Hello There, Guest! Login Register


Group buy ARCO - szappanyos

#1
*admin edit:
1. Achizitie de grup initiata personal de Szappanyos Zoltán, in calitate de persoana fizica, in scop necomercial, fara responsabilitate personala pentru garantie, incasari, plati, retur, GDPR.  



Am facut un pledge pentru grupul de prieteni de wholesale pack 7 combo si 5 manuale la 1590+50(transport)+TVA sloven 22%

Au mai ramas 3 combo si 5 manuale

Eu m-am gandit in felul urmator (dar sunt deschis si la alte propuneri):
- pretul manualelor se distribuie printre persoanele care cumpara combo. Exceptie daca se gasesc persoane la manuale. Sau daca gasim de exemplu persoane pentru 2 manuale, atunci se distribuie costurile celor 3 manuale intre combouri
- pretul manualelor o se le recuperam dupa ce gasim persoane pentru manualelor
- pretul trebuie achitat integral la mine. maine eu o sa achit integral la Kickstarter
- ideea este sa nu am blocati bani multi pana in mai

Preturile:
- 285 EUR combo (TVA sloven inclus) - daca nu s-a vandut nici un manual
- 211 EUR combo (TVA sloven inclus) - daca s-au vandut toate combourile la pretul de 106, putin mai mult daca decidem impreuna sa vindem manualele mai ieftin
- 106 EUR manual (TVA sloven inclus)

Ordinea prioritatii este cine scrie pe thread intentia si este disponibil sa achite.

Va rog sa scrieti numai commenturi si propuneri constructive!
Pentru cine nu ii convine poate sa aleaga alte optiuni de pe Kickstarter.

BTW pentru manuale s-a promis posibilitate de upgrade, dar din pacate nu se stie inca pretul :|

Admin edit:
1. Achizitie de grup initiata personal de Szappanyos Zoltán, in calitate de persoana fizica, in scop necomercial (adaos/discount), fara responsabilitate personala pentru garantie, incasari, plati, retur, GDPR.
Flair 58 Plus, Arco 2 in 1, Cafflano Kompresso, V60
Past: Lelit Mara X, Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#2
(27-01-2021, 09:53)szappanyos Wrote: Am facut un pledge pentru grupul de prieteni de wholesale pack 7 combo si 5 manuale la 1590+50(transport)+TVA sloven 22%

Au mai ramas 3 combo si 5 manuale

Eu m-am gandit in felul urmator (dar sunt deschis si la alte propuneri):
- pretul manualelor se distribuie printre persoanele care cumpara combo. Exceptie daca se gasesc persoane la manuale. Sau daca gasim de exemplu persoane pentru 2 manuale, atunci se distribuie costurile celor 3 manuale intre combouri
- pretul manualelor o se le recuperam dupa ce gasim persoane pentru manualelor
- pretul trebuie achitat integral la mine. maine eu o sa achit integral la Kickstarter
- ideea este sa nu am blocati bani multi pana in mai

Preturile:
- 285 EUR combo (TVA sloven inclus) - daca nu s-a vandut nici un manual
- 211 EUR combo (TVA sloven inclus) - daca s-au vandut toate combourile la pretul de 106, putin mai mult daca decidem impreuna sa vindem manualele mai ieftin
- 106 EUR combo (TVA sloven inclus)

Ordinea prioritatii este cine scrie pe thread intentia si este disponibil sa achite.

Va rog sa scrieti numai commenturi si propuneri constructive!
Pentru cine nu ii convine poate sa aleaga alte optiuni de pe Kickstarter.

BTW pentru manuale s-a promis posibilitate de upgrade, dar din pacate nu se stie inca pretul :|

Buna , aș dori și eu sa mă bag cu un combo. pana la urma care preț este ca m am cam pierdut prin toate Explicațiile?
si banii cum aș putea sa ii trimit?
 
Reply
#3
@szappanyos, 106 ai vrut sa zici manuala, dar e acum e prea tarziu sa mai editezi... sper sa se inteleaga ca ai facut copy paste Smile
 
Reply
#4
(27-01-2021, 10:45)renatoa Wrote: 106 ai vrut sa zici manuala, dar e acum e prea tarziu sa mai editezi... sper sa se inteleaga ca ai facut copy paste Smile

copy paste de unde?
 
Reply
#5
Am uitat sa precizez ca ma adresam autorului postului, am corectat, scuze.
 
Reply
#6
(27-01-2021, 10:53)renatoa Wrote: Am uitat sa precizez ca ma adresam autorului postului, am corectat, scuze.

da , înțelesesem , dar intrebam de unde copy paste și dacă e de încredere sa cumpăr de la autor
 
Reply
#7
Salut,

Ma bag la un combo
Lelit MaraX | Eureka XL
#PL43MMi
#PL81T Grace | Ascaso
 
Reply
#8
@Barzu Adrian, randul acesta:
 
Quote:- 106 EUR combo (TVA sloven inclus)

...e copy paste de deasupra lui, si necorectat, trebuia sa fie manuala in loc de combo.
Greseala banala, se face si cand plagiezi o teza de doctorat Big Grin

Nu cunosc personal autorul ca sa ma pot exprima asupra gradului de incredere.
 
Reply
#9
ok , nu stiam de unde luase copy pasteSmile
 
Reply
#10
(27-01-2021, 11:23)Barzu Adrian Wrote: ok , atunci îmi retrag cererea , nu mai doresc sa achiziționez

Nu-l cunosc nici eu pe inițiatorul group-buy-ului dar pana acum nu am auzit de “țeapa” la vreun group buy pe forum.
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
Reply
#11
(27-01-2021, 12:01)adiszep Wrote:
(27-01-2021, 11:23)Barzu Adrian Wrote: ok , atunci îmi retrag cererea , nu mai doresc sa achiziționez

Nu-l cunosc nici eu pe inițiatorul group-buy-ului dar pana acum nu am auzit de “țeapa” la vreun group buy pe forum.

am modificat reply-ul , Raman , voiam sa ies deoarece îmi este cam frica sa iau de pe kickstarter deoarece nu știu dacă o sa fie buna râșniță , dar m am uitat la câteva posturi pe reddit și m am decis sa rămân , aștept sa răspundă autorul sa îmi dea informații despre trimiterea banilor
 
Reply
#12
Salutare, ma bag la una manuala. Vreau sa mi se spuna cum procedez in continuare sau daca trebuie, si unde, sa virez "cașcavalul". Multumesc!
 
Reply
#13
Scuze, de raspunsul tarziu, dar cumva nu am primit notificarile de pe acest thread :|

Mersi @renatoa de corectare. Am vrut sa scriu 106 pentru manuala. Chiar a fost o eroare de copy-paste Smile)

Legat de incredere nu stiu ce sa zic. Puteti verifica istoricul meu de pe forum etc. Am tranzactionat (cumparat/vandut) cu cativa colegi si mi se pare o comunitate foarte buna.
Pana la urma fiecare decide singur Smile Eu de obicei am avut incredere in persoanele de pe forum.

O sa contactez pe fiecare persoana interesata in scurt timp pe PM.
Flair 58 Plus, Arco 2 in 1, Cafflano Kompresso, V60
Past: Lelit Mara X, Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#14
Aseara am achitat cu success. Mai sunt locuri disponibile.
Flair 58 Plus, Arco 2 in 1, Cafflano Kompresso, V60
Past: Lelit Mara X, Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#15
(29-01-2021, 09:32)szappanyos Wrote: Aseara am achitat cu success. Mai sunt locuri disponibile.

Buna, 

Ma inscriu pentru un combo. 

Ti-am trimis un mesaj in pm. 

Zi faina!
ECM Classika PID, Honne Slim, VST, Motta, Bravo Tamper, Kinu M47
 
Reply
#16
(01-02-2021, 15:05)coffecream dreams Wrote:
(29-01-2021, 09:32)szappanyos Wrote: Aseara am achitat cu success. Mai sunt locuri disponibile.

Buna, 

Ma inscriu pentru un combo. 

Ti-am trimis un mesaj in pm. 

Zi faina!

Buna,, 
Ma retrag din grupul pt. rasnita slovenilor Arco 2in1, cu scuzele de rigoare catre colegul szappanyos 
In pm am detaliat motivele retragerii si ii multumesc din suflet ca m-a inteles! 

Pentru cei care aveau o mica indoiala in ceea ce priveste onestitatea omului Szappanyos:
Dragi colegi stati linistiti, colegul nostru Szappanyos este un om deosebit, sufletist si de toata isprava, cu atat mai mult - de incredere! 

Tuturor va doresc extractii cat mai reusite in ceasca!
ECM Classika PID, Honne Slim, VST, Motta, Bravo Tamper, Kinu M47
 
Reply
#17
Am virat banii si prin amabilitatea colegului @szappanyos m-am inscris si eu la un combo. Ii multumesc !
 ECM Classika Pid / Aram Espresso Maker / G-iota + SSP MP /  Kinu M47 Classic / Acaia Lunar / Bravo Tools / Aram Ultimatum Tamper / Fellow Stagg EKG / BPlus Stirrer / DUOMO The Eight ||
  Past : Lelit PL81T / Lelit Mara X / Niche Zero ||
  
 
Reply
#18
Salut,

Mai e vreun loc la varianta manuala? Apropo de TVA, daca ii dam un VAT-ID valid, n-ar trebui sa nu mai fie obligatoriu sa platim si TVA? Smile
Timemore C2; 1Zpresso JX-PRO; Cafflano Kompresso; Cafflano Go-Brew + Kalita Wave 155; Hario V60 02 copper; Bialetti Brikka Restyling 2tz; Bialetti Musa 1tz; Bialetti Fiammetta 3tz
 
Reply
#19
Salut,

M-ai este loc. Scrie-mi in privat @quad
Daca ii dam un VAT-id valid oricum ar trebui sa platim TVA in tara altfel nu se poate "scoate" din firma.
Probabil sunt smecherii, dar legal firma din romania ar trebui sa factureze mai departe, ceea ce inseamna TVA + un mic adaos.
Eu am decis sa nu ma complic Smile Nu prea merita.
Flair 58 Plus, Arco 2 in 1, Cafflano Kompresso, V60
Past: Lelit Mara X, Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#20
Mi-a scris primul in privat @sorinherea si vad ca e cel mai aproape de mine(Brasov/Bucuresti). Discut intai cu el. Mersi! Smile
Timemore C2; 1Zpresso JX-PRO; Cafflano Kompresso; Cafflano Go-Brew + Kalita Wave 155; Hario V60 02 copper; Bialetti Brikka Restyling 2tz; Bialetti Musa 1tz; Bialetti Fiammetta 3tz
 
Reply
#21
E in regula. Bine ca s-a rezolvat Smile
Flair 58 Plus, Arco 2 in 1, Cafflano Kompresso, V60
Past: Lelit Mara X, Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#22
Salutare! Mai este cumva un loc disponibil pentru combo? 
Multumesc!
Lelit PL62X MaraX | Niche Zero | Logo Cups
 
Reply
#23
Salut! As vrea si eu o manuala daca mai este posibil. Multumesc!
 
Reply
#24
Salut!

@hbvlad din pacate nu mai sunt combouri disponibile. Daca cumva se retrage cineva o sa anunt pe thread.

@VioMo scrie-mi in privat si discutam detaliile.
Flair 58 Plus, Arco 2 in 1, Cafflano Kompresso, V60
Past: Lelit Mara X, Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#25
Multumesc!
Lelit PL62X MaraX | Niche Zero | Logo Cups
 
Reply
#26
Salut. Ce-au mai zis tipii cu rasnitele? Vesti bune? Le trimit in octombrie? Smile
Timemore C2; 1Zpresso JX-PRO; Cafflano Kompresso; Cafflano Go-Brew + Kalita Wave 155; Hario V60 02 copper; Bialetti Brikka Restyling 2tz; Bialetti Musa 1tz; Bialetti Fiammetta 3tz
 
Reply
#27
Au zis, pe site, ca preproductia nu e chiar ce au vrut.
Putin probabil sa rezolve astfel incat sa le primim in octombrie (anul acesta).
■  ARCO220V ► Brewista Smartpour Switch ► AeroPress / Cafflano Kompresso ■
■  ARCO1MP_ ► Brewista Stout Spout ► AeroPress / Hario V60 / Timemore French Press ■
■  Retired but functional: ■ Kinu M47PH ■  Kinu M38 ■ Porlex Tall ■ Tefal KI140D ■
 
Reply
#28
Nu au zis nimic legat de intarzieri sau daca va veni in timp. Pana nu anunta női intarzieri speram ca va veni in timp.

Au vorbit despre preproductie si ca vor fi 240 de trepte in loc de 180 cum era la ultimul update.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Flair 58 Plus, Arco 2 in 1, Cafflano Kompresso, V60
Past: Lelit Mara X, Lelit PL41TEM, Kinu M47 Phoenix
 
Reply
#29
Ne fragezesc pentru anuntzul final Smile
 
Reply
#30
Mie imi e clar ca nu vor respecta nici termenul asta. Altfel nu se oboseau cu atatea update-uri pe flecustete de 2 lei. Acum depinde cand va fi decembrie sau anul viitor.
Cat despre anunt il vor face dupa ce vor incepe intrebarile pe indiegogo cum au facut si data trecuta.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)