Hello There, Guest! Login Register

Espressoman nou

Va salut! Sunt Vali , sunt din Ploiesti si sunt espressoman. Cu ceva timp in urma espressorul meu DeLonghi a inceput sa dea semne de oboseala si am decis ca e timpul sa-l schimb cu unul mai bun. Asa am descoperit  comunitatea espressoman, asa am descoperit ca ce beam eu acasa numai espresso nu era, indiferent de cafeaua "de marca" pe care o luam.
Dupa ce am citit multe lucruri interesante si foarte utile pe forum, tinand cont de buget si de performante, am achizitionat prin formularul de reducere espressoman un pachet LELIT 41TEM  si rasnita PL43MMi urmate de o comanda rapida la SARKIS pentru cafea. Aici ar fi cazul sa-i multumesc domnului Hihai Honciuc (de la SARKIS) pentru informatiile pe care mi le-a dat telefonic.
Acum dupa 2 saptamani de teste si reglaje si jumatate de Kg de cafea pot spune cu mandrie ca am devenit espressoman "boboc" Smile .
O zi buna si multe shoturi de poveste!
Lelit Anna PL41TEM, Lelit PL43MMI, Tamper Lelit

Reply
spor la extractii Wink
[size=small][font=Times New Roman,Times,serif]Lelit PL 41 PLUS T PID, Lelit PL 43 MMI, tamper Lelit 58 mm,sita VST 18g[/font][/size]

Reply
Bun venit si hai sa vedem primele shot-uri in sectiunea "Ce cafea am baut azi" Smile
#Lelit Bianca #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim ~ Vacanta: #Kinu + #Kompresso
Past: #Expobar Brewtus IV #Mahlkonig Vario K30 

Reply

Forum Jump:

Browsing: 1 Guest(s)