Hello There, Guest! Login Register

Comandante C40 Mk3

O am de un an și 2 luni dar vreau să mă despart de ea din cauza faptului că, după ce am discutat aici pe forum, am ajuns la concluzia că pentru espresso ar trebui să fac un upgrade. A mers excelent cu Flair Pro 2 c portafiltrul de 46 mm dar pentru Flair 58 unde trebuie măcinătură mai fină ar fi mai ok altceva.

A suferit o mică lovitură însă nu afectează deloc funcționarea. Este doar estetic vizibil în 2 puncte micuțe.
Vine cu 2 borcănașe de colectare.
Am dat pe ea 1350 atunci, acum e pe la 1200.
M-am gândit la 850 de lei.

(20-12-2023, 14:37)StefanPopCot Wrote: O am de un an și 2 luni dar vreau să mă despart de ea din cauza faptului că, după ce am discutat aici pe forum, am ajuns la concluzia că pentru espresso ar trebui să fac un upgrade. A mers excelent cu Flair Pro 2 c portafiltrul de 46 mm dar pentru Flair 58 unde trebuie măcinătură mai fină ar fi mai ok altceva.

A suferit o mică lovitură însă nu afectează deloc funcționarea. Este doar estetic vizibil în 2 puncte micuțe.
Vine cu 2 borcănașe de colectare.
Am dat pe ea 1350 atunci, acum e pe la 1200.
M-am gândit la 850 de lei.

Reply
Valabil. Nu am gasit sh mai ieftin Big Grin
Flair 58 +    |    Kinu M47 Titan   |    Subminimal Nano Foamer Lithium

Reply
sunt interesat. scriu în privat.
Dalla Corte-super mini, Rancilio miss Lucy, Bezzera BZ99S, Gino Rossi CC45s, Ascaso I-steel1, Sette270 , i-Roast2, dieckmann rostmeister, tamper cps/z evolution1. 

Reply
Oare un pret special pentru cineva din Cluj? Big Grin

Reply
De ce nu e buna pentru espresso? In aceeasi situatie ar fi si Kinu?

Reply
Salut, referitor la 1200 cea mai ieftina, este mk4 la Barshaker si cu reducerea espressoman de 10% iese la 1070lei modelul Mk4. Spor la vanzare.

Reply
(31-12-2023, 18:57)acristianlucian Wrote: De ce nu e buna pentru espresso? In aceeasi situatie ar fi si Kinu?
Este buna. Am folosit-o mai bine de un an doar pentru espresso insa cu portafiltru de 46mm. Aceeasi cantitate de 18 grame insa rasnita mai grosier. Acum am alt espresor cu portafiltru de 58mm si trebuie sa rasnesc mai fin. Am observat niste diferente si, la nivel de perfectiune, si dupa recomandarile espressomanilor de-aici am decis sa-mi iau Kinu M47 Clasic. Diferentele sunt destul de mici dar imi place mai mult Kinu. 

Ce am uitat eu complet este despre Red Clix care pus pe Comandante o face destul de similara cu Kinu. E un upgrade care poate fi facut. Deci diferente mici.

(31-12-2023, 22:21)wutangx Wrote: Salut, referitor la 1200 cea mai ieftina, este mk4 la Barshaker si cu reducerea espressoman de 10% iese la 1070lei modelul Mk4. Spor la vanzare.

Sigur ca poti sa-ti cumperi noua MK4.
Eu nu ma grabesc cu vanzarea asa ca, avand in vedere ca nu mai exista nicaieri sh mai ieftina, nu am nici un motiv pentru care sa dau o rasnita buna cu pret mai mic.

(31-12-2023, 18:32)PaulTvele Wrote: Oare un pret special pentru cineva din Cluj? Big Grin

800 de lions?  Big Grin

Reply
(01-01-2024, 18:02)StefanPopCot Wrote: 800 de lions?  Big Grin

Hmm, te mai anunt. Am un Timemore C3, poate il pun la vanzare si daca merge bine, poate fac un upgrade Big Grin

Reply
Up
Valabil inca, la 800 de lei. Nu o sa scad niciodata sub. Big Grin Deci asta e pret final.  Rolleyes

Reply
Up..... valabil inca.

Reply
Rezervata pana marti.

Reply
Gata. S-a dat  Smile

Reply

Forum Jump: