Hello There, Guest! Login Register


Comanda de grup accesorii Fellow

#1
Salut, tocmai ce am terminat de vorbit cu baietii de la Espresso Solutions, distribuitor official Fellow, si mi-au spus ca in functie de cate unitati comandam, o sa beneficiem de reduceri la accesorile Fellow. Le puteti vedea aici https://espresso-solutions.co.uk/brand?name=fellow. Eu voiam sa imi dau comanda de un Fellow Carter si un Atmos si cum nu am gasit in Romania m-am gandit sa caut distribuitori in Europa si de ce nu, sa beneficiem si de o reducere daca comandam mai multi. Va las aici un video de la fratele Hoffmann in care povesteste si despre Fellow Carter (care deloc surprinzator are si cea mai buna pastrare a temperaturii) https://www.youtube.com/watch?v=AZJqo-vYHCI&t=1s. Si un video despre Atmos https://www.youtube.com/watch?v=SWwxcRWPItY&t=337s. Si un screenshot la o aproximare de oferta (nu stiu cum sa pun fisierul excel). [Image: bsnnfVn.png]

Am uitat sa mentionez de transport. Mi-au zis ca dureaza intre 5 si 8 zile lucratoare si la o greutate a transportului de pana in 31 kg costa 50 de lire.
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#2
M-as baga și eu la un Fellow atmos coffee storage de 0,4
La Marzocco Linea Mini, Honne, Kinu 
 
 
#3
Deci primim pretul din coloana "Trade price", daca se strang numarul de bucati din urmatoarea coloana? Banuiesc ca e fara VAT, nu?
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
#4
Exact, dar banuiesc ca daca strangem un numar mai mare de unitati cumparate o sa primim o reducere si mai mare.
Deci pana cum am avea in teorie 2 Atmos-uri si 1 Carter.
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#5
Si eu as fi interesat de un carter sau chiar doua si de doua atmos. Inca nu sunt hotarat pt marimi la niciun produs Smile
Poti uploada excelul pe un cont de google drive, sa-l faci public si sa il postezi aici ca sa ne facem idee de preturi.
 
#6
Cred ca mi-a iesitSmilehttps://docs.google.com/spreadsheets/d/1...sp=sharing

Deci aproximativ 4 Atmos-uri si 3 Carter-uri pana acum
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#7
Eu as vrea un Stagg EKG, dar e posibil sa nu fie pe stoc prea curand.
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
#8
(13-05-2020, 16:08)flipu2k Wrote: Eu as vrea un Stagg EKG, dar e posibil sa nu fie pe stoc prea curand.

Mai multe de 10-15 zile nu cred ca ar dura, si e foarte probabil ca nici noi sa nu terminam cu comanda de grup pana atunci. Eu as prefera sa ne strangem cat mai multi ca sa profitam de o reducere cat mai mare si poate nu mai platim nici transportul pana in tara.
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#9
+1 stagg ekg
La Pavoni, Mazzer
 
#10
S-a notat!
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#11
Pretul la Atmos nu e in fisier, in functie de pret as fi si eu interesat de 1 buc 0.4
 
#12
Preturile sunt fără TVA corect? Tva din UK fiind de 20%

Și cum se procedează pt garanție?
Strietman CT2 naked | EG-1 v2 (Core & Ultra) | Aeropress | V60 | Bullet R1 v2
Foste: Flair Signature Pro | Niche Zero | M47 Classic
 
#13
Studiez lista si vreau si eu ceva.
Cat timp am de gandit?
MaraX <> FlairPro2 <>EurekaSD <> BravoTools <> KinuM47Clasic <> FellowStaggEKG <> HarioSwitch <>Paragon Nucleus<> Refractometru <
 
#14
(13-05-2020, 20:06)IndreiR Wrote: Pretul la Atmos nu e in fisier, in functie de pret as fi si eu interesat de 1 buc 0.4

Corect, lista este din octombrie dar baiatul de la vanzari mi-a spus ca se pot face reduceri pentru orice atat timp cat cantitatea este ok

(13-05-2020, 20:08)Laddu Wrote: Preturile sunt fără TVA corect? Tva din UK fiind de 20%

Și cum se procedează pt garanție?

Da, la preturi pe site scrie 20 + VAT (de ex.).
Cat despre garantie, banuiesc ca doar la ei, atat timp cat noi inca nu avem distribuitori in tara. Mai este un distribuitor in polonia din cate stiu, dar au putine modele.

(13-05-2020, 20:39)Kosti Wrote: Studiez lista si vreau si eu ceva.
Cat timp am de gandit?

Nu te grabi, ideal ar fi sa ne strangem cat mai multi. Ti-as recomanda sa te uiti totusi pe site, pentru ca in lista nu apar tot ce au ei pe site, este o lista din octombrie si de atunci pana acum au mai adus si alte accesorii.
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#15
De principiu, doresc si eu un Stagg Ekg (0,9 L), daca se ajunge la un pret bun precum in tabelul atasat. Ramane sa confirm inainte de a da comanda, in functie de pretul final.
Multumesc
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
#16
Am notat, sper sa fim cat mai multi totusi.
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#17
Salut. Ma inscriu si eu cu Atmos preferabil de sticla (oricum il tin in dulap) 1 buc 0.4 + 1 buc 0.7. 
Multumesc!
Honne Home, Niche | Bianca | Kompresso
 
#18
Pana acum:
-7 Atmos
-3 Carter
-3 Stagg
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#19
Salut!
Vreau și eu sa ma implic cu 1 * FELLOW STAGG EKG Negru
DC Studio, Bentwood Vertical 63, Bravo Tools, Acaia Pearl, brew stuff, apa BWT & Zepter
 
 
#20
7 Atmos
3 Carter
4 Stagg
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#21
Ma inscriu si eu cu urmatoarele: 

Qty  Product  
1     FELLOW STAGG EKG ELECTRIC POUR OVER KETTLE [MATTE BLACK]
1     FELLOW ATMOS VACUUM CANISTER - 0.4L [CLEAR GLASS]
1     FELLOW ATMOS VACUUM CANISTER - 0.7L [CLEAR GLASS]
2     FELLOW MONTY CAPPUCCINO CUP [MATTE BLACK]
1     FELLOW CARTER EVERYWHERE MUG - 12oz [MATTE WHITE]
1     FELLOW PRISMO
Vibiemme Super 2B/PID, Honne/Arco, Bullet R1 v2
Prev: Breville BES920XL 2B, Niche Zero, K30, KN-8828B-2K+
Prev: LaSpaziale S1 Vivaldi II, Mazzer Mini E, Baratza Sette 270W, Kinu M47
Prev: Gaggia Evolution PID, Varion Home, Ascaso I-mini I1
 
#22
9 Atmost
4 Carter
5 Stagg
2 Cappuccino cups
1 Prismo
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#23
Și eu vreau un EKG stagg, aka primul din listă.
Profitec Pro 700, Profitec T64, Fellow ODE Brew Grinder, Mahlkonig Vario, Kinu M47
 
#24
Salut, As vrea si eu un FELLOW ATMOS VACUUM CANISTER - 0.7L [MATTE BLACK].
 
#25
As vrea si un Carter 12oz (matte black)
 
#26
10 Atmost
5 Carter
6 Stagg
2 Cap. Cups
1 Prismo

E prima data cand fac o comanda de grup aici sau cand fac parte din una, cam cum procedam mai departe? Ceva sfaturi?Smile
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#27
(17-05-2020, 15:13)RobertRo Wrote: E prima data cand fac o comanda de grup aici sau cand fac parte din una, cam cum procedam mai departe? Ceva sfaturi?Smile

Pai mai asteptam putin pana mai vede ceva lume topicul, daca nu mai apar comenzi noi contactam vanzatorul cu lista pentru o oferta de pret finala (plus transport), dupa care un last-call aici si confirmarea comenzilor, strangerea banilor, comanda finala, distribuirea produselor...
LMLM (slayer mod) + Bentwood | Hario V60/Nel Drip+Aergrind
(ex: Brewtus IV, Lelit PL41EM, Gaggia Gran Style, Honne, Kinu M47, Sette 270Wi, Porlex)
 
#28
a ok ok, mersi mult, crezi ca ar fi ok daca l am lasa pana pe la sfarsitul saptamanii? Sau sa asteptam un pic mai mult?
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
#29
Buna, ma inscriu si eu. Ma voi decide in functie de pretul final.
1 FELLOW ATMOS VACUUM CANISTER - 0.7L [CLEAR GLASS]
1 FELLOW ATMOS VACUUM CANISTER - 1.2 L [CLEAR GLASS]
Lelit Marax (CS flow control) /Eureka Atom 75e ; past: Lelit 41 TEM/Macap M2M Stepless
 
#30
12 Atmost
5 Carter
6 Stagg
2 Cap. Cups
1 Prismo
Lelit MaraX+Eureka Mignon Specialita
Cafflano Kompresso
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)