Hello There, Guest! Login Register


Degustare Cafea de Specialitate

#1
Prajitoria de cafea Sun Coffee impreuna cu Aethernative Café va invita sa degustati trei sortimente de cafea, Etiopia Harrar, Panama Bambito Estate si Columbia Huila.
Acest eveniment va fi mai mult sa ne cunoasteti pe noi cei care prajim cafea si cafelele nostre.

Noi v-am invitat, noi facem cinste Smile

Eveniment site

Eveniment facebook
 
Reply
#2
Salut, multumim celor care au fost prezenti la eveniment. A fost o placere sa ne cunoastem, sa vorbim si sa bem cafea impreuna. A fost o surpriza placuta sa constatam cat de multe persoane sunt pasionate de cafea. Avand in vedere numarul atat de mare de persoane prezente, aproximativ 100, ne determina sa organizam in viitorul foarte apropiat un eveniment asemanator. Va tinem la curent in legatura cu ziua si ora Smile Inca o data va multumim ca ati fost alaturi de noi.
 
Reply
#3
100?!!!

Felicitari Milan! 

Desi e cu dus si intors numarul acesta mare de degustatori.

Poti face grupe de cate 5 (maxim) ca sa patrunda cu adevarat fiecare om in dimensiunile celor 3 tipuri de cafea, prajite in diverse feluri. Sunt convins ca timisorenii espressomani asteapta urmatoarea data de degustare anuntata.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#4
Felicitri Milan. In scurta mea vizuta in Tm am primit niste cafea de la SunCofee. Am deschi punga de Panama si am am fost foarte multumit de rezulat. Milan a fost foarte amabil si ii multumesc si pe aceasta cale.
Izzo Alex Duetto 3,La Pavoni Europicola, Bentwood v63, Nuova Simonelli MDJ+SSP, Felicita Arc
 
Reply
#5
Revenim cu o noua degustare de cafea, organizata impreuna cu prietenul si colaboratorul nostru Bogdan la cafeneaua lui Aethernativ.

Degustarea va avea loc in data de 28.05 incepand cu ora 14.

Sper sa fim cat mai multi "espressomani" Wink

Va asteptam cu drag!

Eveniment facebook

Eveniment site
 
Reply
#6
Salut dragi espressomani,

revin in legatura cu event-ul de maine si va anunt bucuros ca pe langa cele trei cafele pe care deja le cunoasteti, vom avea inca doua cafele Guatemala de la ferma Manila de San Ignasio si Burundi microlot din Butihinda. De data asta o sa oferim celor care prefera si metode alternative de preparare a cafelei, Aeropress. De saptamana viitoare aceste doua cafele vor fi disponibile si pe site. Ne vedem maine Smile
 
Reply
#7
Salut,

Multumim inca o data tuturor celor care ne-au sustinut la eveniment. Multumim lui Bogdan (Aethernativ) care a facut posibil ca aceste evenimente sa aiba loc si pentru implicarea lui in promovarea cafelelor proaspat prajite in Timisoara.
Cele doua cafele noi, Guatemala - Manila de San Ignacio si Burundi - Microlot Butihinda o sa fiu disponibile pentru comanda saptamana asta.
Noi ne-am simtit foarte bine, sper ca si voi Smile

Poze de la eveniment
 
Reply
#8
Multumim Milan pentru organizarea evenimentului. Cu toata aparenta usor haotica datorata aglomeratiei, este foarte placut sa constati interesul prezent in Timisoara pentru un astfel de eveniment, cat si distributia de varsta, care, tinand cont si de locatie, este remarcabila. Ambele cafele noi sunt foarte faine, dar Guatemala mie mi s-a parut "spectacol"Smile
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Reply
#9
Tot 100 de oameni s-au adunat si la a doua degustare?  Smile
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#10
(02-06-2016, 13:30)Lyvyoo Wrote: Tot 100 de oameni s-au adunat si la a doua degustare?  [Image: smile.gif]

greu de estimat, probabil ca da. Dar primii 20 care au aparut deodata in fata barului pareau deja foarte multi Smile)
Bezzera Strega, Honne (stripped down)/Ceado E5P/Kinu M47, HUKY 500
 
Reply
#11
Salut espressomani,
Sun Coffee Roastery impreuna cu Aethernativ va propunem sa ne reintalnim in cadrul unei noi degustari de cafea de specialitate. Ne-am gandit ca dupa perioada vacantelor merita sa degustam impreuna atat noile cafele din gama Sun Coffee, Etiopia Yirgacheffe si Honduras Las Grandillas cat si cafeaua Columbia Supremo care s-a lasat asteptata dar a revenit in forta. Va fi prezenta si cafeaua Burundi cu care deja sunteti familarizati. Etiopia Yirgacheffe este cafeaua cu gust fin si suculent cu note fructate de caise coapte, lime, melasa, caramel, iar Honduras este pe gustul celor care prefera sa se rasfete cu o cicolata neagra, cu note de caramel si fructe de padure.
     Ca si metode de preparare a cafelei va invitam sa incercam impreuna espresso, aeropres si cold brew. In consecinta, sambata in data de 24.09.2016 in acelasi loc in care v-am obisnuit, respectiv cafeneaua Aethernativ, la ora 14.00 speram sa va revedem in numar cat mai mare.
 
Reply
#12
Cine mai vine astazi? Ne vedem la ora 2!  [Image: biggrin.gif]
Expobar Brewtus IV PID db (vibratory pump) || Ascaso i-mini i2 || Tamper Concept Art 58mm flat
 
Reply
#13
Eu acum plec din Arad
 
Reply
#14
Cum a fost? Poze?
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#15
Surprinzător de aglomerat.
Timisorenii sunt fani cafea gratis cred, pentru ca nu am vazut prea multi conneseuri.
Multi tineri si curiosi. Facebook-ul isi face treaba cu brio.
Poze doar 2. In schimb am remarcat la intrarea in gang un espressor cu levier. Păcat că nu era in functiune, pt ca ar fi fost o alternativă.
 
Reply
#16
Fani cafea gratis? Cam răutăcioasa afirmația ta... Dacă este degustare...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#17
Si pozele promise.
Chiar nu vreau sa fiu rautacois, dar la un eveniment de acest gen prajitorul si barista ar trebui sa explice un pic ceea ce se intampla, tocmai pentru a intelege clientii diferenta dintre ceea ce ofera ei si celelalte cafenele care se intind pe toata straduta pietonala. Mai ales ca Milan e un tip foarte de treaba si pare chiar pasionat de ceea ce face.


Attached Files Thumbnail(s)
       
 
Reply
#18
Buna initiativa si remarcabila prezenta. Se degusta, in functie de eveniment, o cafea la o lansare, un mic la o votare, o tigaie, o bormasina, unii se aduna. Oricum, de apreciat.
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#19
nvidia Smile
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#20
Photo 
Poze event Smile Multumim Peter

Multumim tuturor care au venit azi si va asteptam data viitoare pe cei care nu au reusit sa ajunga. A fost un event foarte bun, lume buna si gazduire extraordinara din partea lui Bogdan, ca intotdeuna Smile
 
Reply
#21
Toată terasa era plina cu espressomani?
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#22
(24-09-2016, 21:55)orwo Wrote: Toată terasa era plina cu espressomani?
Ai lipsit tu Smile

Au fost si inauntru si afara.
 
Reply
#23
Cineva trebuie să muncească ptr propășirea nației Sad
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#24
si la noi ca si la voi, doar ca: voi la vest, noi la est; voi la centru, noi la tara; la voi terasa, la noi cort; voi la masa, noi la ''botu'calului''; la voi gratis, noi - pe bani; voi cafea, noi - cu detoate; event la voi, balci la noi; a fost la voi, va fi la noi. Pe cand la noi ca si la voi?
Lelit PL41TEM + Mahlkonig Vario + Hario Mini Mill +  tamper full inox, prajitor GeneCafe
 
Reply
#25
west nu  e est....
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
#26
Deh, așa cum spun și ei:
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#27
you're the man boss
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)