Hello There, Guest! Login Register


Comanda HasBean

#1
Salut,

As vrea sa dau o comanda de cafea la HasBean impreuna cu cea de site VST (thread separat).
Doar Bucuresti sau ridicare din Bucuresti, dar am inteles ca le trimite orwo in tara dupa ce le primeste de la mine (cel putin pt site asa e, nu stiu sigur daca e dispus si pt cafea).
Cursul va fi 2.75% peste BNR, asa am eu la cardul meu de credit.
Plata se va face prin transfer bancar in contul meu, dupa ce se deconteaza tranzactia.

Pana acum avem asa:
tecsi78           ETHIOPIA ANA SORA GUJI NATURAL    7.5
                      COSTA RICA FINCA LICHO YELLOW HONEY    6
HoratiuC         COSTA RICA FINCA LICHO YELLOW HONEY    6
Semaca007    COSTA RICA VISTA AL VALLE FINCA LA CASA YELLOW HONEY    7
                      ETHIOPIA MOKANISA BULEGA WASHED    8
vladdooo        ETHIOPIA ANA SORA GUJI NATURAL    7.5
                      KENYA OTHAYA CHINGA NATURAL    7.5
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#2
Confirm partea mea.
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18/20g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Felicita Arc Scale
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35
 
#3
pot primi coletul extrag ptr retul tarii iar apoi ce ramane se duce la bucuresti
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#4
Ma bag si eu - Bucuresti:

- COSTA RICA ARBAR EL MANANTIAL RED HONEY CATURRA 7
- ETHIOPIA ANA SORA GUJI NATURAL 7.5
Lelit Bianca, Bentwood, Macap MXD Xtreme Chrome, Niche Zero, Comandante C40 MK4 Nitro Blade, Aergrind, Aeropress, V60 02
Aillio Bullet R1 V2, Ikawa Home v1
 
#5
BOLIVIAN FAVOURITES PACK pt orwo
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#6
Confirm.
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
#7
Proprietarii de Kinu, bagati inele de cauciuc in comanda asta, o sa vi se para ca macinati cu manivela dublata Wink sprijinitorul de deget va fi pomenit ca epoca dinainte de upgrade...
 
#8
...Da ...excelenta idee , dar o sa-i disperam pe colegii care ne ajuta... Cool ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#9
(23-10-2017, 16:36)renatoa Wrote: Proprietarii de Kinu, bagati inele de cauciuc in comanda asta, o sa vi se para ca macinati cu manivela dublata Wink sprijinitorul de deget va fi pomenit ca epoca dinainte de upgrade...

Despre ce inele e vorba?
Astea? https://www.hasbean.co.uk/collections/sp...ber-sleeve
sau altele..?!
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
#10
Da, acela.
 
#11
(23-10-2017, 17:09)renatoa Wrote: Da, acela.

Multumesc de info!
E suficient unul sau ar fi recomandate doua pt o priza mai buna?
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
#12
...Eu as lua 3 trei ... ( mai imbatraneste si cauciucul...sa existe macar unul de rezerva... Cool ...) si doua pe rasnita ... - sa tzana ticule... Big Grin ...
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#13
Unul singur ajunge, analizeaza putin cum se repartizeaza apasarea cand ... "o iei in mana". Smile
Practic cuprinderea este realizata doar de degetul mare si inca un deget.

Zona dublata va fi noul sprijin, doar ca de data asta nu va mai aluneca degetul peste ea, ca la cel original Kinu Wink
 
#14
Ma inscriu si eu cu un inel
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#15
(23-10-2017, 20:47)renatoa Wrote: Unul singur ajunge, analizeaza putin cum se repartizeaza apasarea cand ... "o iei in mana". Smile
Practic cuprinderea este realizata doar de degetul mare si inca un deget.

Zona dublata va fi noul sprijin, doar ca de data asta nu va mai aluneca degetul peste ea, ca la cel original Kinu Wink

Asa este , ...dar daca plesneste ala cand il aplic...si apoi la cat costa...ce mare scofala , ar fi mai rau sa-mi trebuiasca si sa coste transportul mai mult decat inelul... Big Grin ...atunci , chiar am luat-o in mana... Big Grin ... ( de unde mai iau altul ?...mai astpt o tura / sau stau un joc... Big Grin ...)
Bosco P - Honne S / LM Micra - Pico / Pavoni Expo - Baratza ESP / C40 MK III / Gene CBR 101
 
#16
Bolivia Vincent Paye Washed - 7
Bolivia Don Carlos washed -7

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
#17
vladoo le plateste,eu le primesc opresc ce e ptr provincie iar ce ramane merge la bucuresti la vladoo
sunt mai multe ptr bucuresti deci un colet mai mare ,o sa aleg o varianta cat mai rapida si ieftina de transport sa nu umfle pretul final prea mult
rog colegii care au facut comanda ptr cafea pe celalalt thread si ptr site aici si nu sunt din bucuresti sa imi trimita pe privat datele lor de contact si cu ceea ce au comandat sa nu trimit aiurea pachetele
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#18
Nu Fan Courier, te rog
Prioripost sunt foarte ok
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#19
Pe langa inel, adaug si o punga de COSTA RICA ARBAR EL OASIS YELLOW HONEY CATURRA
La Marzocco GS/3 AV, Mahlkonig E65S, Kinu M47
 
#20
As dori si eu un inel https://www.hasbean.co.uk/collections/sp...ber-sleeve
Expobar Brewtus IV | Honne
 
#21
Salut,

Vreau si eu : 1 buc de Bolivia El Fuerte Pulped Natural Caturra 7.5 lire
1 buc de Costa Rica ARBAR El Manantial Red Honey Caturra 7 lire

Livrare Bucuresti. Sa imi dai contul pe PM.

Multumesc,
Expobar Brewtus IV, Fiorenzato F64e, Tamper Motta,ex.Vibiemme Domobar Lever, ex.Gaggia Espresso Pure, ex Mazzer Super Jolly,ex.La Cimbali Cadet
 
#22
stop joc ,cine mai vrea data viitoare

aici este LINK  cu ce avem in cos ,am rugamintea sa va uitati si voi si sa vedeti daca va regasiti acolo cu ceea ce ati comandat
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#23
Shopping basket empty !

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
#24
(24-10-2017, 10:51)orwo Wrote: aici este LINK  cu ce avem in cos ,am rugamintea sa va uitati si voi si sa vedeti daca va regasiti acolo cu ceea ce ati comandat 
Nu poate vedea altcineva cosul tau, decat daca se logheaza pe site cu contul tau sau daca intra de pe ip-ul /calculatorul tau in cazul in care ai pus in cos fara sa fii logat pe site.
Daca se doreste double check, trebuie gasita alta varianta.. print screen, tabel centralizator, etc.

Personal, eu am incredere ca e corect si fara sa verific
La Marzocco GS3, Expobar Brewtus Flow Control, Mazzer Kony E, Mazer Major, Acaia scales, Bravo Tools, Duomo, Kribli
Brew/altele: Baratza Forte BG, Comandante C40 MK3, Kinu M47, Kruve, C. Kompresso, V60, Kalita, Aeropress, French Press
 
#25
avem ptr porlex in comanda 6 bucati inele din pacate pe stoc sunt doar 4 ...
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#26
Orwo, fa un excel online, te rog
Vesuvius Evo Leva + Bentwood Vertical 63, Pullman BigStep Custom 54.9mm, Lunar 2021, V60/Orea/April Brewer, Pearl 2021, Cafflano Kompresso+Kinu M47
 
#27
am crezut ca-l puteti vedea si voi..... Angry
nu stiu sa fac excell on line   Huh

cos cafea in excel
 sa imi spuneti daca nu merge va rog

site si alte chestii
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#28
Eu îl pot deschide, deocamdată apar doar cafelele
Expobar Brewtus IV+pulsor, Niche Zero, VST 18/20g, Bravo Tamper & Distribution Tool, Felicita Arc Scale
Gaggia Baby Millennium+PID, Kinu M47, site IMS, nivelator Motta 58.5, Espro Calibrated Tamper 58.35
 
#29
sper sa fie ok Big Grin
rocket giotto timer evoluzione r ,rasnita eureka atom 75s, staresso mirage, tamper panthera gear powered by suncoffee , kinu M 47, WDT tool by panthera&dijon, hario v60, ibric, nivelator mota, BWT filter.

 
 
#30
Merge la mine...la site sper ca s-a schimbat comanda mea din 18g ridgeless in ridged...
ACS Minima, Timemore Sculptor 078s
 
  


Forum Jump:


Browsing: 1 Guest(s)