Hello There, Guest! Login Register


Cumpar nivelator/distribuitor de 57mm

#1
Salut,

Am nevoie de un nivelator/distribuitor de 57mm. Un exemplu poate fi asta:

http://barshaker.ro/NivelatorLelit-57mm-PL121
 
#2
Up!
 
#3
ti-l pot vinde pe al meu la 150 lei, livrare inclusa. daca ai sita ascaso vezi ca nu intra.[Image: GO7YC89.jpg][Image: AlYTAXd.jpg][Image: WbsvQ6V.jpg]
Lelit PL41LEM cu PID si dimmer, Eureka Mignon Specialita 15BL
 
#4
La mine, distribuitorul de 57mm intra in sita Ascaso.
Prezent: Vibiemme Domobar Super Electronica, Sita IMS Superfine 18÷20g, Inel de dozare Barista Space, Cantar Barista Space, Distribuitor AVX, Honne, Kinu M47, Cafflano Kompresso
Trecut: Lelit PL81T, Sita Ascaso 18g, Portafiltru fara fund, Inel de dozare Suncoffee, Nivelator si Tamper Lelit
 
#5
(22-11-2019, 14:04)florandrei Wrote: La mine, distribuitorul de 57mm intra in sita Ascaso.

Si la mine a intrat. Mai fix, dar a intrat fara probleme.
Bezzera Unica PID, Hone Slim 2020, Kinu M47
Ex. Lelit PL41E

 
 
#6
(22-11-2019, 13:18)cataony Wrote: ti-l pot vinde pe al meu la 150 lei, livrare inclusa.
Am flexibilitatea de a-l ridica personal din Bucuresti.
Acum 3 luni colegul Airimia a vandut lui IonutMihail un Motta pentru 90 lei, care se pare ca s-a potrivit.
Mersi de oferta, dar mai sunt 30 lei pana la cel cu factura din link, eu ma multumesc si cu unul folosit.
 
#7
(22-11-2019, 14:04)florandrei Wrote: La mine, distribuitorul de 57mm intra in sita Ascaso.

Si la mine intră fără  probleme... Ba chiar am oarece spațiu in lateral.
Lelit PL81T+Ascaso Precision Competition Filter+tamper Lelit PL100+nivelator Lelit PL121, Baratza Sette 270 [b]Wi [/b]și Ascaso iSteel I1, separat și Bialetti Fiametta+Hario Skerton
 
#8
Gasesti aici nou, e pret bun.  https://www.kfea.ro/motta-intrument-nivelare-57-5-mm

Daca vrei de 57 fix, e putin mai scump https://www.kfea.ro/motta-intrument-nivelare-57-mm
Dar intra sigur si de 57,5
Espressor: Profitec PRO 600
Rasnita: Eureka Helios 65
Accesorii: Jack Leveler, ECM tamping station
 
#9
(23-11-2019, 12:13)george4444 Wrote: Gasesti aici nou, e pret bun.  https://www.kfea.ro/motta-intrument-nivelare-57-5-mm
Multumesc pentru interes, intr-adevar e super bun pretul pt cel de 57.5.

(23-11-2019, 12:13)george4444 Wrote: Dar intra sigur si de 57,5
Ar fi fost grozav.
Colegul Slavic1983 are acelasi setup ca si mine, se pare ca a fost nevoit sa vanda nivelatorul de 57.5:

"Am cumparat si nefolosit un nivelator Motta de 57,5mm care nu intra in sita Ascaso Precision pt PL41TEM"
 
#10
(22-11-2019, 17:21)TiberiuP Wrote:
(22-11-2019, 13:18)cataony Wrote: ti-l pot vinde pe al meu la 150 lei, livrare inclusa.
Am flexibilitatea de a-l ridica personal din Bucuresti.
Acum 3 luni colegul Airimia a vandut lui IonutMihail un Motta pentru 90 lei, care se pare ca s-a potrivit.
Mersi de oferta, dar mai sunt 30 lei pana la cel cu factura din link, eu ma multumesc si cu unul folosit.
Salut, daca ai sita Ascaso cel de 57.5 nu o sa intre, cel mai probabil cel de 57mm ar fi indicat. Vezi codul produsului meu care mi l-a vandut se potrivește, chiar mai are putin spatiu. Ideea este sa cauti dupa cod de produs. Spor!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
#11
(23-11-2019, 12:49)TiberiuP Wrote:
(23-11-2019, 12:13)george4444 Wrote: Gasesti aici nou, e pret bun.  https://www.kfea.ro/motta-intrument-nivelare-57-5-mm
Multumesc pentru interes, intr-adevar e super bun pretul pt cel de 57.5.

(23-11-2019, 12:13)george4444 Wrote: Dar intra sigur si de 57,5
Ar fi fost grozav.
Colegul Slavic1983 are acelasi setup ca si mine, se pare ca a fost nevoit sa vanda nivelatorul de 57.5:

"Am cumparat si nefolosit un nivelator Motta de 57,5mm care nu intra in sita Ascaso Precision pt PL41TEM"

Mergi la ei cu sita în buzunar. Eu așa am făcut,am sita de 58 și am mers cu ea în buzunar să-l probez pe cel de 58,5 și se încadrează perfect.

Au magazin/e în București.
Espressor: Profitec PRO 600
Rasnita: Eureka Helios 65
Accesorii: Jack Leveler, ECM tamping station
 
#12
Buna-ziua,
  Am (re)verificat si eu in urma cu cateva minute :au dreptate colegii care au scris ca nivelatorul Motta 57,5 mm nu intra in sita Ascasso Precision, in schimb merge"brici" cu sita IMS...
 ECM Classika Pid / Aram Espresso Maker / G-iota + SSP MP /  Kinu M47 Classic / Acaia Lunar / Bravo Tools / Aram Ultimatum Tamper / Fellow Stagg EKG / BPlus Stirrer / DUOMO The Eight ||
  Past : Lelit PL81T / Lelit Mara X / Niche Zero ||
  
 
#13
La urma urmei daca nu i se potriveste colegului, poate sa-si cumpere si o sita la 15 lei:  https://www.kfea.ro/sita-dubla-57mm-pentru-lelit
Espressor: Profitec PRO 600
Rasnita: Eureka Helios 65
Accesorii: Jack Leveler, ECM tamping station
 
#14
(23-11-2019, 16:55)george4444 Wrote: La urma urmei daca nu i se potriveste colegului, poate sa-si cumpere si o sita la 15 lei:  https://www.kfea.ro/sita-dubla-57mm-pentru-lelit
Salut,

Cred ca discuțiile in legatura cu dimensiunea se refera la sita Ascaso deoarece cu ea, din experiența colegiilor mai vechi se fac extrageri mult mai bune decat cu sita stock care vine in pachet, la care probabil ai facut si tu referire. Parerile sunt impartite, Ascaso fiind preferata de marea majoritate, la IMS merge nivelator de 57.5, nu exista aceasta problema, spor!
La Pavoni Professional fully upgraded/Niche Zero/Cafflano Kompresso/
Past: Lelit PL41TEM
 
#15
Si eu am avut o experienta buna cu Ascaso, si n-as renunta la ea asa de usor.
Sunt remarcabile pasiunea si implicarea voastra, cafegiilor!

Astept in continuare oferte, trebuie sa-i gasesc un nivelator pe masura.
 
#16
Up!
 
#17
Din pacate noul nivelator de la Lelit are 57.35mm si nu se mai potriveste pe sita iar cele vechi nu mai sunt pe stoc pe nicaieri.
Insa eu am luat azi unul Motta de 57mm care se potriveste foarte bine cu sita Ascaso.
Lelit PL81T+Niche Zero
Ex: Lelit PL62S, Mazzer Major; Gaggia Classic, Vario
 
#18
Cat te-a costat cea noua? Eu am gasit la 126lei fara tva, dar mai e si transportul (piese-espressor.ro)
 
#19
Astept in continuare oferte pentru nivelator de 57mm.
 
#20
Buna ziua,
Am o dilema referitoare la nivelatoarele de 57,5mm. Se potrivesc acestea pentru un portafiltru la Espressorul Lelit PL041TEM de 57mm? Pe unul din site-uri mi s-a raspuns ca nu ar merge decat cele de 57mm. Sunt nedumerit in aceasta privinta. Mentionez ca detin sitele originale! Multumesc!
 
#21
(18-12-2019, 11:58)DJ Baffy Wrote: Buna ziua,
Am o dilema referitoare la nivelatoarele de 57,5mm. Se potrivesc acestea pentru un portafiltru la Espressorul Lelit PL041TEM de 57mm? Pe unul din site-uri mi s-a raspuns ca nu ar merge decat cele de 57mm. Sunt nedumerit in aceasta privinta. Mentionez ca detin sitele originale! Multumesc!

Eu l-am cumparat pe acesta https://www.kfea.ro/barista/accesorii-ba...re-57-5-mm ieri si il folosesc cu sita IMS Lelit 12/18g 57mm,  precum si cu sita originala  fara probleme.
Grace - PL81T, Kinu M47 Phoenix
Bialetti, Porlex
 
#22
Up!
 
#23
La multi ani pe 2020 dragi colegi iubitori de cafea!
 
#24
Salut Tiberiu! Iti pot da eu gratis versiunea de nivelator facuta de Kamasi. Singura conditie: sa vii tu in zona Aviatiei (Promenada Mall)... oricand de luni pana vineri (inclusiv maine) intre 08:00-17:00.
Lelit PL41TEM | Kinu M47 & Lelit PL43MMi | Tamper Inox Lelit | Ascaso Precision Competition Filter
 
#25
Cum sa nu vin?
Multumesc din suflet!
 
#26
Salut Tiberiu! Am incercat sa iti raspund la mesaj, dar se pare ca ai "mesageria" blocata. Lasa-mi numarul in PM si ne auzim saptamana viitoare.
Lelit PL41TEM | Kinu M47 & Lelit PL43MMi | Tamper Inox Lelit | Ascaso Precision Competition Filter
 
#27
Am primit un cadou neasteptat, de la un om ce face cinste acestei comunitati grozave!
Este exact ce imi trebuia.
Multumesc Geo (aka Nepotu), sanatate tie si familiei!

Se poate inchide, cu rugamintea ca cineva competent sa traga o privire la casuta mea de mesaje (nu pot primi pm-uri).
 
#28
Am inchis. Am verificat userul tau si ai casuta de PM activata, la fel si notificarile. Iti dau acum un mesaj de proba
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)