Hello There, Guest! Login Register


Gastroback Dual Boiler

#1
Salutari,
Din motive clasice (upgrade), scot la vanzare espressorul meu.
Este vorba de un Gastroback Dual Boiler (aka Breville BES900XL), in stare perfecta de functionare, intretinut cum se cuvine

In noiembrie a primit curatare corp si inlocuire de garnituri solenoid valve, si shower screen IMS.
In aprilie a primit upgrade la pompa (Ulka EX5 de la EP5) si brass OPV La Spaziale, impreuna cu inlocuirea tuturor racordurilor care se impun si a garniturilor (inclusiv cele de teflon de la valva de aburi). Tot atunci am decalcifiat complet ambele boilere.

Pachetul standard al espressorului contine: tamper magnetic, 2 site presurizate, 2 site nepresurizate, accesoriu cauciucat pentru backflush, accesoriu pentru curatare steam wand, precum si alte garnituri/clipsuri de rezerva. Se pot vedea in poza toate.
In plus, mai adaug o sita dubla IMS, o lattiera (Motta cred), si un cantar cu sarcina max 200g.

Pretul este de 3200 lei.
Espressorul este localizat in Brasov, unde se poate vedea, proba si ridica Smile
Ocazional ajung si in Bucuresti, si as putea sa il duc la un espressoman hotarat.

Pozele le-am strans aici:
https://drive.google.com/drive/folders/1...sp=sharing
 
#2
Up pentru un espressor dual boiler foarte bun si cu câteva funcții programabile foarte utile!
In plus, am uitat sa specific in anunțul inițial faptul ca a fost folosit numai cu apa Bucovina, si backflush-uit regulat.
 
#3
Valabil!
 
#4
(08-07-2021, 14:26)b707nicolae Wrote: Valabil!

Salut, sunt interesat de acest espressor, am studiat mult Sage Dual Boiler, dar vad ca pe langa Breville mai fac si Gastroback. 
Imi poti da un numar de telefon te rog?
Multumesc,
 
#5
Buna dimineata.
Se retrage de la vânzare, espressorul rămâne la mine si va pleca cel ce trebuia sa fie upgrade, este overkill pentru stilul meu de utilizare.
Se poate arhiva. Mulțumesc Smile
 
#6
Acum TREBUIE să ne zici la ce ai renunțat. Big Grin
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
#7
La Brewtus, achiziționat de aici https://www.espressoman.ro/forum/Thread-...-IV-PID-DB
După ce am învățat sa il folosesc pana la rezultate mulțumitoare (a necesitat ceva acomodare) constat totusi ca pentru cafeaua de dimineata si foarte rar încă o a doua in cursul zilei, e prea mult.
 
#8
Înțeles.

Mulțumesc mult de tot pentru răspuns.
Lelit PL41LEM + Ascaso, Bialetti Venus 6, Bialetti Preziosa, Kinu M47 Classic
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)