Hello There, Guest! Login Register


Cumparati cafeaua online sau direct la prajitorie?

#1
Intrebare pentru colegii espressomani care cumpara cafea de specialitate proaspat prajita. Cumparati direct de la prajitorie (fizic) sau online de pe site-ul prajitoriei? Si incercati cafea si de la prajitorii din tara, sau doar de la cele din orasul in care locuiti?

Merci,
Espresso: Quick Mill QM67 DB // Eureka Mignon Specialita // Vario Home Mahlkönig// cantar V60 drip-scale
Brew: V60 // Aeropress // Cafflano Kompact // Cafflano Kompresso // Cafflano Klassic // Filtru Phin

 
 
Reply
#2
Mie imi place sa experimentez, asa ca iau cafea si din Bucuresti si de la prajitoriile din tara. Oricand e posibil, prefer sa merg la prajitorie, sa vad, sa miros, sa gust, sa vorbesc cu oamenii etc. Altfel n-am nicio problema sa cumpar online, pana acum n-am avut nicio experienta neplacuta, cafeaua a ajuns intotdeauna in conditii bune si la timp.

On topic: dintre toate cafelele pe care le-am baut in ultima perioada, Kenia Gikirima de la Yume mi-a placut mult, foarte fructata, aromata, aciditate perfecta, o nebunie Smile
Espresso: Lelit Bianca, Eureka Mignon XL
Brew: Kinu M47, V60, Kalita Wave, Origami
 
Reply
#3
(24-05-2017, 17:19)bemihai Wrote: Mie imi place sa experimentez, asa ca iau cafea si din Bucuresti si de la prajitoriile din tara. Oricand e posibil, prefer sa merg la prajitorie, sa vad, sa miros, sa gust, sa vorbesc cu oamenii etc. Altfel n-am nicio problema sa cumpar online, pana acum n-am avut nicio experienta neplacuta, cafeaua a ajuns intotdeauna in conditii bune si la timp.

On topic: dintre toate cafelele pe care le-am baut in ultima perioada, Kenia Gikirima de la Yume mi-a placut mult, foarte fructata, aromata, aciditate perfecta, o nebunie Smile


Până la urmă, o pungă sau două de cafea care nu sunt pe gustul tău nu sunt o dramă. E o experiență pe care o acumulezi.

Minunat este că avem de unde alege și cumpăra.
Dalla Corte Mina + Kit 58mm | M68, M47, Titan, Traveler, Simplicity, Phoenix | Bravo Tools | Europiccola + radiator
 
Reply
#4
De pe tot: on-line din București și din țară, dar și prezența fizica e o placere atunci când e posibil.
Honne, Ceado E37S, Expobar Brewtus IV
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)