Hello There, Guest! Login Register


Comanda cesti Levoramics

#1
[attachment=4754]

Am reusit sa ii contactez. Mi-a trimis oferta valabila pana in 31 decembrie. Preturile sunt cele de mai sus. Se pot comanda minim 6 cescute/cani acelasi model si aceeasi culoare. Si pe mine ma intereseaza cate doua din fiecare culoare, dar ar trebui sa ne organizam la o comanda comuna daca mai sunt doritori. Cestile arata bestial, sunt marca Loveramics modelele Bond si Egg.
Expobar Brewtus IV, site IMS Competition/VST/EP HQ, Ceado E5P / Kinu M47
 
#2
Ce ne mai plac achizitiile de grup! Ma bag si eu! Cele de 200 ml rosii , verzi  si albastre (2 buc fiecare) !
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
#3
Si eu m-as baga la o comanda de grup pentru 2 buc de Egg Flat White (150ml). Culoarea conteaza mai putin, o stabilim de comun acord daca ne adunam.
ECM Classika | Sette 270 | Past: Lelit PL41TEM, Ascaso Mini i2
 
#4
Astept raspuns de la managerul cafenelei si dupa sa vedem cine are timp cu organizarea comenzii.
Expobar Brewtus IV, site IMS Competition/VST/EP HQ, Ceado E5P / Kinu M47
 
#5
Salut,

As vrea si eu vreo 4buc de 200ml. Doua Galben (egg) si ce mai se nimereste. Daca mi le pune cineva pe curier ar fi super.

Multumesc.
HX Bezzera BZ10 | Vario | Kinu M47 |VST | Reneka | Gene Coffee CBR-101 | Hario V60 dripper
 
#6
Vreau si eu doua de 200ml egg albastre.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
#7
OK a intervenit dna- raspuns final: 2 rosii, 2 albastre, 2 galbene ( toate 200 ml, egg).

@beberules: nu vrei de 200 ml ? esti singurul cu 150 ml, asa poate ne combinam si reuseam sa schimbam intre noi niste culori
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
#8
Să știți că sunt culori mai vintage așa nu ca la Inker unde sunt culori mai vii. Mie de exemplu nu mi-a placut galbenul.
Vario K30|VBM Domobar Super PID|Sita dus IMS|Site IMS 14g&17g
|Aeropress|Kinu M47|Brewista&ConceptArt scales|ibrik Soy C4G
 
#9
Mie imi place verdele ca varianta de rezerva la galben.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
#10
(18-11-2016, 16:04)Costa79 Wrote: @beberules: nu vrei de 200 ml ? esti singurul cu 150 ml, asa poate ne combinam si reuseam sa schimbam intre noi niste culori

Cred ca o sa iau si eu 2 (sau 4) cesti de 150 ml, dar inca nu m-am hotarat asupra culorii. Am deja doua cesti de espresso, galbene, si sunt foarte frumoase.
Espresso: Lelit Bianca, Eureka Mignon XL
Brew: Kinu M47, V60, Kalita Wave, Origami
 
#11
Cum faceți comanda de grup? Câți suntem din timisoara?
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#12
(18-11-2016, 16:04)Costa79 Wrote: @beberules: nu vrei de 200 ml ? esti singurul cu 150 ml, asa poate ne combinam si reuseam sa schimbam intre noi niste culori

De 200 ml mai am pe acasa, si avand in vedere ca-s nu-s chiar ieftine...as vrea sa iau ceva ce-mi lipseste.
Ca paranteza, mie cele de 200 ml mi se par mari si de cappuccino, avand in vedere ca am ajuns cu extractiile la o rata de 1:2 - 1:2,2, adica la 18gr de cafea 36-40gr lichid. Daca umpli ceasca (sa arate frumos [Image: smile.gif] ) ajungi la un procent prea mare de lapte, si se duce naibii tot gustul - de aici si dorinta mea pentru cestile de flat white.
Daca o sa raman singurul, asta e, renunt si vad eu unde gasesc in alta parte.

In alta ordine de idei, Milan ar vrea si el cate ceva, daca reusim sa ne adunam: 1x 80ml black, 1x80ml red, 1x200ml yellow, toate din gama Egg.
ECM Classika | Sette 270 | Past: Lelit PL41TEM, Ascaso Mini i2
 
#13
Pe mine nu prea ma bucura limitarile de 6 unitati, daca nu ne intelegem la culori. In oferta scrie "6 bucati din acelasi model, aceiasi culoare".

M-am uitat pe site-ul producatorului (https://www.loveramics.com) si vad ca nu exista limitarea de 6 bucati. In schimb nu exista Romania in lista de tari in care livreaza. Asa ca le-am trimis un e-mail referitor la asta.

Preturile sunt cam asa:
Egg 300ml - HK$99 / $12.76 / €12.05 / 55 RON
Egg 200ml - HK$95 / $12.25 / €11.57 / 53 RON
Egg 150ml - HK$95 / $12.25 / €11.57 / 53 RON
Egg 80ml  - HK$90 / $11.60 / €10.96 / 50 RON

Mai scump intr-adevar, de-asta am si facut calculele de mai sus + transport (necunoscut, cum Romania nu e in lista, dar la alte tari e destul de scump $26 - $40).

Voi ce parere aveti?

Intru si eu la comanda cu un egg 150ml rosu si 2 eggs de 80ml negre, indiferent de sursa. Pot lua si 2 de 150ml, in caz de numar impar la comanda.
Gaggia Classic PRO | Ascaso i2 | Sita IMS Competizione | Tamper 58,4mm
 
#14
Pai dc sunt cam la aceleasi preturi ca in Romania, nu prea se merita deranjul. Daca stiam mai de mult, le cumparam eu din HK si le aduceam in Romania, dar ar fi putin riscant cu transportul, sa nu se sparga. Ajungem in HK pe 25 Nov, cred ca e cam la limita...
Eu zic ca se merita achizitia din Romania, cu HK e prea mare bataia de cap,  ne-ar trebui in organizator din Bucuresti (sau suburbii), daca se ofera cineva.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
#15
Cesti loveramics se gasesc la Coftale, pentru cei care sunt din Bucuresti. Eu am cumparat cesti pentru flat white (ou de rata) si am dat 50 RON pe bucata, iar cele de espresso erau 30 (sau 35) RON. Aveau inclusiv de capuccino si latte, dar nu mai tin minte preturile.
lelit pl41tem, ceado e37s, mahlkönig vario, aeropress, v60, Kinu M47
 
#16
Nu am mai primit niciun raspuns la mailul pe care l-am trimis. La fel cum a zis Costa, ar trebui cineva din Bucuresti sa se ocupe de achizitie. Vad ca suntem cativa care ne dorim cestile respective, dar trebuie facut un calcul si trebuie organizata achizitia si dupa aia livrarea in tara. Las si adresa de mail si nr de tel a celui cu care am vorbit:
Antonio Iftimescu
Manager General
Tel. +40748848678
Expobar Brewtus IV, site IMS Competition/VST/EP HQ, Ceado E5P / Kinu M47
 
#17
Pentru cei din Bucuresti e simplu, centralizam aici si ne intalnim la Coftale sa le ridicam. Pentru cei din provincie exista riscul sa se sparga la transport (am patit-o) si apar probleme.
Brewtus, Honne, Mazzer Major, Kinu M47 Classic
 
#18
Foarte multa bataie de cap.. Am intrat pe Coftale pe pagina de facebook si le-am dat un mesaj si link-ul de la discutia noastra. I-am rugat daca se poate cumva sa ne ajute sa le luam la bucata. Asta pentru Bucuresti.

Pentru provincie trebuie gasita o solutie. Propunerea mea ar fi sa trimita Coftale direct (ei probabil stiu sa ambalez corect cestile, in asa fel incat sa nu pateasca ceva) cate un pachet in fiecare oras. Sau comenzi individuale, depinde aici daca sunt de acord cu ce am propus eu.

Coftale, va rugam un pic de ajutor!
Gaggia Classic PRO | Ascaso i2 | Sita IMS Competizione | Tamper 58,4mm
 
#19
Super. Acum am primit si eu un mail de la ei si spun ca pot sa le livreze separat. Mai ramane sa vedem cum facem comanda. Smile
Expobar Brewtus IV, site IMS Competition/VST/EP HQ, Ceado E5P / Kinu M47
 
#20
Exact. Mi-au raspuns si mie. Raspunsul mai jos.

Pun aici stocul imediat ce mi-l trimit. Eu fiind din Bucuresti o sa dau o fuga direct acolo Smile

Pentru comanda (provincie) cred ca se poate face prin oricare din canalele lor: telefon / email / facebook.

0752 688 759 / https://www.facebook.com/Coftale/

* email-ul nu il gasesc, probabil ca nici nu raspund prea des pe e-mail, mai degraba telefon sau facebook (tehnologia asta)
 
Quote:In primul rand va multumim frumos pentru interesul dumneavoastra pentru cestile Loveramics. In al doilea rand acele comenzi minime sunt pentru cestile pe care nu le avem in stoc. Pentru cestile din stoc nu exista comanda minima. Pana maine va vom trimite situatia actuala a stocului nostru.
Gaggia Classic PRO | Ascaso i2 | Sita IMS Competizione | Tamper 58,4mm
 
#21
Ok, atunci treaba se rezolva oarecum de la sine...fiecare se descurca cum poate!
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
#22
@Lyvyoo, nu se poate discuta o reducere cu cei de la Coftale pentru membrii forumului? Si atunci sa putem comanda separat cu reducerea respectiva.
Expobar Brewtus IV, site IMS Competition/VST/EP HQ, Ceado E5P / Kinu M47
 
#23
Au trimis stocul curent de azi: http://snpy.in/jMFebI
 
Quote:In attach gasiti stocul nostru curent. Din pacate atat noi cat si cei de la Loveramics avem stocuri mici datorita comenzilor mari. Daca doriti sa dati comanda de cesti care nu se afla in stocul nostru, va rugam sa ne spuneti sa va putem trimite stocul lor curent actualizat. De obicei atunci cand dam comanda dureaza intre 2-3 saptamani livrarea. 

Va multumim inca o data pentru interesul dumneavoatra.

Iar referitor la comenzi (cu livrare):
 
Quote:Comenzile le puteti trimite pe adresa antonio.iftimescu@gmail.com. Pentru comenzi mai mari de 240 ron transportul este gratuit in Bucuresti. Pentru comenzi mai mari de 720 ron transportul este gratuit in provincie. 
Gaggia Classic PRO | Ascaso i2 | Sita IMS Competizione | Tamper 58,4mm
 
#24
(22-11-2016, 10:33)Lexovic Wrote: @Lyvyoo, nu se poate discuta o reducere cu cei de la Coftale pentru membrii forumului? Si atunci sa putem comanda separat cu reducerea respectiva.

Nu stiu daca se poate pentru orice chestie mica, dar voi avea in vedere. Posibil ca in viitorul apropiat sa mai apara undeva, alaturi de cantare Brewista, kettle-uri Bonavita si Brewista etc.
#Lelit Bianca V3 Black #EK43S + SSP & Titus carrier #Honne Slim #Kinu Titan
 
 
#25
Eu am dat mail pt o comanda de 6 bucati rosii Egg 200 ml. Daca mai e careva doritor ii pot ceda max 2 cesti .
Oricum astept mail de confirmare si tb sa le achit in avans cred.
Brewtus 4, Niche Zero, Eureka Zenith 65, IMS 17g, SmartScale II
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)