Hello There, Guest! Login Register


Donez 6 portii de detergent pt. backflush Puro Caff

#1
Dragi espressomani,

Tocmai mi-am comandat Puro Caff pentru backflush, care a venit in varianta de 900gr. Daca se folosesc 3g si as face backflush la 2 saptamani, ar insemna 6 gr pe luna, deci 15 ani de utilizare  Big Grin .

Pentru ca realizez ca este prea mult si pentru ca am invatat foarte multe lucruri de pe acest forum, am horatat sa dau gratis cate 6 portii de 50 gr, cantitate suficienta pentru aproape un an. Sunt din Bucuresti, predarea o voi face personal, asa ca din pacate nu pot trimite prin curier/ posta pentru cei din afara Bucurestiului. Ca locatie, ne putem vedea fie in zona Pta. Romana, fie la Unirii.

Prin urmare, primii 6 doritori pot sa dea reply si apoi vorbim pe PM.

Weekend placut,
Alin
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#2
sunt unul dintre cei care doresc

multumesc
Sab Antica Levetta HX, 5 l boiler (rotary pump & water plumbed), La San Marco Super Jolly burrs, IMS screen shower and filter 
 
Reply
#3
(28-11-2014, 14:51)Silvio Wrote: sunt unul dintre cei care doresc

multumesc
Te-am notat Smile. Mai raman 5
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#4
doresc si eu.contracost sau macar contra un espresso la mine Wink
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#5
(28-11-2014, 16:32)Mihai.B Wrote: doresc si eu.contracost sau macar contra un espresso la mine Wink

Varianta a doua, pe care o aleg doar pentru curiozitate, sa vad cum iese la altii Smile 
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#6
Deal
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#7
as vrea si eu ,dar sunt din timisoara si pot da si eu o cafea sau mai multe atunci cand vii la timisoara Smile
BFC JUNIOR PLUS,la pavoni europiccola,mini moka,-- rasnita isomac profesional ,tamper motta
 
Reply
#8
Pai ai noroc, vin intre 28-31 dec Smile. Ne vedem atunci
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#9
@Alin.T Merci pt soluție. Mi-a reușit ieri procedura. A ieșit destul de multa 'mizerie'
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#10
Cu placere. Da, e surprinzator cat poate iesi. Vezi ca poti face doar cu apa backflush, mai des. Mentii aparatul curat
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#11
Da acum știu. Am facut 3 backslush uri blind și după am pus soluția ta. A ieșit mizeria după care iar blind.
Current: Rocket R91, Honne Slim Custome, V60, Cantar Hario, Bialetti Brikka, Aerobie AeroPress, Kinu M47
Previous: Dalla Corte Studio, Izzo Duetto 3, Lelit HX
 
Reply
#12
Alt truc: pui o lingurita de Puro Caff intr-un litru de apa fiebinte si lasi 30 de minute portafiltrul + sita in solutia asta si ies ca noi. Atentie, doar partea de metal, nu si plasticul
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#13
(28-11-2014, 14:37)Alin T. Wrote: Dragi espressomani,

Tocmai mi-am comandat Puro Caff pentru backflush, care a venit in varianta de 900gr. Daca se folosesc 3g si as face backflush la 2 saptamani, ar insemna 6 gr pe luna, deci 15 ani de utilizare  Big Grin .

Pentru ca realizez ca este prea mult si pentru ca am invatat foarte multe lucruri de pe acest forum, am horatat sa dau gratis cate 6 portii de 50 gr, cantitate suficienta pentru aproape un an. Sunt din Bucuresti, predarea o voi face personal, asa ca din pacate nu pot trimite prin curier/ posta pentru cei din afara Bucurestiului. Ca locatie, ne putem vedea fie in zona Pta. Romana, fie la Unirii.

Prin urmare, primii 6 doritori pot sa dea reply si apoi vorbim pe PM.

Weekend placut,
Alin

Salut Alin,

Frumoasa initiativa. Tocmai vroiam sa cumpar niste detergent pentru backflush. Primesc bucuros. Pentru a nu pierde vremea pe drumuri, ma gandesc ca poti sa stabilesti un loc si un moment de intalnire in zona mentionata (Unirii sau Romana) iar noi, beneficiarii, vom incerca sa ne adaptam. Eventual mai raman 1-2 pe dinafara la prima strigare. 

Cu bine,
Cosmin
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
#14
Ca sa fie mai simplu pt. toata lumea, eu lucrez in cladirea Metropolis Center (int. Iancu de Hunedoara cu Dorobanti). Sunt de luni pana vineri intre 09:30-17:30. Imi dati un pm cu o zi inainte si va dau nr. de tel si ne vedem a doua zi.

E ok asa?
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
Reply
#15
(08-12-2014, 19:03)Alin T. Wrote: Ca sa fie mai simplu pt. toata lumea, eu lucrez in cladirea Metropolis Center (int. Iancu de Hunedoara cu Dorobanti). Sunt de luni pana vineri intre 09:30-17:30. Imi dati un pm cu o zi inainte si va dau nr. de tel si ne vedem a doua zi.

E ok asa?
Fine with me. 
Hottop | Baratza Forte | Bosco Sorrento | Hario v60, Syphon, Chemex, Clever, Bonavita Immersion Dripper, Walkure Karlsbad, Aeropress, Frenchpress, Ibric, pahar, ceasca, lingura, apa, cafea...
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)