Hello There, Guest! Login Register


Experiente cu furnizorii externi si nu numai

#91
Si mai adaug ceva - hai sa lasam acest topic pentru ce a fost creat si sa mutam discutiile legate de business-ul de prajitorie pe topicul dedicat, unde am si postat ceva extreeeem de interesant!
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#92
Salutare,
Recomand din UK și Rave Coffee https://ravecoffee.co.uk
Prețuri la Single Origin între 5.10£-8£ la 250gr și au și reducere la pungile de 1kg cu prețuri între 16.5£-26.5£ per kg.
Cam în fiecare lună au și câte o cafea la reducere. 
https://ravecoffee.co.uk/collections/sin...0085962778
Am vazut că fac livrări și Romania (după checkout la international shipping fără tracking apare 2.88£ la 1kg).
Bonus: au 20% la prima comandă după înregistrare cont și abonare newsletter.
Sage Smart Grinder Pro Coffee Grinder - Sage Duo Temp Pro Espresso Machine - Hario Medium Glass Hand Coffee Grinder - French Press  
 
Reply
#93
Am bagat o comanda de proba fiindca sunt curios cat timp face si cu ce livreaza cel mai ieftin shipping.
 
Reply
#94
(02-02-2018, 19:20)dev Wrote: Am bagat o comanda de proba fiindca sunt curios cat timp face si cu ce livreaza cel mai ieftin shipping.

Din info page reiese ca este trimis cu royal mail, asta insemnand ca ajunge prin posta romana sau DHL ( incat royal mail are contract cu ambele )
--Only God Can Judge Me--
 
 
Reply
#95
Posta sau GLS. Fiind fara tracking ma astept la posta.
 
Reply
#96
vine cu posta romana, nasol ca nu ambaleaza pungile decit intr-o punga de la curier nu o cutie cum o fac la noi, comand cam tot la doua luni de la ei
Expobar Leva Hx, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
 
Reply
#97
Cum ai clasifica cafeaua comparativ cu ceea ce gasesti la noi in aceeasi bani.
 
Reply
#98
ca stil de prajire asemanator cu ce e la noi dar cred ca sursa boabelor e mai buna ca si in cazul celor de aici sau sint mai buni prajitori, posibil amindoua Smile, am regasit mult mai multe arome in cafelele lor, la fel si a celor de la hasbean desi nu sint genul sa alerg dupa toata plaja de arome dintr-un bob de cafea, daca imi place ce am in ceasca eu sint multumit
acuma depinde si ce cafea iti place mai dark sau mai light, am luat o data de la ei o kenya prajita dark care de obicei e prajita light dar am savurat-o pina la ultima boaba
Expobar Leva Hx, Eureka Atom, Kinu Phoenix, Wacaco Picopresso
 
Reply
#99
Am primit de la cineva doua pungi de "intunecata" asa ca m-am linistit o perioada. De la rave am comandat doua sortimente mai blonde.
 
Reply
A făcut fix o săptămână cu posta.

Cafeaua este excelenta iar prețul plătit, 14 lire cu totul, mai mult decât rezonabil. [Image: b7637e5b6236fe5d872f74b87d0d71f6.jpg]
 
Reply
Mi-a sosit si mie cafeaua de la Rave, expediere pe 9 martie, livrare azi, pe 13.

2 pungi de 250g, o Etiopia Magarissa si un Signature blend, 82 de ron prin paypal, cu reducerea comenzii initiale.

Vineri le dau cep.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
Salut,

Am comandat si eu de la ei pe data de 1 martie, mi-au incasat banii, au confirmat a doua zi ca au expediat-o, dar inca n-am primit nimic.
Imi poti spune, te rog, cu ce firma de curierat ai primit coletul?
Multumesc.
 
Reply
Daca ai ales transportul cel mai ieftin vine cu posta romana. Daca nu cel mai probabil cu GLS, daca au trecut numarul de telefon pe pachet, eu am cerut in mod expres si au scris de mana.
 
Reply
(13-03-2018, 16:47)Marian P Wrote: Salut,

Am comandat si eu de la ei pe data de 1 martie, mi-au incasat banii, au confirmat a doua zi ca au expediat-o, dar inca n-am primit nimic.
Imi poti spune, te rog, cu ce firma de curierat ai primit coletul?
Multumesc.

Salutare, mi-a venit cu Posta Romana si nu cu instiintare si stat la coada, ci cu postasul la usa!  Big Grin
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
Le-am trimis astazi un mail si mi-au raspuns: din cauza vremii nefavorabile din UK, au trimis coletul pe 8 martie si va trebui sa ajunga...deci se pare ca va trebui sa astept si eu postasul Smile
 
Reply
(23-01-2018, 01:39)razvanMB Wrote: Cred ca acel aparat a fost doar pentru piata din SUA, pentru Chris Coffee. La noi nu apara ca si posibilitate de comanda. Sad Cei de acolo au avut cateva aparate in exclusivitate produse de Quick Mill pentru piata ameciana, cum este si superbul Lucca, produs pentru cei de la Clive Coffee.

Salut,

Am vazut Quick Mill Alexia Evo si pe site-uri din Eu (coffeeitalia.co.uk, italiankitchenaids.com), se aplica in continuare ce ziceai mai sus?

Multumesc,
Claudiu
 
Reply
Eu nu am gasit pe https://www.coffeeitalia.co.uk/catalogse...?q=+alexia  nimic despre Alexia. nici in listele de preturi pe care le avem disponibile de la Quick Mill nu e acest produs mentionat, deci presupun ca e rezervat pentru US. 

Oricum cu site-ul https://www.coffeeitalia.co.uk/ sunt multe probleme, din cate inteleg de la producatori. Listeaza produse pentru indexare pe care nu au voie sa le vanda deloc si creaza de cele mai multe ori probleme distribuitorilor autorizati, atat de concurenta neloaiala cat si de suport si garantie. Inteleg ca exista si alte website uri internationale serioase, deci o selectie aici nu ar strica.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
Nu cred ca ceea ce fac cei de la coffeeitalia se incadreaza la concurenta neloiala, denigrarea in schimb, da.

https://www.coffeeitalia.co.uk/quick-mil...a-evo.html
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
(13-02-2019, 14:48)tecsi78 Wrote: Nu cred ca ceea ce fac cei de la coffeeitalia se incadreaza la concurenta neloiala, denigrarea in schimb, da.

https://www.coffeeitalia.co.uk/quick-mil...a-evo.html

Nu as vrea sa intru intr-o polemica specific forumistica, insa atunci cand am spus despre acest site in mod special am informatii de la importatori de la diverse marci, din diverse tari, in special Germania. Stiu detalii si despre relatia Dalla Corte cu acest website si faptul ca au avut mari probleme in a retrage produsele lor de pe website destinate segmentului comercial din oferta lor. Daca te uiti la DC o sa vezi ca mai au listate doar produse aproape scoase din fabricatie, gen Mini si SuperMini. Anul trecut aveau listate si Evo2 si DC PRO, etc, in conditiile in care nu aveau voie sa vanda. Nu au nici Studio nici Mina, deci nu exista o relatie comerciala prea buna, din motivele anterior enuntate. Cu Quick Mill este o alta poveste, este o alta politica comerciala insa nici aici nu sunt lucrurile roz. 

Nu am nici un interes sa denigrez website uri internationale, de asta am si recomandat si sustinut o "cernere" a lor, in interesul consumatorului. Probabil ar fi bun un topic separat. Sunt unele site-uri ok, de care se stie, altele nu. Ce am stiut am argumentat. As aprecia reciproca sa fie valabila. Comertul online este aici sa ramana, insa serviciile ante si post vanzare consider ca sunt extrem de importante in acest domeniu si multi invata acest lucru doar ulterior achizitiei.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
Reply
Am inteles ideea, e bine de stiut si tinut minte.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
Reply
Buna,
 de ceva timp am cautat pe net un site in care sa gasesc la vanzare in principal trei produse:
 sita vst ridged 18g USA, tamper si nivelator cafe pentru sita vst. Intrucat nu
 este prima oara cand abia gasesc un site care sa vanda cu pret rezonabil produsele + transportul,
 am considerat ca linkul de unde am cumparat cele de mai sus, este bine de stiut.
 Link-ul este:

 www.kaffeenudel.de


Attached Files Thumbnail(s)
   
Quick Mill Pippa + Rancilio Rocky Doser + Aquafilter Excito-CL + Sita VST 18g ridged USA, Tamper Motta 58.4 mm, Nivelator Motta 58.5 mm
 
Reply
Este un topic despre furnizori externi...

Era bine daca precizai cât te-a costat cu totul, mai ales că barshaker oferă reduceri și prețuri foarte competitive.
 
Reply
Pret 116 E
Quick Mill Pippa + Rancilio Rocky Doser + Aquafilter Excito-CL + Sita VST 18g ridged USA, Tamper Motta 58.4 mm, Nivelator Motta 58.5 mm
 
Reply
(16-09-2019, 19:52)Hostina Wrote: Pret 116 E

Halatul ... halatul... Ce ANUME  ai cumparat?
Fii putin mai specific,  daca tot vrei sa fie de ajutor aceasta postare Smile

Par example: Site VST eu comand de pe hasbean cu 22 Lire. Transportul 2,90 Lire pentru ca sunt usoare. Pe cand transportul minim pt 1 punga de cafea e 7,90 lire.
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
(16-09-2019, 23:06)slavic1983 Wrote:
(16-09-2019, 19:52)Hostina Wrote: Pret 116 E

Halatul ... halatul... Ce ANUME  ai cumparat?
Fii putin mai specific,  daca tot vrei sa fie de ajutor aceasta postare Smile

Par example: Site VST eu comand de pe hasbean cu 22 Lire. Transportul 2,90 Lire pentru ca sunt usoare. Pe cand transportul minim pt 1 punga de cafea e 7,90 lire.

Ma iei la misto?

Tu nu sti sa dai clik pe link, sa vezi  preturile?
In pretul de 116 euro, este si o perie de dus de 5 euro.
 De unde esti de fel?
Quick Mill Pippa + Rancilio Rocky Doser + Aquafilter Excito-CL + Sita VST 18g ridged USA, Tamper Motta 58.4 mm, Nivelator Motta 58.5 mm
 
Reply
Asta as putea eu sa te intreb pe dumneata, Hostina, la slavici vad clar de unde este...
 
Reply
Eu n-am inteles unde e afacerea la 116 euro:

[Image: jL33omH.png]

Se mai scade 10% din valoarea totala...
 
Reply
Ma iei la misto?

Tu nu sti sa dai clik pe link, sa vezi  preturile?
In pretul de 116 euro, este si o perie de dus de 5 euro.
 De unde esti de fel?
‐---

La misto, nicidecum. Ma mandresc in a face parte dintr-o comunitate foarte civilizata de cafegii, poate unii prea pasionati, dar civilizati Smile
Eram sub impresia ca vrei, prin postarea ta sa contribui la "binili comun", de aceea am cerut, dar si oferit detalii.

Nu vad de unde atitudinea ta beligenranta, poate mai potrivita in alte comunitati . . .
Filtroman infocat
V60 | Aeropress | Comandante Trailmaster X25 | Cafflano Krinder (de vanzare)
 
Reply
În speranța că scriu intr-un thread potrivit, a făcut cineva comanda de la La Cabra cu livrarea standard prin postnord? In Romania este preluată de posta romana ?
Espresso:Stone Mine & Timemore Sculptor 078S/ Felicita Arc
Brew: Kinu M47 classic 
 
Reply
Am avut eu o livrare acum doua saptamani cu postnord din Suedia si a venit prin posta romana (BSI, oficiu postal, tot tacamul).
Rancilio Silvia E 2016 Auber PID, IMS 200IM, Mignon XL, M47, VST 15g, Pullman Barista 58.55mm flat, BH Pitcher 400 ml
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)