Hello There, Guest! Login Register


HX NUOVA ERA

#1
http://www.madeekan.com.au/la-nuova-era-...uplex.html

A fost achizitionat de la un bar , persoana nu a functionat prea mult cu el . Ajuns la mine l-am trimis in servisul Hedone unde s-a facut o revizie generala ( boiler bun , presiune reglata, pompa super  etc . ) .

L-am cumparat pt boilerul de 4 L Smile

Am facut in 6 luni maxim 20 extractii avand pf dublu/simplu . Se vinde din comoditate , nu am timp si rabdare sa ma inteleg cu el .

Tel: 0xxxxxxxxx

Pret 500 Euro


Attached Files Thumbnail(s)
       
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#2
In ce sens nu te intelegi cu el?
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
#3
(16-10-2015, 15:25)Adrian86 Wrote: ...l-am trimis in servisul Hedone ...

Cat costa o astfel de revizie ? Accepta orice fel de modele , sau numai cateva consacrate ?
 
#4
(16-10-2015, 15:39)baloozzy Wrote: In ce sens nu te intelegi cu el?
 
HX-ul necesita mai multa rabdare :Smile si fiind profesional imi era aiurea cu scurgerea , pompa etc .... revin la bidonas

(16-10-2015, 16:03)renatoa Wrote:
(16-10-2015, 15:25)Adrian86 Wrote: ...l-am trimis in servisul Hedone ...

Cat costa o astfel de revizie ? Accepta orice fel de modele , sau numai cateva consacrate ?

Cred ca a fost 250 ron aprox . Eu am stiut pe cineva acolo dar pe bani cred ca se baga la orice Smile
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#5
Foarte frumos arata...bafta la vanzare! Dacă as fi mai aproape l-aș încerca puțin Smile
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#6
Nick , te cazez , iti dau de mancare , etc etc .... tu doar vino Smile)
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#7
Uite asa a castigat @nickso un weekend la Craiova, si fara tragere la sorti. Smile
Nuova Simonelli Oscar; La Pavoni Europiccola (EN); Mazzer Super Jolly; M38
Behmor 2020SR
 
#8
Orice sa ajut un coleg espressoman Smile din păcate nu-i asa de simplu pentru mine sa părăsesc Bucureștiul din scurt...puținele weekenduri în care pot scăpa sunt planificate pe câteva luni înainte.

Dar dacă nu se vinde pana la sfârșitul lui noiembrie, când am o rămășița de concediu, discutam atunci.

Grupul nu este manual, ca nu se vede bine..?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#9
Este manual Smile
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#10
Vin si eu cu manivela... stie nickso de care Wink
 
#11
(17-10-2015, 09:37)Adrian86 Wrote: Este manual Smile
Ma refeream la levier și la grup complet e61...
În poza nu am văzut leviere și am observat un buton în partea de jos, pe centru. După ce am întrebat am aflat ca modelul A003 este cel cu levier.
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#12
Pacat ca s-a dus vara, faceam o invitatie la Mamaia Wink lui Adrian sa vad ce poate HX-ul, (prajitura din tava este Negresa?)
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#13
(17-10-2015, 11:38)Mariano Wrote: Pacat ca s-a dus vara, faceam o invitatie la Mamaia Wink lui Adrian sa vad ce poate HX-ul, (prajitura din tava este Negresa?)

Negresa este :Smile , a patra incercare de a gasi cea mai buna reteta Big Grin
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#14
Îmi cer scuze dar cred ca am dat report la un mesaj din greșeală din cauza ca am intrat pe telefon și sunt butoanele mici. 
prezent: Quickmill Veloce, Compak F8
trecut: La Pavoni Romantica, Dip Dk-30, V60 
 
#15
(18-10-2015, 13:00)mishu Wrote: Îmi cer scuze dar cred ca am dat report la un mesaj din greșeală din cauza ca am intrat pe telefon și sunt butoanele mici. 

cu ocazia asta mai postezi si tu ceva Smile)
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#16
(18-10-2015, 13:50)Adrian86 Wrote:
(18-10-2015, 13:00)mishu Wrote: Îmi cer scuze dar cred ca am dat report la un mesaj din greșeală din cauza ca am intrat pe telefon și sunt butoanele mici. 

cu ocazia asta mai postezi si tu ceva Smile)
Măcar să  fi fost ăsta gândul  Tongue Frumoasă mașinărie... Baftă la vânzare!
prezent: Quickmill Veloce, Compak F8
trecut: La Pavoni Romantica, Dip Dk-30, V60 
 
#17
Nici sotia nu se lasa pana nu reuseste retetele postate pe net, unde nu se spune chiar tot.
Adrian, cam cat trebuie lasat HX-ul pana intra in parametrii? Daca-l aprinzi dimineata la 6,30?
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#18
Eu il lasam o ora pana la prima extractie
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#19
am inteles, trebuie sa ma scol mai devreme cu o ora.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#20
sau iti iei o priza programabila ( cum au toti) si ai rezolvat problema Smile
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#21
(18-10-2015, 20:32)Adrian86 Wrote: sau iti iei o priza programabila ( cum au toti) si ai rezolvat problema Smile

buna idee!
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#22
HX promis la un user , sper sa fie serios Smile
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#23
Da , nu a fost serios . Se repune la vanzare Smile
Expobar Brewtus IV , M Vario , VST , Dinamometric , Knock Box , V60 , Hario Mill and more
 
#24
Nu mai blocați vânzările pe promisiuni. Primul care da banii, primul servit.

PS te rog sa postezi numele neseriosului dacă ii de pe forum.
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
#25
Daca tu ma rogi sa fac 10 poze la espressor , negociezi la sange , vorbesti cu nevasta si iei decizia sa-l cumperi ,ma rogi sa-ti tin espressorul pana rezolvi cu transportul , pot sa te refuz ? Si da ,este dp forum dar nu are rost sa pierdem timpul sa discutam de el....
 
#26
Și unde s-a rupt tranzacția? Ceva în neregula sau razgandeala?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#27
Razgandeala draga nickso Smile
 
#28
Se mai întâmplă. Nasol e sa fi avut alta oferta în perioada respectivă... Stai liniștit ca nu ramai cu el Smile
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#29
Trebuia sa te anunte in maxim 24 de ore ca  s-a razgandit, sau de la inceputul negocierii sa-ti fi spus "nu ma astepta  daca ai alta oferta" Sigur s-a razgandit din cauza consoartei. Vorba lui nickso, stai linistit ca nu ramai cu el, este o scula super si bine intretinuta. Acum daca tot ai negociat, ai putea sa publici noua suma, si eu eram tentat, dar depasea bugetul.
Bezzera Magica, Quamar Q13E/75mm.
 
#30
Bai baieti sub 2000 ron nu pot sa scad , aceasta e suma finala . Puteti sa veniti si cu bunici ! Big Grin
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)