Hello There, Guest! Login Register


Cumpar pahar gradat espresso 60ml.

#1
Salutare tuturor
As vrea sa cumpar un pahar gradat pt. espresso cu gradatie pana la 60 ml , la mag. nu am gasit deocamdata decat de 40 ml.
Stie cineva unde gasesc de 60 ml , sau are cineva de vanzare ?
Lelit PL41PLUS , Varia VS3 - 2nd generation[size=small] [/size], Tamper Concept Art Knock , Pre-tamper Hendi.
 
Reply
#2
(16-01-2014, 13:47)razvanpana Wrote: Stie cineva unde gasesc de 60 ml , sau are cineva de vanzare ?
Nu stiu daca gasesti.O solutie ar fi cu unele de sticla pe care sa le dai la gravat. E posibil sa gasesti si ceva marker permanent pentru sticla.
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#3
Concept art la the coffee shop...era vreo 16 lei parca
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#4
(16-01-2014, 14:08)nickso Wrote: Concept art la the coffee shop...era vreo 16 lei parca
Asa e, corect
[Image: xsg.jpg]
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#5
Acesta e perfect , dar de unde il cumpar , am intrat pe site la Concept-art si la transport mi-au pus in jur de 24 euro pt. un amarat de pahar.

(16-01-2014, 14:13)baloozzy Wrote:
(16-01-2014, 14:08)nickso Wrote: Concept art la the coffee shop...era vreo 16 lei parca
Asa e, corect
[Image: xsg.jpg]
Lelit PL41PLUS , Varia VS3 - 2nd generation[size=small] [/size], Tamper Concept Art Knock , Pre-tamper Hendi.
 
Reply
#6
Smile
Vezi ca ai in tabloul de reduceri reducere la accesorii concept art...sau la the coffee shop daca il au pe stoc
Mazzer Major RPM variabil || San Marco Flexa cu DC brew boiler
 
Reply
#7
Va multumesc pt. raspunsuri. Smile

nickso , nu gasesc , te rog ai un link ?
Lelit PL41PLUS , Varia VS3 - 2nd generation[size=small] [/size], Tamper Concept Art Knock , Pre-tamper Hendi.
 
Reply
#8
Link-ul este asta: http://www.espressoman.ro/reduceri-la-es...i-rasnite/
Cauta in pagina dupa "Accesorii Concept Art".
Expobar Brewtus IV | Honne
 
Reply
#9
(16-01-2014, 14:30)razvanpana Wrote: Va multumesc pt. raspunsuri. Smile

nickso , nu gasesc , te rog ai un link ?
ASTA
Izzo Alex Duetto III|La Pavoni Pro|Cafflano® Kompresso|Aero Press|Honne|Anfim Lusso|Kinu M47|MYY47 Aerolite|Sözen Değirmen|Aillio R1 Bullet|.
 
Reply
#10
Muuuuultumesc , din gresala l-am gasit si eu. Smile
Multumesc mult.
Lelit PL41PLUS , Varia VS3 - 2nd generation[size=small] [/size], Tamper Concept Art Knock , Pre-tamper Hendi.
 
Reply
#11
(16-01-2014, 15:55)razvanpana Wrote: Muuuuultumesc , din greseala l-am gasit si eu. Smile
Multumesc mult , baloozzy , nickso si ovisod.
Nu stiam ca produsele Concept Art sunt aduse in RO de Caffea.ro si tot incercam sa comand pe http://www.joefrex.de , dar au transportul cu submarinul , altfel nu-mi explic pretul.
Lelit PL41PLUS , Varia VS3 - 2nd generation[size=small] [/size], Tamper Concept Art Knock , Pre-tamper Hendi.
 
Reply
#12
In principiu, daca le trimiti cererea ta din formularul agreat de ei in tabloul de reduceri Espressoman, ai 10% reducere. Dar la 16 lei nu prea e nicio reducere, costand curierul mai scump Smile Eventual sa aduni mai multe accesorii ca sa merite.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
Reply
#13
Da asa e Liviu , trec maine pe la magazine sa vad daca au.
Bun sfat mi-ai dat cu VST 15g , ca eu voiam sa iau 18g si nu aveam ce face cu ea , ar fi fost prea mare , 15g e perfecta.
Sita nu se compara cu nimic , e super.
Lelit PL41PLUS , Varia VS3 - 2nd generation[size=small] [/size], Tamper Concept Art Knock , Pre-tamper Hendi.
 
Reply
#14
(16-01-2014, 19:38)razvanpana Wrote: dar au transportul cu submarinul , altfel nu-mi explic pretul.

astea-s preturile de transport intracomunitar pentru curierat rapid. La valori mari nu le simti asa de tare, dar la valori mici...
Raul, consumator zilnic de cafea (si de vin rosu!)
Gaggia Classic, Home Vario Mahlkonig, tamper Concept-Art, Filtru Bezzera nepresurizat pt 2 cesti, 14g, 58mm
 
Reply
#15
eu am gasit pahare gradate la http://origocoffee.ro/ .. 12 ron pahare de 60 ml. nu cu pereti dubli dar e ok ptr test.
 
Reply
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)