Hello There, Guest! Login Register


Espressor nou QUICK MILL Veloce ( Rapida) cu lever

#1
Salut, e timpul sa ma despart de espressorul lever Quick Mill Veloce. Trebuie sa recunosc ca nu am reusit sa aloc niciodata timp in cei aproape 2 ani de cand il am si am reusit performanta de a trage fix 4 shoturi pe el. Am comandat separat un portafiltru naked tocmai ca sa incep sa l folosesc mai des insa a ramas tot in cutie si asa ca am decis ca trebuie sa l dau mai departe unui om care chiar se va bucura de el. 

Ceva video uri am gasit aici : 

https://www.youtube.com/watch?v=YTuL9z7g0Rg

https://www.youtube.com/watch?v=kIUY8Y5hGXI

Espressorul este deosebit de frumos, asta m a si atras la el. Probabil daca aveam loc de el in bucatarie ii dadeam o sansa reala dar nu e cazul. Finisajele sunt extraordinare in categoria asta, specific Quick Mill. Are si un PID pe boilerul de abur si pompa vibratoare care il alimenteaza cu apa. 

Atasez poze reale cu el. Pachetul vine cu toate accesorille, 2 portafiltre extrem de elegante, un cauciuc cu insertii de inox. Bonus voi livra si portafiltrul naked comandat special pentru el de la Quick Mill ( Veloce are un grup aparte, desi pe 58 mm nu se potrivesc portafiltrele Quick Mill de pe E61). 

Tot bonus pot asigura garantia la el timp de 1 an de zile. 

Pretul pachetului este de 1680 euro ( include si portafiltrul naked de 80 de euro )

[Image: HjqvNAq.jpg][Image: ljcSW4x.jpg][Image: AUu1ab3.jpg]
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#2
În rate pe 5 ani îl dai?
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
#3
Eu as da 4 ani Smile))
Acs Evo leva - Kinu m47 - V60
 
#4
@nikso Smile rate in euro, indexate cu inflatia si discount 50% la reparatii pe service
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#5
Up!
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#6
un "up" pentru amatorii de levere 1580 euro
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#7
un reminder pentru cei pasionati de levere. un pret bun, de inceput de an, 1480 euro Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#8
... Faina mashina si pret excelent ... dar , nu mai am loc in bucatarie de inca una. Oricum ... spor la vanzare Wink  ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#9
(12-01-2021, 11:43)Levo Wrote: ... Faina mashina si pret excelent ... dar , nu mai am loc in bucatarie de inca una. Oricum ... spor la vanzare Wink  ...

multumesc de incurajari Levo, incercam, poate gasim un pasionat de un lever bun. Pret nou , in lei, 6900 .
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#10
Wall suuuuper preț și oportunitate.
Îmi "curg balele" un pic.
DC Studio, Bentwood Vertical 63, Bravo Tools, Acaia Pearl, brew stuff, apa BWT & Zepter
 
 
#11
da, plus ca pun la bataie si o garantie de 6 luni, fiind nou aparatul, am incredere deplina Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#12
un UP la 1430 euro Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#13
Un up gratuit din partea mea.... chiar trebuie sa stea nefolosita bombonica asta de masina? Wink
La Pavoni Europiccola, Kinu M47
(Romanian is not my native language, sorry for my mistakes)
 
#14
Inca un “Up!” si de la mine! 
E o “bombonica” cu mushki.
DC Studio, Bentwood Vertical 63, Bravo Tools, Acaia Pearl, brew stuff, apa BWT & Zepter
 
 
#15
Un UP si de la mine cu un update de pret consistent pana  la 1330 de euro.

Pret valabil acum de martisor, ma gandesc ca poate un sot iubitor va vrea sa i faca o bucurie partenerei si sa adauge la experienta senzoriala a cafelei si spectacolul vizual al prepararii la lever Smile 

Multumesc camarazilor espressomani pentru grija si pasiune.
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
#16
S a vandut colegului Cradun, la pretul din ultima oferta. Succes la extractii Smile
Espresso : Dalla Corte STUDIO / MINA, Compak F8, Kompresso
Brew : Cafflano Kompact, Espro Press, KINU
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)