca-l vrea cineva...
 
Reply
#35
(18-09-2018, 16:36)florind67 Wrote: Nivelatorul de 58,5 a ajuns la mine. Peste 2-3 zile pot sa-l dau mai departe daca-l vrea cineva...

Salut,
Ma inscriu pe lista.
Merci.
Profitec Pro700, Kinu M47, Aeropress, V60
 
Reply
#36
Nivelatorul de 58,5 a ajuns la VladD.
Eu am cumparat unul astazi de la standul Barshaker, deci m-a convins.   Smile
 
Reply
#37
Salut,

eu m-am edificat, deci pot sa dau mai departe nivelatorul de 58,5.
Astept PM.
Profitec Pro700, Kinu M47, Aeropress, V60
 
Reply
#38
Nivelatorul de 58.5 se afla la @VladD iar cel de 57.5 la mine. In caz ca le mai doreste cineva la imprumut sa dea un semn repejor altfel se intorc la barshaker
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#39
Vreau eu nivelatorul de 58,5. Daca se poate.
Bezzera MAGICA | TTP Coffee Sensor | Eureka Oro Mignon | Kinu M47 | IMS Nanotech 16/18gr | Motta knock box | Tamper Motta Competition | Pitcher Motta 35cl | Kompresso
 
Reply
#40
@VladD ai PM cu adresa pentru nivelator.
Multumesc!
Bezzera MAGICA | TTP Coffee Sensor | Eureka Oro Mignon | Kinu M47 | IMS Nanotech 16/18gr | Motta knock box | Tamper Motta Competition | Pitcher Motta 35cl | Kompresso
 
Reply
#41
Nivelatorul de 58,5 a ajuns astazi la mine. Multumesc!
Bezzera MAGICA | TTP Coffee Sensor | Eureka Oro Mignon | Kinu M47 | IMS Nanotech 16/18gr | Motta knock box | Tamper Motta Competition | Pitcher Motta 35cl | Kompresso
 
Reply
#42
Nu mai vrea nimeni sa incerce sita IMS Lelit 57mm ?
VBM Domobar Super Electronic, Bentwood Vertical, Matrix Shower, 18g VST, Normcore Tamper, Felicita Arc
 
Reply
#43
In cazul in care nu mai este nimeni interesat de ele, va rog sa-mi trimiteti inapoi, si poate facem o tura cu alte produse.
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#44
Vreau eu sa incerc sita IMS si nivelatorul pretampare de 57.5. Mersi!
E: Lelit PL41TEM | S: Ascaso Competition 14g | R: Mahlkönig VARIO Home | C: Yume Coffee
 
Reply
#45
Nivelatorul de 57.5 este la mine, da-mi PM
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#46
(07-09-2018, 14:51)Lyvyoo Wrote: Probabil pentru ca e nou. Al meu este Lelit (dar facut de Motta) si daca tii cu stanga strans de partea neagra si invarti cu putere de partea metalica, il poti da la minim, unde recomand personal sa stea.

Iata ca am gasit raspuns la levelerul meu Lelit nou si asa-zis defect. Multu.
Lelit PL91T \ Mazzer Super Jolly Electronic \ Claro fresh roasted coffee 
 
Reply
#47
Aș dori să încerc și eu nivelatorul de 58.5, dacă se mai poate, evident..
Izzo Alex Duetto III & Honne Slim /nivelator Bravo / Panthera Tamper by Milan/ IMS-uri.
 
Reply
#48
Nivelatorul de 57.5mm si sita IMS de 57.5mm sunt la mine. Daca le vrea cineva, PM.
E: Lelit PL41TEM | S: Ascaso Competition 14g | R: Mahlkönig VARIO Home | C: Yume Coffee
 
Reply
#49
Salutare! Nu stiu daca se mai pot cere accesoriile acestea. Mie maine imi vine nivelatorul 57.5 de la Barshaker, dar sita IMS as mai incerca-o daca mai este.
Mersi anticipat pentru raspuns!
 
Reply
#50
Salutare! M-ar interesa sa testez nivelatorul de pretampare de 57,5mm - merge la un Lelit PL81T?
Lelit PL81T / Aeropress / Chemex
Sette 270Wi & Hario Slim 
 
Reply
#51
Sunt la mine si nivelatorul Motta si sita IMS, ambele pentru 57.

Nivelatorul Motta nu merge pe sita Ascaso, dar merge la sita IMS. E posibil sa mearga foarte bine pe sitele standard pentru ca acelea sunt concave.

Dati-mi PM daca vreti sa le trimit.
E: Lelit PL41TEM | S: Ascaso Competition 14g | R: Mahlkönig VARIO Home | C: Yume Coffee
 
Reply
#52
Am primit si testat sita si nivelatorul, le pot trimite urmatorului doritor.

Ca opinie, nivelatorul functioneaza f bine atat pe sita originala cat si pe cea IMS - mi-am comandat unul.
Sita IMS, desi clar de o constructie superioara fata de cea originala, mi s-a parut mai putin incapatoare decat cea originala - cu 18g de cafea se vedeau foarte pronuntat urmele de la grup pe pucul de cafea.

Cine doreste accesoriile poate sa-mi dea PM.
Lelit PL81T / Aeropress / Chemex
Sette 270Wi & Hario Slim 
 
Reply
#53
Salutare,

As dori sa testez si eu nivelatorul si sita de 57.
Stiu ca e primul meu post, sunt nou in lumea asta, citesc cam de doua luni acest forum si am achizitionat de Black Friday pachetul din semnatura prin intermediul forum-ului. Sunt la inceput si ma chinui sa obtin acasa ce beau prin cafenelele de specialitate.
Pot lasa numar de telefon, adresa de mail, chiar si adresa de acasa Smile
Multumesc anticipat.
Bianca, Niche, Acaia Lunar, Comandante, V60, Hario Switch, Orea V3, Aeropress, Fellow Stagg
Ex: Lelit PL41TEM, Lelit PL43MMI
 
Reply
#54
Salut,

Sita si nivelatorul de 57 sunt la mine. Rog urmatorul doritor sa imi scrie sa le predau.
Bianca, Niche, Acaia Lunar, Comandante, V60, Hario Switch, Orea V3, Aeropress, Fellow Stagg
Ex: Lelit PL41TEM, Lelit PL43MMI
 
Reply
#55
Salut, nivelatorul și sita IMS de 57mm sunt la mine
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
Reply
#56
Salutare,

As dori si eu sa testez nivelatorul de 57,5 (am un Lelit PL81T, deci cred ca asta s-ar potrivi la portafiltrul de 57), precum si sita IMS Lelit de 57.
Exista vreo sansa sa poata fi trimise la Iasi?

Multumesc!
Lelit Bianca V2, Honne, Kinu M47 Phoenix, Bravo Tools, Felicita Arc, VST baskets
 
Reply
#57
Tocmai l-am luat aseară, regula e sa îl testezi 5 zile. Peste 5 zile ți-l trimit dacă vrei, în primul post scrie ca destinatarul plătește transportul. Anunță-mă pe PM
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
Reply
#58
Salutare
Nivelatorul de 57.5 si sita IMS Lelit 57 mm sunt la mine. (multumesc @dragos.stoian)
Lelit Bianca V2, Honne, Kinu M47 Phoenix, Bravo Tools, Felicita Arc, VST baskets
 
Reply
#59
(18-05-2020, 16:05)alchemist Wrote: Salutare
Nivelatorul de 57.5 si sita IMS Lelit 57 mm sunt la mine. (multumesc @dragos.stoian)

Cu placere, sa ne spui impresii. Mie mi s-a părut la început ca iese mai bun gustul cu nivelatorul, dar după un timp parca a fost la fel, poate fusese placebo. E util sa ai bottomless sa vezi dacă e mai buna extracția, dar eu încă nu l-am comandat.

Sita IMS mi se pare fix la fel ca cea originala, nici nu a trebuit sa modific setarea rasnite pt fix același output, nici nu a fost alt gust.
Lelit PL81T, ​Eureka Mignon XL, Kinu M47 Phoenix, Cafflano Kompresso, Bialetti Brikka (made in Omegna:)
Ex: Saeco Poemia, Hario Skerton 
 
Reply
#60
(18-05-2020, 17:01)dragos.stoian Wrote:
(18-05-2020, 16:05)alchemist Wrote: Salutare
Nivelatorul de 57.5 si sita IMS Lelit 57 mm sunt la mine. (multumesc @dragos.stoian)

Cu placere, sa ne spui impresii. Mie mi s-a părut la început ca iese mai bun gustul cu nivelatorul, dar după un timp parca a fost la fel, poate fusese placebo. E util sa ai bottomless sa vezi dacă e mai buna extracția, dar eu încă nu l-am comandat.

Sita IMS mi se pare fix la fel ca cea originala, nici nu a trebuit sa modific setarea rasnite pt fix același output, nici nu a fost alt gust.
Nivelatorul mi se pare util pentru ca-mi lasa o suprafata plana, numai buna de tampat. Practic nici nu prea mai am ce tampa pentru ca si apasa putin (poate ar trebui sa-l reglez - daca suporta asa ceva).

Sita IMS? si mie mi se pare la fel, poate putin mai buna ca finisare pe margini pentru ca ma lasa mai usor sa duc portafiltrul in pozitia de blocare, fata de cea originala unde trebuie sa fii HULK s-o duci acolo (eu am renuntat dupa ce am mutat masa din bucatarie jumatate de metru incercand sa-l strang).

Pana acum, cea mai versatila sita mi se pare cea de la ascaso, cu precizarea ca nivelatorul intra in ea, dar la limita si nu prea se poate roti.
Lelit Bianca V2, Honne, Kinu M47 Phoenix, Bravo Tools, Felicita Arc, VST baskets
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)