Hello There, Guest! Login Register


Fiorenzato F83e vs Eureka Atom 75E

#1
Salutare, vreau sa stiu daca pot obtine ceva pareri legate de Atom 75E. Initial am plecat cu o rasnita Fiorenzato F64 Evo iar dupa vreo 3 luni de utilizare, mi a atras atentia Atom 75 E. S a nimerit sa achizitionez acum vreo 3 saptamani o rasnita Fiorenzato F83E, cutite de 83 mm plate, la un pret foarte bun si utilizata extrem de putin, in jur de 1000 de rasniri, folosita mai mult in showroom. Gustul cafelei s a schimbat fara drept de apel, in bine, cafeaua capatand un corp si o aroma mult mai clara. Intrebarea mea este daca sa ma gandesc in continuare la Atom pt ca ma tot bate gandul sa o cumpar si sa o vand pe asta. Menionez ca folosesc rasnita in regim casnic cu 3 - 4 shot uri pe zi.
 
Reply
#2
Cat vrei pe ea?
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#3
Ce nu iti convine la F83E si crezi ca vei obtine cu Atom? Dimensiune, zgomot, retentie? La gust speculez ca nu vei avea imbunatatiri, poate dimpotriva, dar putem face niste teste.
Current: ECM Synchronika, Honne, Atom 75, DIP DS68, Kinu M47, Acaia Lunar , Brewista Smart Scale
Past: Lelit PL91T, Lelit PL72, Niche, Sette, Olympus
 
 
Reply
#4
Nu vreau sa o vand, ma inteleg foarte bine cu ea.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)