Hello There, Guest! Login Register

Importatori/Distribuitori/service units

Salut,

inainte sa cumpar echipamentele am vrut sa verific cat de bine sunt reprezentate anumite branduri in RO ca sa nu am surprize in garantie sau postgarantie; iar daca iau ceva sh cu atat mai mult este cazul sa stiu ce posibilitati de mententanta si service am pentru respectivele branduri.

Fie nu stiu eu sa folosesc Google, fie nu stiu sa caut cu termenii potriviti - rezultatul a fost ca nu am gasit informatii relevante.

Va rog sa ma ajutati cu informatii pe aceasta tema; de principiu ma intereseaza:
Wega
La Cimballi
Nuova Simonelli
Victoria Arduino
Mahlkonig

De asemenea, va rog sa ma ajutati cu completarea listei de mai sus; sunt sigur ca am de invatat de la voi si as aprecia contributia voastra pentru generarea unei liste de branduri pentru masini de espresso si rasnite profesionale.

Stiu ca preturile nu sunt neglijabile pentru aceste marci insa vreau sa fixez tinta sus si apoi sa decid in functie de buget.

Va multumesc!

Reply
Salut! 

Nu știu ce buget ai, dar după părerea mea, în capul listei ar trebui să fie La Marzocco și Kess Van Der Westen.

​Spor!
Lelit PL41EM/ROCKET FAUSTO/Hario V60/AeroPress/Klarstein Kettle/Hario Skerton

Reply
(15-04-2019, 20:44)RaduNim Wrote: Salut! 

Nu știu ce buget ai, dar după părerea mea, în capul listei ar trebui să fie La Marzocco și Kess Van Der Westen.

​Spor!

Multumesc pentru sfat!
am verificat Kees (nu stiam de ei), sunt reprezentati in RO insa nu are service in Romania.
La Marzocco nu sunt reprezentati in RO.
Ma intereseaza branduri pentru care pot obtine Service Level Agreements.

Buget, extrem de discutabil; m-am uitat la Wega Concept 3 si Mahlkonig V30 / Mythos One urmand sfatul unui prieten care se bucura de ele in Belgia. Apoi am gasit un Arduino si l-am ratat intr-o licitatie (an 2017 cu certificat de revizionare, 3900 euro, insa nu regret pentru ca inca nu stiu daca au service in RO).

Nu ma grabesc pana nu am info: Brand - Importator/Distribuitor - Service units - SLA.

Reply
(16-04-2019, 09:45)MihaiP Wrote: La Marzocco nu sunt reprezentati in RO.

Nu sunt cei de la Artisan Coffee?    https://artisancoffee.ro/
Brewtus IV | Eureka Olympus 75

Reply
La preturile astea iti mai faci probleme de trimis la service afara ?  Confused
Ma refer la perioada de garantie, ca dupa aia nu vad de ce service-urile noastre nu ar putea repara orice... Huh

Reply
(16-04-2019, 10:40)Mesmer Wrote:
(16-04-2019, 09:45)MihaiP Wrote: La Marzocco nu sunt reprezentati in RO.

Nu sunt cei de la Artisan Coffee?    https://artisancoffee.ro/ 

Conform site oficial La Marzocco nu.

(16-04-2019, 11:03)renatoa Wrote: La preturile astea iti mai faci probleme de trimis la service afara ?  Confused
Ma refer la perioada de garantie, ca dupa aia nu vad de ce service-urile noastre nu ar putea repara orice... Huh

As merge linistit cu SH daca am garatia ca se repara in RO si ca sunt piese pe stoc;
posibil sa fie mai rentabil la un service independent daca acel service este de incredere;
Daca dai insa peste un service precum cel prezentat pe acest forum intr-o alta sectiune... mai bine iti iei un ibric de la metalocasnice.

Nu intra in zona mea de confort sa transport un expresor de 60-80 kg si sa revin la ibric cat timp se plimba el agale prin Europa Smile

Reply
Ma poate ajuta cineva cu o lista de service-uri pentru aparate espresso profesionale?

multumesc!

Reply
Și eu știam la fel - reprezentanți în România sunt Artisan Cafe. De altfel, dacă îmi amintesc bine, pe clădirea lor este scris La Marzocco (iar artisan scrie mic, pe o tabliță pusa în geamul ușii).
Cel mai bine ii suni și te lămuresc ei.

Sent from my mobile, using Tapatalk

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)